reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Witam dziewczynki :-) Pozwole sobie do Was dołaczyc moja waga jest duzaaaaa ,tak naprawde nigdy w zyciu nie wazyłam tyle co teraz ,rodzac pierwsze dziecko idac do porodu wazyłam mniej niz teraz a przytyłam ponad 20kg w pierwszej ciazy .Po tem na zmiane chudłam tyłam .Teraz jestem w 18 tyg ciazy od pierwszej wizyty 31 stycznia o dziwo schudłam 5 kg:szok:,bardzo sie z tego ciesze bo wiem jakie zagrozenia niesie otyłosc w ciazy ,do tego pojawiło mi sie nadcisnienie , nie odchudzam sie zmieniły mi sie pory posiłków kiedys nie miałam apetu rano cały dzien w pracy a tam z czasem roznie i z jedzeniem tez nadrabiałam wieczorami.Odkad zaszłam w ciaze rano musze koniecznie zjesc bo mi niedobrze ,staram sie zdrowiej odzywiac a wieczorem po 17/18 nic juz nie jem czasami szklanka soku .I tak cisnienie sie unormowało i waga narazie mnie lubi:-D

Kłaczku miło cie widziec nie wiem czy mnie pamietasz ,pisałam jakis czas na ciaza po poronienu jak widzisz udało mi sie :tak: jestem w 18 tyg ciazy i zaczynam cieszyc sie zamiast bac.Pozdrawiam :-D jak tam twój dzidzius :-) .
 
Ostatnia edycja:
reklama
Krakowianka, nie martw sie - ja tez zawsze przecieram spodnie na udach, zeby bylo smiesznie, nie wazne czy wazylam 70, czy ponad 100kg. Ot, po prostu nie mam "furtki" miedzy nogami, wiec sie spodnie tra.

Fasolka, witaj! Pewnie ze Cie pamietam! Ciesze sie ze Ci sie udalo i ze juz niedlugo bedziesz miec swojego dzidziola. Nasz Karolek... Coz - przede wszystkim duzy i to sie rzuca w oczy. Wazy 8,14kg, zaczynamy miec problemy z fotelikiem samochodowym i ogolnie sprzetami dla maluszkow bo te do pol roku przewaznie maja udzwig 9kg, potem juz sa dla dzieci siedzacych samodzielnie, a do tego jeszcze nam daleko. Z tym ze Karol nie jest tlusty, tylko wielki - ubranka 3-6 mies. sa na styk, 6-9 juz spokojnie zakladamy. Pogodny, usmiechniety,. spokojny... w sumie spokojnie moge powiedziec ze udane dziecko nam sie trafilo.
 
Kłaczek ale słodziak :-Dmoj starszy brat ma na imie Karol madry i wszechstronnie utalentowany facet:-).Kurcze ja nie moge sie doczekac kiedy moje malenstwo w ramionach bede trzymac ,ale juz prawie połowa jakos zleci najwazniejsze ze teraz juz ok jest w miare bo ta ciaza tez zagrozona :-( ale te najgorsze miesiace juz za nami mam nadzieje:-). I całe lato przedemna:eek: Szymon jest z czerwca Dorota z lipca wiec wiem czym to pachnie:sorry:a znajac moje szczescie tolato upalne bedzie ,nie wiem kto u mnie w brzusiu mieszka bo ujawnic sie nie chce :cool: moze na połowkowym usg objawi sie płec:laugh2:.

Co do ciuszkow to tez mam problem bo góra jeszce obleci dwa rozmiary mniejsza niz dól,a nogi to udka grobiutkie i łydki tez :baffled:,na razie w ciazowych jensach biegam ale co potem bedzie generalnie chodze w spodniach bo latem nogi ''zacieram '' w kieckach a boli to potem jak diabli ,mam fajne leginsy z panelem z h&m 39 zl sa swietne nie kulkuja sie nie przcieraja sie tylko jest mały problem po domu ok ale moje nog do leginsów wyjsciowo sie nie nadaja :zawstydzona/y:,bede polowac na jakies lniane ciazowe w lumpkach ,w c&a sa ale za 129 zl rybaczki lniane przesada :szok:.
 
