reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Wiem ze szybkozleci teraz tez szybko zlecialo do polowy,ja wte upaly siedze w domu wczoraj wyszlam na slonce bo jestesmy na wsi,ale zlesie czulam potem siedzac natej duchocie,nogi zaczynaja mi puchnac. Le u mnie bardziej nastroje psychiczne sa denerwujace, wszyscy mnie wkurzaja, albo zle sie czuje itp. Na ten moment mam problem z majtkami nigdzie niemoge znalezc duzych gaci,coby mnienie obciskaly itp..

Nie martw sie waga ja w pierwszej ciazy w 33tc mlody wazyl 2kg,a w ciagu nastepnych 8tg przytyl 1600kg. Jeszcze moze dobic. Jamam mieszane uczucia co do porodu bardzo chcialam sn ale bojesie ze bedzie duzy namecze sie i nie urodze,albo niebedzie postepu porodu, albo. Tez bedzieowniety pepowina jak porzednie. Ale cc teznie nalezy do naj milszych..szkodaze niema 3 sposobu na porod.
 
reklama
Oj Ci zazdroszcze! Teraz na wsi, swieze powietrze, a ja w centrum miasta i padam z sil. Psychicznie tez wysiadam, takze witaj w klubie. A na allegro nie znalazlas nic? Wiem, ze bardzo rozciagliwe sa z bambusa, mama mi kupila kilka par i faktycznie sie dopasowuja :)
Co do wagi, to czekam z niecierpliwoscia zeby zaczal w koncu przybierac na wadze tak konkretnie. Podobno w 9 mcu tyje najwiecej, ale jak te upaly nie mina to ja nie wiem czy nie urodze szybciej :/

Ja sie strasznie tez boje sn, tyle moich znajomych pierworodek mialo problemy az w koncu po godzinach meczarni robiono im cc. Nie wyobrazam sobie meczyc sie najpierw przed tyle godzin a pozniej jeszcze po cesarce, juz chyba wole przyjsc i od razu trafic na stol. Bol czy tak czy tak bedzie po porodzie, bo sn tez nieraz nacinaja i ani siedziec ani stac, nic wiec w sumie naciecia sie pewnie i tak nie uniknie, a szczerze mowiac, wydaje mi sie ze ladniej goi sie skora na brzuchu gdzie mozna ja osuszac podciagac bluzke czy cos a tam? Bez majtek sie chodzic po mieszkaniu nawet przeciez nie bedzie :p pepowiny tez sie boje, ale podobno malo przypadkow jest ze owiniecie zagraza zyciu, tzn zr czesto sie dziecko owija ale sie nie przydusza.. tak przynajmniej slyszalam.

Natura jakos dziwne to wymyslila , ale powiedzialam ze chocby mieli wyciagac mi malego przez nos to niech to zrobia, bylebysmy byli cali i zdrowi :) (no z tym nosem troche przesada ale chodzi o sens :p)
 
Cześć i czołem! :)
Ja już na końcówce... Trochę się stresuję, bo przy cukrzycy z tą wagą dziecka może być różnie, a ja wizytę u gina mam w poniedziałek... Obawiam się, że nie doczekam i dziecko może być duże. Chociaż ja przez dietę cukrzycową jestem na plusie zaledwie 2,5 kg. Tym się pocieszam...
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
W 30 tygodniu mały ważył 1680 więc też raczej drobny był z tego co lekarz mówił.
 
Sylwia a to nie za malo przytylas? Gdzie jest waga dziecka i wod plodowych,przeciez to tez wazy,ja w pierwszejciazy przytylam 13kg,ipocc bylam o 13kg lzejsza,
A po czym stwierdzili ci cukrzyce? Bomi stwierdzili ale jak bylam w szpitalu to sie okzalo ze cukrzycy raczej nie mam,szczegolnie ze nie trzymam jakiejs szczegolnej diety. Slodycze jak mam ochote to jem, z tym ze mam duza anemie i podobno to tez wplywa na to ze mam niski cukier.

Cherie nie prawda ze sie nie poduszaja owiniete pepowina, moj sie owinal jakbym rodzila sn to by sie udusil byl owniety 3razy pepowina cienka. Jak maly paluszek, ciasno jakn sie urodzil dostal 3pkt, urodzil sie w ciezkiej zamartwicy i nie tylko moj,bo kolezanki mialy podobnie wiec wszystko zalezy od tego jak dlugo byl owniety pepowina jakie sa przeplywy pepowinowe.
 
Cherie nie prawda ze sie nie poduszaja owiniete pepowina, moj sie owinal jakbym rodzila sn to by sie udusil byl owniety 3razy pepowina cienka. Jak maly paluszek, ciasno jakn sie urodzil dostal 3pkt, urodzil sie w ciezkiej zamartwicy i nie tylko moj,bo kolezanki mialy podobnie wiec wszystko zalezy od tego jak dlugo byl owniety pepowina jakie sa przeplywy pepowinowe.

Tak mi 2 lekarzy mówiło, więc takie mam informacje. Też nie znam żadnej babeczki która by miała problemy z pępowiną, stąd też ciągle żyję w świadomości że dotyka ten problem niewielką ilość ciąż. A czy gdy przepływy pępowinowe są ok, to znaczy, że pępowina się nigdzie nie zsupełkowała ani nie zawinęła na dzieciątku? Wiem, że mit o lekarz sprawdzał, ale nic nie tłumaczył.

