reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Witam wszystkie przyszłe mamusie. Jestem tutaj nowa i od razu zwracam się z gorącą prośbą. jestem w 27 t.c. na chwilę obecną ważę 119kg ostatnio dowiedziałam się że mam cukrzycę ciążową i tym samym moja prośba czy są tutaj jakieś mamusie które mają ten sam problem przy podobnej wadze? Czy mogłybyście mi napisać w jakich ilościach jecie ponieważ nie mam pojęcia ile sama mam jeść aby nie zaszkodzić maleństwu. Proszę również o jakieś przykładowe całodzienne jadłospisy. Z góry dziękuję
 
Hej oluchapoducha. Niestety nie powiem Ci jak sobie radzić z tymi przypadłościami bo ja gdyby nie brak @ to nawet bym się nie domyśliła że jestem w ciąży. Na kiedy masz termin?
 
Co do cukrzycy w ciąży - wystarczy, że wpiszesz w google "cukrzyca w ciąży dieta jadłospis" i wyskakuje Ci mnóstwo informacji na temat tego, co jeść i ile jeść. Zresztą lekarz powinien Cię poinformować jak postępować w takiej sytuacji, można też wybrać się do diabetologa i dietetyka.

A co do mdłości... trzeba to po prostu przeczekać :) Tak przeważnie jest na początku, potem mija. Jeśli jednak nie możesz jeść, mało pijesz i często wymiotujesz to czasem konieczna jest wizyta u lekarza a nawet pobyt w szpitalu. Mam nadzieję, że u Ciebie to szybko minie i będziesz mogła cieszyć się z ciąży :)

Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie, jestem tu nowa, przeczytałam ten wątek od deski do deski. Jestem w 15 tygodniu ciąży, ważę 94,7 kg i jak na razie jest to mniej niż w chwili, kiedy dowiedziałam się o ciąży. Zobaczymy co będzie dalej. Trzymajcie się!
 
Milena a nie masz skierowania do dietytyka i diabetologa? Ja się tam wszystkiego dowiedziałam. Ciężko jest podać jadłospis, bo to co jedna słodka mama toleruje bez problemu, u drugiej może powodować duży wyskok cukru. Ja na przykład jem na śniadanie dwie kromki ciemnego chleba z drobiową wędliną/twarożkiem/serem i warzywa. Na drugie śniadanie jogurt naturalny i mały banan. Z owocami trzeba ostrożnie. Na obiad makaron pełnoziarnisty, do tego mielone mięsko podduszone z pomidorami z puszki, papryka, cebula i czosnek. Na podwieczorek jeszcze nie wiem co zjem. Może jogurt, serek wiejski, kanapkę... Na kolację dwie kromki chleba tak jak na śniadanie. No i przed snem jedna kanapka. Ot moje dzisiejsze menu. :) Po wizycie u diabetologa dostałam glukometr i teraz już sama wiem co w jakiej ilości mogę zjeść. U mnie nie obeszło się bez insuliny przed śniadaniem niestety... Ale nie taki diabeł straszny! :)
 
Dziewczyny.spokojnie. Ja ważyłam prawie 100 kg jak zaszłam w pierwszą.ciążę,teraz przy.drugiej.92 jak zaszłam. Trzeba uważać na siebie.nie miałam ani nadciśnienia ani cukrzyxyy

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
 
nie mam skierowania ani do diabetyka ani do dietetyka, mój gin. powiedział mi co i jak i wręczył glukometr. I....dziewczyny dzisiaj zmierzyłam pierwszy raz cukier po obiedzie (makaron pełnoziarnisty, pierś z kurczaka i 2 ogórki kiszone) i cukier tylko 78!!! No w szoku jestem. Do wtorku mam robić pomiary na czczo i po głównych posiłkach a potem do mojego gina na kontrol jak będzie wszystko ok to tylko dietka a jeśli nie to wtedy do diabetologa.
 
Milena no z tym cukrem to różnie bywa. Ja czasem po jednej kromce chleba mam cukier z kosmosu, a ostatnio zgrzeszyłam, zjadłam loda Magnum i po godzinie cukier 98. :)
 
reklama
Hej Kobitki!

Jestem po usg i nadal nic nie wiem oprocz tego ze maluch waży 1200 gram i że wód mam w normie i że serce bije...masakra mam taie stresy przez to wszystko, że szkoda mówić..
Dziewczyny! a zwłaszcza Milena - normy w cukrzycy to od 60-90 mg na czczo i do 120 mg godzine po posiłku.
Jesli nie masz ustalonej diety przez dietetyka to polecam stronę Słodkie Mamy: Wszystko o cukrzycy w ciąży. Vademecum dla Kobiet z cukrzycą w ciąży możesz tutaj sobie robić jadłospisy na każdy dzień,ale że lekarz Cie do diabetologa nie skierował to mnie bardzo dziwi...a skąd jesteś?
Sylwiag-pewnie miałaś albo za duży albo za mały cukier i stąd te zawroty głowy ale stawiam na za duzy cukier, bo ja w 11 tc prawie straciłam przytomność. Co do cukrów po lodach itd. to na serio zauważyłam że czasem jak zjem coś na co mam wielką ochotę typu lody czy nawet pizza to mam cukier w normie a czasem zjem kromkę z serem zółtym i masakra.
Ja na razie stoje z waga w miejscu a od poczatku ciaży przytyłam 0 kg czyli oznacza to, że jeszcze schudłam :-) I pogadaj teraz z taką mamą co przed ciążą waży 60 kg i nagle ona tyje po 10-15 kg i mówi, ze nie da rady mniej :-)
na razie pozdrawiam!!!
 
Do góry