reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Czesc kobietki!
Nie odzywam sie bo mam urwanie glowy w tamtym tygodniu byla pierwsza rocznica smierci mojej mamusi i robilismy z ojcem obiad dla rodzinki wiec mialam sporo roboty teraz od poniedzialku rozebralismy cala kuchnie bo zamowilam nowe mebelki wiec w domu istny burdel i tak jakos czas leci jak szalony. Krystian rosnie jak na drozdzach wazy jakies 6500 rosnie mi chlop jak dab mam nadzieje ze u was wszystko ok .
Co do bielizny to ja nosilam majtki ciazowe z lidla ale musi byc akurat moda ciazowa i byly rewelacyjne super sie ciagnely i byly mega wygodne a stanik to nie pomoge bo mam dwie pomaranczki zamiast cyckow i nic nie urosly w ciazy.
pozdrawiam was goraco i buziaki
 
reklama
hej Wam kobietki!! marcia super że synek rośnie :-):) niech się zdrowo chowa :) Brzuchatki ciążowe a Wy jak tam ? :) :-)u mnie okchyba .. w poniedziałek ide na usg prywatnie, może dowiem się co tam we mnie siedzi :happy:, w środę idę na zebranie.. MOJE PIERWSZE w roli rodzica :) córka się dostała do zerówki i trzeba iść zapoznać się co i jak :) w piątek za tydzień mam CUKIER i cholernie się boję :szok: POMÓŻCIE MI czy powinnam teraz unikać wszystkiego co zawiera cukier?? czy jeść normalnie..??
Marysia868 Miło Cię poznać :) Ja nosze rozm. 54 i zamawiam biustonosze na allegro, bo w sklepach nigdzie nie mają mojego meeega rozmiaru 105 E :-D mi cycki nie rosną za do wszystko w dupsko idzie :no::szok::-D o szok ale dalej uważam co jem.. rezygnacja z białego pieczywa, białej mąki i napojów gazowanych już czuje że robi swoje bo mam jakby więcej energii i nie czuje sie taka ociężała.. owszem ostatnio miałam smaka o 22 SZOK na słodkie i zjadłam jednego michałka <GRZESZĘ> :szok: ale nie mogłam się powstrzymać........ małymi kroczkami idziemy do przodu, rano na kanapki z chlepa wyłącznie żytniego nakładam delikatną wedline albo chudy twaróg.. mnóstwo sałaty, pomidorów, papryki i kiełków ..... i zazwyczaj wszystko i tak mi spada na talerz :p uhuhuh armagedon ale smaczny :D bobas kopie coraz mocniej, kręci się nieraz jak szalony.. wiercipięta.. :D
 
marcia to super , ze maly rosnie :-) dobrze,ze masz duzo do roboty uwazam , ze to lepsze niz nic nie robienie

gosianati-przykro mi , ze tak musisz pilnowac co jesz:-( ja sie nie pilnuje i czesto sobe pozwalam na co nie co.I jest ok/ Co do glukozy to mi lekarz cos mowil, ze iles tam przed mam przstac jesc ale nie pamietam. Wiem, ze zjadlam obiad pozno (jak zawsze) i juz wtedy nic a slodycze nie jadlam dzien wczesniej. Nie wiem czy to ma znaczenie ale wolalam, zeby mi w tej mojej krwi wiecej cukru nie siedzialo ;-)
 
Hej ,dzieki za podpowiedzi dziewczyny bede szukac. Nou mnie cyckiurosly w starsznym tepie przed ciaza mialam D,czy cos takiego. Co do jedzenia ja mam tez cukrzyce ciazoowa,ale jem normalnie tzn nieobjadam sie jakos ale jem prawie wszystko, na slodycze raczej niemam ochoty,choc niepowiem jak mialamochote na krowki to wpierniczylam pol opakowania bez mrugniecia okiem. Alebylam na glukozie ost i mam 89 lepszy niz przed ciaza owszem zdarzajasie gorszze dni, najgorsze jest to kucie moje palce wogole sie nie przyzwyczajaja do tego.. ja znalazlam za to stronegdzie szyja spodnie ciazowe duze,za 100zl.teraz jeszcze nie ale wewrzesniu czeka mnie slub siostry.. i w sierpniu zaczna sie poszukiwania.. sukienki..
 
