reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Dzieki Wam za wsparcie :*

Test owulacyjny niestety nadal negatywny,czekam dalej :( A sie podjaralam ta druga kreska ze ostatnie dni robilam po 3 razy dziennie zeby napewno wyłapac pik LH i dupa :p No nic, spodziewalam sie tego, chociaz moze cos ruszy w ciagu paru dni.

Sukkub, wspolczuje bolu!! Doskonale Cie rozumiem bo sama mam przejscia zębowe..od poltora miesiaca chodze z zapaleniem ozębne czy tam okostnej i dopiero 3ci lekarz to zobaczyl i dal antybiotyk odpowiedni... A mnie juz cala szczeka,ucho,oko, wszystko.. Troche przeszlo po lekach ale dalszej poprawy nie ma i boje sie co bedzie,pal licho jesli jeden zab do wyrwania ale zeby nic powaznego sie nie zrobilo :( Eh ci lekarze.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc kobietki


ja to 1 rocznice na babyboom obchodze....rok temu przeczytalam wszystko i sie dolaczylam do tego watku ale czas zasuwa. Rok przelecial a ja dalej w ciazy nie jestem dzis mam 14 dpo narazie cisza ale przez pregnyl nie moge zrobic testu bo bedzie pozytywny " falszywie" pozytywny a poza tym tempka zaczyna mi spadac wiec juz po ptakach.
 
Marcia, a moze sie udalo, trzymam kciuki!! a beta tez bedzie zafalszowana przez ten lek? Kurcze, mam nadzieje ze tempka nie spadnie! tak ostatnio myslalam o Tobie i sie zastanawaialam czy juz po owulce jestes :>

U mnie test owu nadal nie wyszedl wiec dupa..zostalo mi jeszcze kilka ale watpie ze cos wyjdzie,w ogole jakis dziwny ten cykl, szyjki ogarnac nie moge, sluz inny ale to przez wiesiolka, pewnie przez antybiotyk sie pochrzanilo. Chociaz dzis lekko temp skoczyla ciekawe co bedzie jutro. Jak myslicie,jesli testy owu nie wychodza (kreska testowa jest,ale jasniejsza od tej kontrolnej i jeden dzien moglabym tak na sile uznac ze mogl byc pozytyw,ale po co sie oszukiwac) ale jest skok tempki to mozna miec nadzieje ze owu byla? Bo czytalam ze testy owu czesto klamia,ze nie wychodza tak samo mocne kreski ale owu jest o czym swiadczy skok tempki czyli ze jest cielko zolte.. Jakie to wszystko skomplikowane :(

Trzymajcie za mnie kciuki w poniedzialek, powiem o co chodzilo jak sie uda :) Niestety nic zwiazanego z tematem forum, ale tez wazna dla mnie sprawa.
 
Akeake wydaje mi sie ze beta tez bedzie falszywa bo pregnyl to nic innego jak hcg uzyskiwane z moczu ciezarnych kobiet a utrzymuje sie w organizmie do 14 dni a normalnie na pekniecie podaje sie przed owu i juz a w moim przypadku dostalam jeszcze w 3,5,7 dpo po pol ampolki bo jak jest niski progesteron iniedomoga cialka zoltego to tez pomaga wiec teorytycznie mimo ze malutka dawka ale ostatnia byla podana tydzien temu. Jak do pn nic sie nie wykluje i tempka bedzie znosna to zrobie bete i jak wyjdzie pozytywna to zrobie po dwoch dniach zeby zobaczyc czy przyrasta czy spada.
akeake co do twojej owulki to owszem moze byc tak ze test nie pokaze a owu bedzie ale ostatnio czytalam o tum LUF-ie i wyczytalam ze moze byc tak ze przez ten luf pecherzyk nie peka a mimo wszystko wydzielany jest progesteron w mniejszym stopniu ale zawsze co daje zludzenie ze cykl jest dwu fazowy takze cholera go wie sama sie zastanawialam czy u mnie tego nie ma bo ten progesteron taki mizernyi tatempka zawsze ledwie ledwie wzrasta, zastanawiam sie nad monitoringiem to taka moja ostatnia deska ratunku tzn. Clo, monitoring, i pregnyl razem wziete jak to nie pomorze to sie poddaje
 
Marcia, to pozostaje czekac, ale poki tempka nie spada to super :) O tym luf czytalam kiedys przy okazji 18dniowej lutealnej mimo braku ciazy. A skoki jak juz mam to wydaje mi sie ze calkiem niezle, zreszta widzialam wykresy bez jakis wysokich temp a byla ciaza,wiec to nie przesadza o tym lufie. Mialam plan zbadac w pon progesteron, ale nie wiem ile to kosztuje a u nas lipiec o chlebie i wodzie z braku kasy ;) Wiec szkoda bo bym wiedziala jaki jest poziom i czy moze byc "poowulacyjny" bo juz sama nie wiem, dzis tempka 36,94 wiec rosnie,tylko nie wiadomo czy z prawidlowych powodow... Tak bym chciala zeby sie udalo :( Ale jak przejrzalam ostatnie cykle to przytulanko bylo w bliskiej okolicy owu a dzidzi brak,wiec mysle ze u mnie skok nic nie mowia o owulce :(

