reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
wiesz co z palca mi pobrała i z żyły, to tylko z palca powiedziała że 90 cukier. a potem z żyły na wydruku było że 85 na czczo. a po 2h glukozy już z palca nie mierzyli tylko z żyły.

nie wiem może u Ciebie w mieście jest inaczej.... zobaczymy co inne dziewczyny napiszą jeszcze, jak u nich jest.

co do otulacza to nic więcej nie wiem co ona używała pod spód. Ja zastanawiam się na nad śpioworkiem skolei
Ok co do otulacza to ja mialam na myśli otulacze np na pieluchy tetrowa, jako jedna z części wielopieluchowania to się nie rozumialysmy [emoji28] [emoji28] [emoji28]

Ale dobrze w sumie , że i o takich otulaczach piszesz czy śpiworkach do spania , bo mam pytanie do doświadczonych mam. W czym spi wasze dziecko? W jesien/zime i wiosne/lato. Czym przykrywacie ? Nie wiem czy kupić kołderke , czy raczej rozek, spiworek , otulacz itp
Co na początek skoro urodzi się w październiku, mamy ogrzewanie gazowe, u nas w domu przeważnie 18stopni 2-3=razy w ciągu dnia dogrzejemy do 21, bo cały dzień taka temp to nam za dużo.
 
Jak się czujecie ciężaróweczki? Może jakieś brzuszki tu na zdjęciach się pokażą? [emoji16]
Pokaze sie jak się ubiorę, bo w koszuli nie wypada [emoji23]
Chwilę poleze i za jakiś obiadek sie bede musiala wziąć.
Co dziś u Was na obiad ? Może akurat ktoś podsunie jakis bezmięsny pomysł albo chociaż część pomysłu ukradne.

Czuje się dobrze, chociaż ten tydzień mialam jakis taki śpiący, jak nigdy nie przysypiam popołudniu tak musiałam się min na 2 h położyć, zeby jakos funkcjonować. Raczej nie była to drzemka tylko prawdziwy sen, bo jakby nie budzik czy maz to bym pewnie do rana spala.;)

Bylam ostatnio u urologa (chodze na kontrolę raz w roku, bo kiedyś mialam piasek w nerce) wszystko Ok, ale kazal mi zrobić posiew moczu, no i niby źle zrobiłam i muszę.powtorzyc. czy któraś z Was robiła? Ja się chyba 10 min dobrze.podmywalam A on mi powiedział, że pewnie źle się podmylam , już nie wiem jak to powinnam zrobić;/
 
Ja ostatnio się rzucam na zupę barszcz ukraiński, w burakach też żelazo jest, także organizm sam się widać domaga jak są braki. w ogóle zauważyłam że w 3 trymestrze mam większy apetyt :/ nie wiem jak u was? i to w nocy też, wstaję siku 4-5x i głód czuję :(
Ja jakis od kilku dni mam większy apetyt A to dopiero 23tydzien leci.... Staram sie rozpisywać sobie co jem i jeść co 2h, ale też mam wrażenie, że mogłabym jeść cały czas
 
Ja mam 36 tydzień apetyt nadal nie wzrósł żelazne 3,3 kg na plusie.
Idę w czwartek na usg i wizytę , w badaniu moczu mam białko więc pewnie do powtórzenia będzie i tyle.
Męczą mnie upały ...dzisiaj ból głowy obudził...ale wzięłam 1 tabletkę apapu i luz.
 
ja to na początku miałam spory problem jak ubrać noworodka, czy aby mu nie za ciepło, aby nie za zimno. Ja we wrześniu mam termin i też nie wiem co mam naszykować.... mam po córce i małą kołderkę i kocyki i rożek.
 
oj upały bardzo męczące są ja też ledwo żyje....

co do posiewu moczu to ja u córki robiłam bo ona też miała problem z nerkami, to ciężko było pobrać sterylnie.... chyba coś po podmyciu odkażającego na krok psikałam chyba octenisept
 
Dziewczyny, krzywa cukrowa tylko z krwi! Generalnie pomiary glukozy sa prawdziwie miarodajne jedynie z krwi zylnej, dlatego tylko je bierze sie pod uwage przy diagnostyce. Glukometr podaje wartosci orientacyjne i ma, w zaleznosci od marki, rozne granice bledu (~20% max.). Pisze to z doswiadczenia i po konsultacjach z diabetologiem, bo u mnie od 12t zdiagnozowana jest cukrzyca ciazowa i jestem juz od jakiegos czasu na insulinie!
 
