reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Kochana uważaj na to ciśnienie, oby te problemy były tylko przejściowe. U mnie ciśnienie jest w normie ale znów mam problemy z pulsem wysokim dochodzącym do 130/min :baffled: wariacji idzie dostać, ale na pewno można to też zgonić nieco na pogodę :) Myślę, że to ciśnienie również - moja mama miewa od czasu do czasu wysokie, nie leczy sie na to a mimo to w takie upały i duszności skacze jej do właśnie 160 czy 170. Trzeba uważać.. dlatego ciśnieniomierz w domu to bardzo dobry pomysł :) Notuj sobie te wyniki, mogą być pomocne w określaniu np sytuacji czy pory dnia na ciśnienie np. jeśli wpływ ma temperatura czy opady bądź ich brak, można później zauważyć istotną różnicę :) To tylko taki pomysł, jaki kazał mi robić kardiolog gdy z kolei miałam problemy z niskim ciśnieniem :)

Dobrze, że poza tym wszystko w porządku i że dzidzia rośnie!! :tak: Moje małe też się wierci, kopie już wszędzie (czasem mam wrażenie, że mam w brzuszku ośmiornicę :D) ale niestety wciąż główką do góry i są małe szanse na to, że się obróci.. czeka mnie więc cesarka. A powiedz mi, czy odczuwasz czkawki dziecka? Ja je odczuwam od jakis 2 tyg, z poczatku raz na jakiś czas a teraz niekiedy z 6-7 dziennie :/ Niby gin nie komentował tego doniesienia, widocznie go nie wzruszyło, czytałam również, że to dobry znak ale zawsze po takiej czkawce dziecko bardzo się wierci, jakby miał już jej dość. Sama nie wiem co o tym myśleć.. :baffled:
 
reklama
Cześć dziewczyny, czasem tu piszę, czesciej was podczytuje. mam 180 wzrostu i ważę aż 130 kg :(
Byłam dziś na usg genetycznym w 11 tyg. jestem, pani doktor stwierdziła że jestem za gruba i mało co widać na usg, kazala za 2 tyg przyjsc powtorzyc usg... czy wy tez mialyscie taka sytuacje przez swoją nadwagę...? trochę jestem zmartwiona :/

w 21 tc usłyszałam podobny tekst że badanie jest bardzo utrudnione wiadomo sadełko za duże ale dobry sprzęt mial lekarz bo widać było moja niunie. ja mam 170 i juz 110 kg !!
 
oj czkawke czuję od jakiegoś miesiąca i też często ma dziecko, ale ponoć to nie jest groźne. u mnie ok, teraz upały to ciśnienie wyższe do 140 dochodzi ale nie przekraczam, rano mam najlepsze bo ok 120 a potem w ciągu dnia rośnie. notuje sobie wszystkie wyniki a w poniedziałek ide do lekarza to zobaczy i pomyślimy. najgorsze że ostatnio coś mi poszkodziło, nie wiem co bo jadłam to samo co młoda, a biegunka 2,5 dnia mnie trzymała. nawet przeszło by szybciej tylko głupia ja gdzieś w google wyczytałam że jagody pomagają przy rozwolnieniu, no to zjadłam sobie garść świeżych smacznych, zadowolona myślałam że się podleczyłam a za godzine normalnie rewolucja .. masakra. jeszcze jestem na sucharkach, kisielku i ryżu, bo żołądek czuje zrobił sie wrażliwy, ale czuje sie troche lepiej, dużo pije. ta końcówka strasznie jest męcząca szczerze mówiąc. a jutro mamy gości bo młoda skończyła 5 lat i dziadkowie przyjadą z życzeniami. trochę bez sensu bo nawet tocika bede się bała zjeść żeby zaraz sensacji przy gościach nie dostać :p
 
Cześć dziewczyny:)
Podczytuje tu troszkę, ale jakoś weny do pisania brak.
Gosianati słusznie myślałaś o jagodach. Tylko to musi być słoikowa wersja- wtedy działa na wstrzymanie. Ja ma takie tylko cukrem zasypane i zagotowane. I one działają:)
Pozdrawiam Was mocno wszystkie. Brzuchatki trzymajcie się "chłodno":) ja dwa lata temu też w wakacje końcówkę miałam upalną:)
 
Cześć
Mi się właśnie zaczeły problemy z ciśnieniem (za wysokie), i mam brać 3xaspargin i mierzyć ciśnienie 2x dziennie
Jeżeli nie pomoże to wtedy leki na nadciśnienie będę brała... no i czekam na kolejne usg, może wreszcie pani doktor będzie w stanie coś zobaczyć :/ eh
 
powodzenia! daj znać po wizycie. ja dziś popołudniu mam lekarza, pokażę wyniki i mam nadzieje że mnie znów do szpitala nie bedzie odsyłać. coś tak już czuje że urodze szybciej niż 1 września, chciałabym w sumie bo coraz mi ciężej a w ten upał spać w nocy nie mogę...
 