Fasolka, mam coś dla Ciebie :-)
Przedmioty użytkownika - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

akurat mi się skojarzyło, że na stronie są rybaczki, więc wklejam, może Ci się spodobają, cena też fajna :) Ja nastawiam się na kupno ołówkowej czarnej spódniczki i czarnych eleganckich spodni z wiązanym paskiem. :)

Dziś moja koleżanka pojechała do Anglii, poprosiłam ją, żeby mi kupiła w PRIMARK rajstopy ciążowe, tam są o wiele tańsze i dużo porządniejsze niż w PL. Mi też się nogi zacierają do bólu, szczypie to strasznie, dlatego planując na lato zwiewne sukienusie muszę mieć na sobie również cienkie rajstopy...
Tak sobie myślę, jak to będzie w szpitalu, kiedy będę musiała leżeć w koszuli nocnej z gołymi nogami, bo przecież poopa musi być dostępna dla lekarzy, więc w piżamie raczej nie bardzo pasuje być. Wtedy się na bank zatrę, spocę między udami i będę się czuć wyjątkowo niekomfortowo :crazy:
 
Ostatnia edycja:
Krakowianka dziekuje fajne sa cena ok chyba sobie kupie:-). Ja lezac w szpitalu(a spedziłam cały zeszły lipiec prawie) w koszuli poprostu wpycham ja miedzy nogi :-p innego sposobu nie ma niestety:no:.
 
Ocierajace sie nogi... Znam ten bol. Od lat nosze takie halko-spodnie jedwabne. Moze srednio to wyglada, ale z zalozenia ich pod spodnicami ie widac, a laem rajstopy wiece nie pomagaly, bylo jeszcze gorzej. Przed koszulami w szpitalu tez drze ;)

Ostatnio, jak pisalam, martwilam sie, e mi waga w gore nieprzyzwicie leci. I niestety tak jest nadal. Kolejny tydzien i kilo w gore. Jutro mam wizyte i musze o tym powiedziec, obrzekow jakis specjalnych nie widze, wiec trudno na nie zwalic. Mam nadzieje, ze wszystko ok, bo cos nie tak z ta waga...
 
wikasik może ta waga to tylko woda? Masz już niedługo do porodu, zazdroszczę :)

JA bym chciała bardzo dobić do 12+ i żeby ponad to juz nie utyć. Ale coś czuję, że to nie jest możliwe....
 
Fasolka, ja na lato (tyle ze Karol ze stycznia, wiec brzucha nie mialam latem jeszcze wybitnego) mialam cienkie spodnie udajace jeansy i byly genialne. Potem przerzucilam sie na jeansowe ogrodniczki i tylko jak musialam "wygladac" to wkladalam zwykle ciazowki i tunike, ale nie lubilam tego zestawu bo spodnie mialy tendencje do poddawania sie grawitacji. No i jak lydeczki mam niewyjsciowe to chodze w szerokich spodniach po prostu, a jak ognia unikam wszelkiego opinania moich "slupow pod pieklem". I pociesze Cie - im bardziej zaawansowana ciaza tym szybciej czas leci.

Krakowianka, nie wiem jak to teraz w PL jest, w UK mozesz jak najbardziej byc w pizamie. Ba! Nikt mi tu po porodzie w "podwozie" nie zagladal, wiec moglabym nawet w dresie siedziec gdybym chciala. Tylko goraco nieprzytomne na oddziale.

Wikasik, a kto Ci pod kiecke patrzy? Z reszta to potrafi byc calkiem elegancki kawalek bielizny - taki troche retro, ale z klasa. Kurcze, musze sie za czyms takim rozejrzec...
 
reklama
jak byłam dzieckiem, problem zacierania też istniał, więc pod sukienki babcia coś takiego szyła z halki, nazywała to "galoty" albo "pantalony".....:confused2:. Teraz spokojnie wystarczają rajstopki, ale te grubsze, bo przez cienkie też się potrafię zatrzeć.
 
Do góry