reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

A ja się dzisiaj zważyłam, waga wskazała 86,4 kg. Jak dowiedziałam się o ciąży miałam 88 kg (4 tydzień). Wyczytałam, że jak kobieta nie tyje w czasie ciąży to dziecko może urodzić się z niską masą urodzeniową - nasza Zuza wagą wyprzedza książkową wagę o ok. 100 gram:D W 20 tygodniu mam wagę na minusie... Jakby mi to ktoś powiedział przed ciążą z Zuzą nigdy bym w to nie uwierzyła, tym bardziej, że ja mam raczej tendencje do tycia, a do tego miesiąc leżałam z krwiakiem w łóżku...
Kumpela mnie straszyła, że ona przytyła 30 kg w ciąży to ja też muszę... Phi!

A Zuza wesoło kopie...
 
reklama
inna przytyje 30 a inna 5, zależy jak leży ;)
A koleżanka ci zazdrości, bo też by chciała mieć taką wagę w ciąży jak ty ;p
 
a przez święta i tak nam pewnie skoczy :) mi na 100% :) :)
zrobiłam tartę ze szpinakiem, porem i pieczarkami, pieczeń rzymską z jajkiem i pieczarkami (mięso indycze), pstrąga w galarecie..będzie jeszcze sernik. Resztę robi moja mama- sałatkę tradycyjną i jaja w majonezie.

Mamy jeszcze białą kiełbasę i zero pomysłu na nią :>

Wesołych Świąt piękne dwupaki! :)
 
Witajcie dziewczynki:)
Ja święta spędzam u teściów, teściowa jest mistrzynią w dziedzinie kulinariów, a te święta chyba będą pierwszymi, przy których nie będę "uważać" z jedzeniem, pić herbatki przeczyszczające i biegać przed następną wyżerką po śniadaniu, II śniadaniu, obiedzie, etc. :-D
Może potem będę zła na siebie, że łatwo i ze świadomością pozwoliłam sobie na złapanie nadprogramowych kilosków, ale oj tam oj tam, w tym momencie żyję chwilą i cudownymi świętami z mym mężem:tak:

WESOŁYCH SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT MAMUSIE!!
 
Dziewczyny, powiedźcie mi jakie majtki nosicie w ciąży?? Ja kupiłam majtki xxl Italian Fashion i dzisiaj już musiałam naciąć gumkę w tych majtkach... Nie lubię majtek pod brzuch, w ogóle nigdy takich niskich nie lubiłam... Nie wiem gdzie mogę kupić większe majtki, bo wszedzie widzę Canpola max xl, a Italian Fashion zamawiałam na allegro...
Nie wiem gdzie w Poznaniu są sklepy z odzieżą ciążową, ale pewnie poszukam....
Czy Wam w ciązy też twardnieje brzuch jak stoicie?? Jak siedze czy leżę jest okej, ale co dziwne, moja macica podobno sięga 1 cm nad pępek, a ja mam twardy brzuch pod piersiami, tak jakby sam żołądek. Pod pępkiem to mi akurat zwisa skóra hehe
 
ja też mam twardy brzuch i wypchany akurat w górnej jego części, wygląda jakbym nosiła dziecko.....w żołądku:confused:. Jeśli chodzi o majtki, to ja jestem przyzwyczajona do noszenia gumki pod brzuchem, bo przeważnie w stringach chodzę, ale ostatnio też w bardziej zabudowanych figach i damskich bokserkach i jest mi bardzo wygodnie.
Bardzo mi przytyła twarz po świętach, denerwuje mnie ten fakt okrutnie - mam nadzieję, że to przez to, iż zatrzymałam sporo wody, a teraz normalne lekkie jedzonko spowoduje jej utratę.
 
Ja nosze takie:

1003-3.jpg

Kupilam 3 pary i na zmiane piore :) Bardzo wygodne. (brzuch na zjeciu nie moj) Tez nie lubie gatek pod brzuchem, szczegolnie teraz, kiedy brzuch ciezszy i w dodatku wszystko mnie uwiera.
 
ja onegdaj w KappAhl kupiłam większe elastyczne bokserki damskie i świetnie się sprawdzają. Chociaż bywa, że noszę takie pod brzuch. Byle nic nie cisnęło zbyt mocno
 
reklama
ja po domu chodzę albo bez albo tylko takie byle jakie , a na wyjście mam jedyne które mnie nie uciskają :/ no jasna rzecz że je za każdym razem piorę - na szczęście rzadko gdzieś się wybieram.
Też muszę kupić, może nawet jakieś babcine tylko żeby wygodnie mi było bo też nie lubię jak mi uciskają :/
Mi też wisi skóra na dole :/
 
Do góry