reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Zle sie wyrazilam, bardzo ale to bardzo się cieszę z tego ze jestem w ciąży. Tylko boje sie o jej przebieg ze wzgledu na wage.

Nie martw sie ,ja tak jak mkowie pierwsza ciaze zaczynalam105kg 175cm, przytylam 15kg, z ciaza nie mialam zadnych problemow nawet z zrobieniem usg,ale pamietapj ze chudzielce tez moga miec problemy z ciaza i ze nie jest wyznacznikiem waga,owszem nam napewnojest troszke trudniej sie poruszac itp, ale ja po cc schudlam z automotu 15kg w tydzien (pobyt w szpitalu) ,pozniej przytylam bo nie pilnowalam wagi,i mialam deprche z powodu choroby,przed druga ciaza wazylam 147kg,jak zaszlam w ciaze to wazylam 142kg, (schudlam odlistopada a w marcu dowiedzialam sie ze jestem wciazy). Terazjestem w 26tc i waze 136kg,takze zamiast sie przytyc to mi sie schudlo :)
 
reklama
Hop, Hop - jest tu kto???
Marysia, masz tendencje do tycia, trzymasz jakaś dietę? U mnie jest tendencja do tycia, w 1 ciąży przytyłam ponad 33 kg.Obawiam się, że w 2 ciąży przyrost wagi może być identyczny;(
Dlatego dałam sobie czas do października i wtedy zacznę staranka.
Na ta chwile kg biorą mi się dosłownie "z powietrza".
 
Hm tendencje do tycia mam,ale nieuwazam zeby ciaza mialatu jakies znaczenie, w pierwszej ciazy jadlam couwazalam zastosowne nie patrzacna tocojem, i wsumie pociazytez mowilam sobie a odjutra pojdena diete,az po 0ol roku stwierdzilam zenie moge zajsc wciaze przez wage i nieskupiajacsie na kolejnej nieudanej probie mowilam sobie ze mam czas na chudniecie. Poznalam super lekarza, i otrzymalam motywacje do chudniecia. Teraz odpoczatku jestem nadiecie cukrowej, i wsumie odpoczatki schudlam ,pozniej przytylam 3 kg aletrafilam do szpitalaitam schudlam 4kg. Ipoki co chyba nicjnie przytylam. Wpon mam diabetologa to sie dowiem.
 
Ja też mam tendencje do tycia, bo nigdy nie umiałam dobrze trzymać się diety i słyszałam ciągle, że z moją wagą to głupota w ciążę zajść - tymczasem jak już pisałam w wielu postach, łącznie na dzień dzisiejszy schudłam 13 kg z tym, że teraz mam pewnie ok 6 na plusie ale i tak bilans jest ujemny. I nie wiem czy też tak macie - wcześniej uwielbiałam chipsy, na wieczór w weekend zawsze musiała być w domu jakaś paczka, a teraz od jakiś dobrych 4 mcy nie mogę nawet na nie patrzeć. Nie wiem czemu tak bardzo zmienił mi się smak, tym bardziej, że w ich miejsce weszły owoce - głównie nektarynki - jak nie zjem chociaż jednej w ciągu dnia to mnie skręca. :-p Ciekawe czy to zostaje po ciąży czy znów się smaki zmieniają? W ogóle nie słyszałam aby w ciąży zmieniały się smaki to też nieco się dziwię.
 
Witam, u mnie jest duuuuuza tendencja do tycia, dlatego w drugiej ciąży bardzo będę pilnować się z jedzeniem, staranka zaczynam od października. Mam nadzieje, ze do tego czasu spadnie mi trochę z tych 104kg.
Upały są straszne! Brzuchatki, jak się czujecie? Pozdrawiam;)
 
Wciazy czy masz cukrzyce czy nie masz,polecam diete dla cukrzycy ciazowej z nia nie przytyjesz..a wiesz zejesz zdrowo.ztymi staraniamito rozniebywa.ja od stycznia 2013 sie staralam odchudzac znaciskiem na starania sie o dzidziusia,jak w listopadzie zmienilam lekarza to i waga spadla i moje naciski na starania bo doszlam downiosku zechyba niebedziemy mieli juzdzieci. I tak kazdy miesiac sobie mowilam aaa niejestem w ciazy to do nastepnegocyklu troche mamszanse schudnac i tak odlistopada do marca chudlam,a w ciazydzieki diecie chudlam dalej.
 
