reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Mnie właśnie męczy! Zjadłam naleśniki z serem i smazonymi jabłkami i mam za swoje:-( Ale tego Ranigastu już więcej nie będę brała, skoro mocniejszy, nie wiedziałam...
Ja dziś zaczynam 18 tydz., co świadczy o początku 5 miesiąca :-) Na plusie 6,6 kg.
 
Z naturlanych, a więc całkowicie bezpiecznych dla ciężarówek na zgagę polecam siemię lniane (o ile ktos lubi takie gluty ;-) ) Takie zwykłe ziarenka gotuje sie kilka minut i pije z sokiem lub mlekiem. Mi przechodziło po tym jak reką odjął.
 
ja tam w tą niedziele świątecznie odpuszczam sobie ważenie... bo się boję sobie popsuć święta:) zważę się w przyszłym tygodniu, ale mam wrażenie że pęcznie w brzuchu z dnia na dzien więc i waga pewnie siup do gory:sorry:
 
ja tam w tą niedziele świątecznie odpuszczam sobie ważenie... bo się boję sobie popsuć święta:) zważę się w przyszłym tygodniu, ale mam wrażenie że pęcznie w brzuchu z dnia na dzien więc i waga pewnie siup do gory
:sorry:
Jakbym czytała forum o dietach:D:D Ja zważę się w piątek:D
 
Ale sie watek rozkrecil!

Ainhoa, pracuje w biurze w dziale IT dla sieci supermarketow i stacji benzynowych, testuje oprogramowanie.
Dzis czwartek, jutro Wielki Piatek - w AU jest to dzien wolny. Przyszly tydzien ten krotszy. Takze jeszcze tak naprawde 4 dni pracy zostaly. Ciesze sie, choc zal, ze jedna pensja odpadnie :p Musialabym zaczac sprzatac swoje rzeczy, zarchiwizowac czesc emaili, ale jakos nie moge sie do tego zebrac! Jednak przez ponad 3 lata sie roznych roznosci sporo uzbieralo - biuro niemalze jak drugi dom ;)

Waga mi cos mocno skoczyla... Mam nadzieje, ze to dzidzius i woda (choc jakis specjalnych obrzekow nie widze). Dzis rano 8.5kg na plus! A moim celem jest 9kg... Ale nie ma co panikowac, trzeba dbac o siebie, ale kilo w ta czy w ta, to juz bez roznicy, jesli ja sie dobrze czuje i synus zdrowy, a i przyrost wagi nie jakis tragiczny.

Najgorzej, ze nie wiem, jak ze stanikami. Na poczatku ciazy biust mi sie powiekszyml o jakies 2 rozmiary. Kupilam wowczas nowe dobre i drogie staniki, od razu od pinane do karmienia i nosze sie caly czas. Poki co sa jeszcze dobre, choc moze rozmiar w gore by nie zaszkodzil (jedna piers jest wieksza od drugiej od zawsze :p) Spie jak dotad bez stanikow, ale ostatnio stwierdzilam, ze byloby mi wygodniej w stanikach, ale takich bardziej koszulkowych, tylko nie chce znowu inwestowac, bo ostatecznie pewnie jeszcze mi sie rozmiar zwiekszy... Takie tam dylematy! No i niebardzo widze, zeby maz mi po porodzie kupowal biustonosze, ja lubie najpierw przymierzyc, ale jak zgadnac rozmiar?

Takie tam dylematy :p
 
wasik ja teraz też noszę te do karmienia bo są o wiele wygodniejsze.. ja kupowałam swoje na all, a rozmiar dosłownie odgadałam, bo popatrzyłam na rozmiarówkę stanika którego nosiłam i na nim było 80/90 C , czy jakoś tak, a ja siup na all 80/90 D i jest idealny:) myślę że nie ma co szaleć z kupowaniem drogich bo potem możesz się wkurzyć że wydałaś tyle kasy a ich nie nosisz.
na all są ok 20zł za 2 szt. i też takie bawełniane. U mnie też jedna pierś jest większa od drugiej ;p
Ja myślę że w wagą nie ma co panikować.. skoro masz kontorlę nad swoją dietą to nawet jeżeli przybierzesz więcej niż te 9 kg to wiadomo że to zejdzie po porodzie, w sumie przecież dzidzia ci teraz intensywnie rośnie :)

a co do ważenia, ja nie mam wagi w domu i jakoś nie narzkeam z tego powodu :)
 
reklama
Waga mi cos mocno skoczyla... Mam nadzieje, ze to dzidzius i woda (choc jakis specjalnych obrzekow nie widze). Dzis rano 8.5kg na plus! A moim celem jest 9kg... Ale nie ma co panikowac, trzeba dbac o siebie, ale kilo w ta czy w ta, to juz bez roznicy, jesli ja sie dobrze czuje i synus zdrowy, a i przyrost wagi nie jakis tragiczny.


8,5 do 34 tygodnia - szacun! ja też bym chciała zatrzymać się na 9, póki co w 19 tgc mam 4 na plusie, więc niby połowa wypadnie w połowie, ale im bardziej w ciąży tym chyba więcej się przybiera, więc nie wiem, jak mi się uda :baffled:
 
Do góry