Jak się czujecie w te upały? Ja modlę się o zimę albo chociaż aby ten poród szybciej przyszedł. Wczoraj nie wytrzymałam i poleciałam do mojego kardiologa. Facet uczynny i bardzo miły, to też przyjął mnie bez kolejki, tym bardziej, że ja z brzuchem. Przyzwyczajony do tego iż często zbyt mocno panikowałam na wszelkie rzeczy z sercem z przymrużeniem oka założył mi holter. Dzisiaj rano go ściągnęłam, on na szybko opisał. Karpia strzelił, bo nie mógł uwierzyć. Ciśnienie mam super, dodatkowe skurcze praktycznie zniknęły bo z 4000 na początku ciąży zrobiło się 34 (wow!) ale puls.. ech. 170/min (przypominam iż normą jest 80/min). Pytał się mnie czy mdlałam, bądź robiło mi się słabo. Ja mówię, że raczej nie, tzn jest mi duszno, ale to raczej pogoda no i wysoko usadowiona macica, na co on że mnie podziwia, bo z takim pulsem zdrowa baba mogłaby zemdleć a co dopiero w ciąży. Jak widać organizm kobiety w ciąży jest silniejszy niż nam się wydaje. Dał mi leki (Concor Cor) i mam brać. Dziś wzięłam pierwszą dawkę i czuję się (odpukać) o niebo lepiej. Ale dopiero do mnie teraz dociera z czym chodziłam przez ten cały czas :szok:


Marysia a dużą masz tą anemię? Jaką masz hemoglobinę? Bierzesz jakieś żelazo dodatkowo?
 
Cukrzycę mi stwierdzili po badaniu krzywej cukrowej. 2 tygodnie temu miałam jazdę z cukrami, jadłam bardzo mało a cukry szalały. Musiałam zwiększać insulinę. A teraz z kolei po posiłkach mam poniżej 100. Wczoraj byłam u diabetologa i powiedział, że skoro teraz mam takie cukry to poród tuż, tuż...

Co do wagi, to ciąże zaczęłam z wagą 104kg. Schudłam 8kg - do 96kg. Ale jakoś nadrobiłam i do maja ważyłam 103. W maju wyszła cukrzyca i zaczęłam dietę. W tej chwili ważę 98.5kg. Zarówno ginekolog jak i diabetolog twierdzą, że wszystko ok, dziecko rozwija się dobrze. Mi bardzo schudły uda i tyłek. A brzuszek mam jak na końcówkę malutki.

image.jpg
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    25,5 KB · Wyświetleń: 113
Sylwia mamy podobnejwielkosci brzuszki..z tym ze ja jeszcze nie nakoncowce. Ok,poprotupytaamczy taka mala waga przytycia w ciazy to normalne,bo ja poki co naadal nieprzytylam choc czasem jem tyle ze sama nie wiem gdzie to mieszcze. Mozedlatego zenie jem po 20. Wczoraj weszzlam na wage i waze 135 czyli wychodziloby ze 3kg mniej niz 2 tygtemu , ale moja waga wazy innaczej niz u gin. Mi stw cukrzyce w 5tc ciazy, a potem mialam glukoze w szpitalu i lekarz stwierdzil zeto nie jest cukrzyca,mozecukry raczej nie przekraczaja 120 po godzinie po posilku. Na wsi wcale nielepiej dychalam tam jak stary pies..maz basenu nie mogl rozlozyc wiec z domumoglam wyjsckolo 17, botakk to skwar,jak wrocilam do chlodnego mieszkaniapoczulam sie lepiej.

Hemoglobine ost mialam chyba10.5, ale caly czas spada, krwawienia w ciazy ostt mialam wiec tez ma to pewnie znaczenie,pbiore leki ale poki co nie wiedze poprawy.
Tak jesli przeplywy sa dobreto raczej dzieciak nie owinal sie popowina, teraz jakbylam nw szpitalu to dziewczynie nasali powiedzielize musza zrobic cc bo przeplywy pepowinowe sa srednie i sie okazalo ze mala owinieta jest pepowina.nie mowie ze kazde owiniecie grozic duszeniem i ze kazda ciaza tak ma,ale nie jest prawda ze jak sie owinieciee nie grozi uduszeniem,a napewno jest niebezpieczne. Bynajmniej nikgomunie zycze moich przezyc z porodu,dlatego mam mieszane uczucia co do cc czy sn. Ale wiem zematka polka to dobry szpitali wiec mysle ze bedzie ok
 
Ostatnia edycja:
hejka! jutro znów ide do gina :) niestety w sierpniu kłade sie na patologię , jak mus to mus póki co jestem w domu. to mniej wiecej 34/35 tydz, dziecko waży 2,5 kilo no a mnie sie kilogram niestety przytyło :/ mimo tego że diete trzymam i jestem na siebie zła . ciśnienie po lekach troche sie unormowało znaczy 140 nie przekraczam nadal ale i tak rewelacji nie ma. chciałabym juz urodzić serio :) jak u was??
 
reklama
Ja tez jutro mam wizyte i pierwsze ktg. Jestem ciekawa co wyjdzie a najbardziej interesuje mnie waga malego. Upaly znosze calkiem niezle ale nie lubie tej wilgoci w powietrzu. U mnie tez waga rozna od wagi u gin :(ale to. 2 kg roznicy
 
Do góry