Ja też mam tendencje do tycia, bo nigdy nie umiałam dobrze trzymać się diety i słyszałam ciągle, że z moją wagą to głupota w ciążę zajść - tymczasem jak już pisałam w wielu postach, łącznie na dzień dzisiejszy schudłam 13 kg z tym, że teraz mam pewnie ok 6 na plusie ale i tak bilans jest ujemny. I nie wiem czy też tak macie - wcześniej uwielbiałam chipsy, na wieczór w weekend zawsze musiała być w domu jakaś paczka, a teraz od jakiś dobrych 4 mcy nie mogę nawet na nie patrzeć. Nie wiem czemu tak bardzo zmienił mi się smak, tym bardziej, że w ich miejsce weszły owoce - głównie nektarynki - jak nie zjem chociaż jednej w ciągu dnia to mnie skręca. :-p Ciekawe czy to zostaje po ciąży czy znów się smaki zmieniają? W ogóle nie słyszałam aby w ciąży zmieniały się smaki to też nieco się dziwię.

zmieniaja sie smaki. sq zachcianki.. mnie sie zoladek skurczyl w ciazy jem i polowe mniej niz przed ciaza. uwielbiam chleb razowy w ciazy nie moge na niego patrzec..tak samo na jajka. hektarami moglabym jesc maslo orzechowe. moja ulubiona czekolada jest tetaz blee. wiec mi smaki bardzo zwariowaly nie nawidze masla a w ciazy wcinam az milo sie patrzy:D
 
No to faktycznie Ci sie poodwracalo duzo smakow :) ciekawe czy zostanie to po ciazy czy wroci do stanu przed? Ja jako takich zachanek nie mialam i nie mam oprocz tych nektarynek, maz ma wiecej ich niz ja :d

A ja leze na patologii.. zglosilam sie bo nie czulam ruchow malego, w sumie od czwartku ma mniejsza aktywnosc, w koncu nie wytrzymalam. Zrobili mi badania, lekarz sam zauwazyl ze dziecko sie malo rusza na usg, ale mimo wszystko ruchy sa, lozysko jest ok, przeplywy, ktg - no wszystko. I teraz nie wiadomo co jest powodem. Ech. Oby zlecial ten sierpien jak najszybciej i oby urodzic bo osiwieje.
Do tego te upaly ktore maja trwac do polowy sierpnia. Czuje ze sie rozplyne :)


No a jednak sie wyjasnilo - dziecko mniej sie rusza od czwartku a ja od srody biore lek na serce. Lekarze to uznali za przyczyne tych zmian, konsultowali z kardiologiem i ech.. lek odstawic kazali od razu to tez dzisiaj juz nie wzielam i bede tutaj az do rozwiazania ktore - o ile serce mi na to pozwoli - bedzie w 37 lub 38 tyg. Czeka mnie wiec dluuuuugi miesiac.
Gosianati Ty chyba na tej patologii tez juz do konca zostaniesz?
 
Ostatnia edycja:
A toktory masz juz tydzien? No obys do 35-36 wytrzymala to bedzieokej. Ja mam jeszcze kawalek przex soba wiec mam nadzieje ze reszte upalow spedze w basenie na wsi.
 
reklama
Marysia dzisiaj mi sie 35 zaczal. Powiedzieli ze chca mnie do 37 trzymac chyba ze cos bedzie nie tak wczesniej to beda interweniowac. No coz, oby jakos wytrwac.. :)
Zazdroszcze basenu.. i pewnie sie opalisz fajnie przed porodem :D
 
Do góry