reklama
Najpierw sprawdzają z palca czy nie jest bardzo wysoki cukier i czy można podać glukozę. A cała krzywa jest z krwi z pobrania.
[emoji32] u mnie tak nie robią [emoji32] ale to jeden kłujek mniej [emoji16] ale za to raz mi odmówili zrobić krzywej, bo nie byłam w ciąży i nie miałam skierowania [emoji23]
Ja ostatnio się rzucam na zupę barszcz ukraiński, w burakach też żelazo jest, także organizm sam się widać domaga jak są braki. w ogóle zauważyłam że w 3 trymestrze mam większy apetyt :/ nie wiem jak u was? i to w nocy też, wstaję siku 4-5x i głód czuję :(
Też mam większy apetyt :) ale mniej mi się w brzuchu mieści, mężowi podrzucam to, co mi nie wejdzie, a potem za 3h jestem znowu głodna... No ale staram się tak jeść, jak organizm chce w tym temacie :) chyba to norma siłą rzeczy :)

Żelazo jest chyba jeszcze w jajkach, szpinaku, orzechach :)
Już z 3 razy mialam robiona morfologie i poki co jest ok. W witaminach w ciąży mam tez żelazo, więc jakas dodatkowa dawke sobie dostarczam. Pewnie będę miała jeszcze kontrolę z 2 razy ;)

No mi to wszyscy mowia, że pewnie przyjdzie mi smak na mięso, ale póki co jeszcze nie poczułam;p
Może gdyby maz jadł i miałabym mięso w domu moze by mnie kusilo w ciazy, ale póki co w sklepach mnie nie zachęca [emoji16]

A no widzisz to nie wiedziałam, że trzeba czekać. U mnie u ginekologa w laboratorium i tak dostaje karteczkę z kodem to sobie na Internecie sprawdzę , bo chyba z nerwów Nie wytrzymam do wizyty czy wszystko ok [emoji23]
Nie ma się co zmuszać, jak nie masz smaku na mięso :) ja wcześniej obsesyjnie myślałam o pizzy i hinduskim jedzeniu, teraz nie mam na to w ogóle smaka [emoji32]
Colorado wrzuć foto czy masz już w końcu brzuszek? :) Ja może ogarnę jakieś foto jutro z samowyzwalacza, bo mój mąż wczoraj stłukł lustro [emoji14]
Jak się ogarnę to wrzucę. Brzuch mam, ale taki jakby mi się figura zmieniła i wszystkie zjedzone gofry poszły mi w brzuch [emoji14] nie takiego brzucha oczekiwałam, powiem Ci [emoji14] no nic, trzeba się pogodzić z tym, że wygląda się na po prostu grubą, a nie grubą i w ciąży [emoji23]
Pokaze sie jak się ubiorę, bo w koszuli nie wypada [emoji23]
Chwilę poleze i za jakiś obiadek sie bede musiala wziąć.
Co dziś u Was na obiad ? Może akurat ktoś podsunie jakis bezmięsny pomysł albo chociaż część pomysłu ukradne.

Czuje się dobrze, chociaż ten tydzień mialam jakis taki śpiący, jak nigdy nie przysypiam popołudniu tak musiałam się min na 2 h położyć, zeby jakos funkcjonować. Raczej nie była to drzemka tylko prawdziwy sen, bo jakby nie budzik czy maz to bym pewnie do rana spala.;)

Bylam ostatnio u urologa (chodze na kontrolę raz w roku, bo kiedyś mialam piasek w nerce) wszystko Ok, ale kazal mi zrobić posiew moczu, no i niby źle zrobiłam i muszę.powtorzyc. czy któraś z Was robiła? Ja się chyba 10 min dobrze.podmywalam A on mi powiedział, że pewnie źle się podmylam , już nie wiem jak to powinnam zrobić;/
Widzę nie tylko mnie dziś lenistwo giga dopadlo [emoji23]

My na obiad do mamy dziś idziemy, bo potem jedziemy do szpitala do taty. Więc będzie pewnie klasycznie rosół, mięso ziemniaki i mizeria ;) jak bezmięśnie to falafle proponuję, uwielbiam [emoji7] albo mój the best obiad ostatnio - fasolka szparagowa z masełkiem i odrobina bulki tartej, jajko sadzone i pudło kefiru [emoji7]

Co do badania to mi gin kazał podmyć się gruntownie, założyć tampon i mocz ze średniego (nie pierwszego) strumienia pobrać. Jak tak robię, to wyniki mam ok.
Dziewczyny, krzywa cukrowa tylko z krwi! Generalnie pomiary glukozy sa prawdziwie miarodajne jedynie z krwi zylnej, dlatego tylko je bierze sie pod uwage przy diagnostyce. Glukometr podaje wartosci orientacyjne i ma, w zaleznosci od marki, rozne granice bledu (~20% max.). Pisze to z doswiadczenia i po konsultacjach z diabetologiem, bo u mnie od 12t zdiagnozowana jest cukrzyca ciazowa i jestem juz od jakiegos czasu na insulinie!
Dokładnie :) te domowe glukometry to tylko są po to, żeby wiedzieć, że jest w miarę ok, a nie za ma się np 300 cukru :)
 
Do góry