Gosianati jak cie lekarzwysleto idz do szpitala,p cisnienie to bardzo nie bezpieczna sprawa dla dziecka, ja tez tak w poprzedniej ciazy stwierdzilam ze mam leki, mierze cisnienie i do szpitala nie pojde, a pozniej na wizycie ktg dostalam taki o******* ze z takim cisnieniem jak lekarz kaze trzeba do szpitala,bo dla dziecka to jest niebezpieczne.
Ja bylam tydzien w szpitalu teraz z plamieniami i 4kg mniej, od poczatku ciazy w sumie 8 kg na minusie,nie przytylam jeszcze nic.

Co do usg to pierwsze moje usg wygladalo podobie jak u oluchpoduchy, ze mam za duze bmi i lekarz nic nie widzi..bylo baaardzo nie sympatycfznie, 2 usg polowkowe zrobili mi w szpitalu z racji ze mialam wizyte akutat jakbylam w szpital,a lekarka ktora mnie badala nie wiele widzialaa. A le to zalezy od lekarza, usg zrobila mi jedna z lepszych lekarek w MP, ale zrobila je bardzo dokladnie,coprawda sonde po wcisnieciu ja w moj brzuch poczulam w kregodlupie ale innaczej sie nie dalo, kilku rzeczy nie mogla ocenic,ale ogolnie nie zauwazyla niczego niepokojacego. Noi dowiedzialam sie ze bedzie chlopak. Przypuszczam ze na zwyklym usg nic bym nie zobaczyla, jedyny minus ze tu w sumie tez nie widzialam maluszka ,ale go czuje to najwazniejsze.
 
Marysia no właśnie ja swojego maluszka również nie widziałam, na zdj z usg taki tylko zarys delikatny a tak to ,,zamazany obraz,, no nic mój gin kazał mi się nie martwić i czekać na te kolejny usg 4 sierpnia idę.
Biorę cały czas duphaston, i receptę zrealizowałam nad morzem jak byłam, i dostałam ten lek w innym opakowaniu niż w Warszawie kupuje... chyba nie ma powodów do zmartwień poprostu inne opakowanie a skład ten sam, prawda? :)
 
Moze grafika sie zmienila,jesli sklad ten sam to nie masz co sie martwic, ja jestem na luteinie. Z pierwszego usg mam zdj nawet dobrej jakos, tylko ze lekarz stwierdzil ze ze wzgledu na moja otylosc on nic innego procz paru parametrow nie sprawdzi. A nadrugim usg nie bylo problemu tylko byl inny lekarz,noi niestety usg bylo bolesne ,ale iesze sie ze pani dr sprawdzila tyle ile sie dalo
 
reklama
Wy macie dziewczyny problem z wysokim a ja znow z niskim cisnieniem. Przez caly dzien nie mam na nic sily, mam przewaznie 100/60 a jak nadchodzi noc to 90/60. Czuje sie jakbym byla ciagle na haju :/ lekarz rozklada rece bo owszem - moglby mi polecic jakas kawke czy cos na podniesienie ale przy takim cisnieniu meczy mnie za wysoki puls 120/130. Niekiedy mam wrazenie jakbym przebiegla jakis maraton a po schodach wchodze z przerwami bo serce pracuje jak maly samochodzik.. i co z tym zrobic? Bylam dzisiaj na usg i wyszlo ze dziecko ma za maly brzuszek, wogole za malo wazy :( wymiary kostne ma idealne (glowka, nozka) ale brzuszek wskazuje na 29 tydzien z hakiem. Wage usg okreslilo jako 1600 niecale plus minus 150. Wyszlam placzac. Lekarz kazal sie wstrzymac z nerwami, ze moze jeszcze przybrac na wadze, ale kumpela ktora urodzila dziecko w 41 tyg i miala zawal lozyska miala core tylko 2600. Ledwo co dopchnela do takiej wagi. Juz mam czarne mysli, obwiniam siebie bo ostatnio jem mniej (to przez te upaly! Jestem na samych platkach,.bo zimne mleko, nektarynkach bo duzo soku i swiezym sloneczniku, bo lubie ;)). Na mysl o goracej zupie czy kanapkach wogole jakis az mi niedobrze. Sama nie wiem co myslec. W srode za tydzien mam ktg, choc dzisiaj przeplywy wyszly idealne, i ma znow malego pomierzyc. Cholernie sie boje :(
 
Do góry