Powiem Ci, ze tak sama w sobie podjelam decyzje,ze ten cykl jest ostatni, potem mysle o zawieszeniu staran, dziecko teraz by nam tylko bardziej skomplikowalo i boje sie ze bysmy sie klucili ze kto chcial bardziej itd. Juz kit z kasa,bo jakos by sie dalo rade, ale mieszkamy na wsi, gdzie jest straszna plesn i wilgoc,w zime trzeba palic w piecu do ktorego trzeba zejsc pol metra w dol do kotlowni, i nie wyobrazam sobie siedzenia tu sama w ciazy i palenia w piecu itd :( Tzn zakladajac ze maz znajdzie prace...a jak na razie zanosi sie na to ze to on bedzie sie domem zajmowal a moze ja bede zarabiac. Heh, smutno mi,no ale zobaczymy jesli tempka sie utrzyma to bede testowac gdzies w okolicy moich urodzin, pewnie kolejne rozczarowanie w prezencie ;)
 
Akeake z ta tempka u mnie to roznie jest i wczoraj mialam 36,64 a dzisiaj 36,76 znowu wiec nie wiem co jest grane . Dzisiaj 15 dpo normalnie to juz mialam plamienia a teraz nie i nie wiem co sie dzieje z moim smakiem bo przy niektorych potrawach czuje gorzki smak mimo ze inni probuja i im smakuje normalnie. Kurde nie chce sie nakrecac ale byloby cudownie zeby sie jednak udalo. Nie wytrzymalam i zrobilam dzisiaj badania bete progetseron i estradiol ale wyniki beda dopiero w pn . Jak wredoty nie bedzie to pojde zrobie bete w pn drugi raz a jak przylezie to kase tylko wywalilam w bloto. Co do badan to moja ginka kaze robic progesteron i estradiol zeby potwierdzic owu i ja w diagnostyce place po 19 zl ale w innych lab. To ceny od 20-30 zl
 
Oo,to super ze tempka sie podniosla :) Mysle ze 17-18 dpo jak nie ma @ to powinna byc ciaza,choc nie zawsze. Byle do poniedzialku, a bete w sumie dobrze ze zrobilas bo jak @ nie bedzie to najwyzej zrobisz jeszcze raz i zobaczysz czy cos uroslo. Jejku ale bym chciala zeby Ci sie udalo! Ale wiem,ze nie ma co sie nakrecac... A czy ten pregnyl jakos mogl ci cykl wydluzyc?

Dzieki za ceny badan, szkoda ze nie moge zrobic... ale dalej czeka nas leczenie zebow wiec wydatki ogromne :(

Tak patrze na te testy moje, i jak sie pojawila druga krecha to robilam potem 2-3 razy dziennie, i jeden jak sie uprzec moglabym wziac za prawie pozytyw ale juz nie bede analizowac,zrobie reszte ktore mam a na razie sugeruje sie tempka... Wiesiolka juz nie biore, ale niepokoi mnie jeszcze ze nie zauwazylam szyjki jakos super wysoko w tym cyklu,choc w sumie nie przykladalam sie do tej obserwacji i moglam przeoczyc ;)
 
Akeake tez sie zastanawialam czy pregnyl moze wydluzyc cykl iz tego co wyczytalam w necie to nie . Zrobilam test z ciekawosci ifaktycznie pozytyw wychodzi szybciutko wiec i beta wyjdzie pozytywna byle do pn. Za to tsh mam 1,88 wzroslo mi bo zawsze mialam 1,05 czy to dobry znak?
 
Na tsh sie nie znam wiec nie pomoge, ale moze jest tak ze w ciazy rosnie? A moze ten pregnyl tez na to dziala? Kurcze,i jak tu sie polapac co sie dzieje,ja to bym wszystko podciagala pod dzialanie tego hcg z pregnylu. A masz gdzies swoj wykres czy tylko tak sobie gdzies zapisujesz?

Ja dla poprawy humoru sobie zaznaczylam pozytywny owu 16dc,a co tam. Bo od 16dc zaczela ladna wychodzic druga kreska, dzis juz jej prawie nie ma,wiec albo mam niskie lh i nie bylo tyle go ile wylapuja testy,albo pik jakos przeoczylam i testy pokazuja juz slabsza kreche po piku,albo przed. Glupie too, mialam skoki i sobie myslalm ze w koncu owu wrocila,ale te testy mnie znowu zaniepokoily :( Chociaz jesli faktycznie mam za malo lh zeby pekaly pecherzyki to moze jakis przelom w leczeniu by byl..Z drugiej strony skoro tempka skacze to czy nie swiadczy wlasnie o peknieciu? Jeszcze ten LUF... a jakie sa dokladnie tego objawy??

Eh, naczytalam sie o niskim poziomie LH i sie zalamalam bo pewnie to mam skoro testy negatywne :(Chociaz znalazlam pocieszajaca informacje, ze testy wykrywaja gorna granice potrzebna do owulacji, a rownie dobrze owu moze byc przy lekko nizszym poziomie i wtedy nigdy kreska nie bedzie mocna. Ale to znowu za duzo codów by sie musialo zadziac w tym cyklu zeby fasol byl ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Taki to nasz los staraczek czlowiek siedzi i czyta i szuka i mysli dlaczego tak a nie inaczej. Co do tsh to niesadze zeby pregnyl na to wplywal . Ten wynik jest bardzo dobry a progesteron i estradiol zrobilam miedzy innymi po to zeby zobaczyc na jakim poziomie jest pod koniec cyklu bo po tych wynikach tez mozna poznac czy jest sie w ciazy bo nawet sa normy przy pierwszym trymestrze ciazy wiec licze ze cos wyczytam z tych badan aczkolwiek znam przypadki gdzie dziewczyny na poczatku ciazy mialy niski progesteron i wszytko jest ok . Pozyjemy zobaczymy.
 
Do góry