reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
dziewczyny mam pytanie prasujecie/ bedziecie prasować ubranka dla niemowlaków?

Tak. Młody ma 13 miesięcy i do tej pory wszystkie ubrania ma prasowane. Czasem tylko jak miałam deficyt pajacyków to łapałam jakiś z suszarki nie prasowany. Ja lubię po prostu jak dzieci mają poprasowane rzeczy. Córka ma 11lat i też wszystko ma prasowanie, no ok nie prasuje jej bielizny i piżamek :);)
Na szczęście u niej w szkole dzieci noszą obowiązkowo takie same bluzki - polówki wiec nie ma problemu i dylematu jaką bluzkę ubrać i czy wyprasowana bo ma zawsze kilka gotowych polówek szkolnych a na dół legginsy i jest gotowa.
Oczywiście nie zawsze mam czas pasować i czasem czeka góra ale tak to bywa z dziećmi, domem i firmą na głowie :);). Czasem z odsieczą przychodzi mi moja nieoceniona Mama :happy: bo ja nie mam cierpliwości do prasowania pościeli i prześcieradeł, masakra.
Mąż nie lubi prasować więc tego nie robi ma inne sprawności w których się spełnia :)
 
Ale te kokosanki patrzą na mnie zachęcająco [emoji14]. Tak kurczę niby nie mam zachcianek, ale to jak tylko gdzieś coś przeczytam czy zobaczę to zaraz mi się tego zachciewa [emoji38]
Podziwiam was za to prasowania. Ja tylko wyprawkę pierwszą prasowałam, a potem już dałam sobie spokój [emoji6]
 
rozumiem :) dzięki za odpowiedzi w tej sprawie ;)
a powiedzcie jeszcze czy miałyście jeszcze usg pod koniec ciąży? bo ja miałam już 3cie w 31tc lub z usg 33tc i chyba już nic się nie zapowiada... a ja się zastanawiam jaka będzie waga dziecka bliżej porodu... zrobić prywatnie jeszcze jedno czy już dać spokój.

Maminka jak tam na żwirkach? opieka dobra? porada laktacyjna ok? kiedy wychodzicie?
 
rozumiem :) dzięki za odpowiedzi w tej sprawie ;)
a powiedzcie jeszcze czy miałyście jeszcze usg pod koniec ciąży? bo ja miałam już 3cie w 31tc lub z usg 33tc i chyba już nic się nie zapowiada... a ja się zastanawiam jaka będzie waga dziecka bliżej porodu... zrobić prywatnie jeszcze jedno czy już dać spokój.

Maminka jak tam na żwirkach? opieka dobra? porada laktacyjna ok? kiedy wychodzicie?
A chodzisz na NFZ czy prywatnie? Bo na NFZ to przeważnie odklepią 3 obowiązkowe i więcej nie robią. Chociaż w 1 ciąży chodziłam prywatnie i lekarz też uważał że te 3 wystarczą, ostatnie miałam w okolicach 33tc. Teraz chodzę do innego i mam na każdej wizycie. Myślę że jak Cię coś niepokoi to możesz iść jeszcze prywatnie, a jak wszystko ok to niekoniecznie. Sprawdź sobie siatki centylowej wagi z ostatniego USG to mniej więcej będziesz wiedzieć ile waga wyniesie przy porodzie.
 
Oluchapoducha, ja chodząc prywatnie mam co wizytę USG takie dość szybkie, lekarz sprawdza czy wód mały ma wystarczająco, czy się nie owinął pewnie, czy wszystko gra u niego :) na NFZ nie mam pojęcia jak jest. Ale jak dziewczyny piszą, możesz iść prywatnie się poupewniać :)
 
Maminka gratulacje! Śliczny bąbelek :* Dużo zdrówka dla Ciebie i maluszka! Rodziłaś w pieknym szpitalu! Używałam tej samej lanoliny co Ty :)
Wątek sie rozwija, przybywaja nowe dziewczyny, super :) Spokojnych i bezproblemowych ciąż wszystkim życzę :)
Colorado, Nagini, teraz Wy?
Colorado po Tobie w ogóle ciąży nie widać!!! Zazdroszczę :)
Kattaya co u Was słychać? Jak Lilka? My byliśmy tydzień nad morzem. Teraz szykujemy sie do roczku :)
Pozdrawiamy
 
reklama
Zuza, no teraz pierwsza Nagini, potem chyba Luiza i dopiero ja [emoji3] nie wiem czy czegoś nie pokiełbasiłam, mózg mi już nie funkcjonuje [emoji21]

Gdzie ten roczek Wam minął?![emoji33] Pamiętam jak dopiero byłaś na końcówce ciąży [emoji3]

@zielinskakasia - jak ciąża przypada na lato to chyba tak często się kończy [emoji23][emoji23][emoji23]

A ja dziś wsunęłam trochę barszczu, a potem o zgrozo 4 naleśniki z serem białym i jagodami i myślałam, że pękne [emoji23][emoji23][emoji16] ale kurde było warto. Za wszystkie owoce leśne mogę dać się pokroić ostatnio [emoji23][emoji23] a najlepiej owoce leśne w postaci lodów [emoji33]
 
Do góry