Co to pomiaru cukru ja niejesm 2 dniprzed slodyczy i pije muszynianke 2 szklanki dzienie obniza cukier.ale jak masz cukrzyce ciazowa to i tak ci wyjdzie.
 
Marysia a musisz mierzyć cukier w domu? U mnie to różnie bywa... Mimo diety cukier potrafi mi skoczyć wysoko...

Co do badania to uważam, że bez sensu pościć przed badaniem, ja jadłam normalnie. Co miało wyjść to wyszło... Gdybym trzymała jakąś dietę przed badaniem i udało by się zaniżyć wynik to zrobiłabym krzywdę tylko sobie i dziecku. Dlatego teraz nie zaniżam wpisów w dzienniczku, nie jem słodyczy ani nic z zabronionych rzeczy. Mimo, ze ochota wielka.
biggrin.gif.pagespeed.ce.jYY3-3XSUx.gif
 
Ale ja tez jem normalnie przed badaniami, tylko ze u mnie stwierdzono cukmrzyce na samym poczatku ciazy wiec jestem na diecie caly czas, a oni robia niepamietam jak sie nazywato badanie a,e jesli wychodzi na nim mniej njiz 7 to jest okej. Wiec wszystko zalezy o tego. Tak ja mierze cukier codziennie wdomu,choc teraz lekarz mi powiedzial ze mam mierzyc raz na jakis czas,bo jestdobrze i dobra mam diete. A ja nie jem tylko bialego chleba,,prawie wogole smazonego, nie pije sokow owocowych swiezych bo bardzo cukier podnosza,mam uwazac na pierogi kluski,mleko. Moge kefiry,warzywa wszystkiejem ,owoce mam uwazac na arbuza.ale truskawki zjadam hektarami, nie jem wogole jogurto i prawie nie serow bo mi po nich niedobrze.bialy ser,tunczyk,jajka tak. Wiec nie uwazam zebymmiala drastyczna diete. A cukry rano wachaja sie miedzy 85 a 105 zalezy cojem wieczorem. A godzinepo posilku wiekszosc mam do 110,czasem 120, 2 albo 3 razymialam 140_170 alewtedy najadlam sieslodyczy i dlatego.
 
Ja oprocz ginekologa, jest pod opieka diabetologa boprzed ciaza walczylam z kg, i dzieki lekarzowi zaczelam chudnac,a zeteraz jestem w ciazy to skupil sie na moich cukrach niz na wadze,ale jestem w 5 miesiacu ciazy i w sumienic nie przytylam,a na poczatku schudlam 3 kg jeszcze.
 
Kochane, wy się martwicie o waszą figurę. Mam coś dla Was. Trochę ruchu nie zaszkodzi. Zdrowa mama to zdrowe dziecko. Sama kiedyś ćwiczyłam i o wiele lepiej się czułam.

a oprocz ginekologa, jest pod opieka diabetologa boprzed ciaza walczylam z kg, i dzieki lekarzowi zaczelam chudnac,a zeteraz jestem w ciazy to skupil sie na moich cukrach niz na wadze,ale jestem w 5 miesiacu ciazy i w sumienic nie przytylam,a na poczatku schudlam 3 kg jeszcze.

Zgadzam się. Grunt to dobra dieta. Niektórzy w końcu dochodzą do wniosku że skoro są w ciąży to można sobie pozwolić na wiele. Nic bardziej mylnego.
 
reklama
Ruch, ech chcialabym sie porusza troche ale wystarczy mi wejscie po niewielkich schodach a serce wychodzi mi uszami. :( moze macie jakies cwiczenia takie poprawiajace krazenie i oddech ktore sa wskazane i polecane w ciazy? Tylko dla nnie wersja light zebym nie zeszla przy drugim powtorzeniu :) :)
 
Do góry