reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

hmm... kurcze dziwne, przecież podobno dostaje się średnia z 12miesiecy a ja w tym czasie miałam podwyżkę, premie na święta, premie uznaniowa, 13stke itp... liczyłam chociaż na trochę więcej niż zwykła wypłata [emoji14] no coz. uzbroje się w cierpliwość do końca miesiąca ;)

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Przyjdzie to zobaczysz :) pewnie na jakiś portalach podatkowo-przepisowo-zusowych wyjaśniają wszystkie te kwestie :)

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
reklama
Pocieszyłaś mnie [emoji3][emoji106]Widzę, że z tego samego rocznika jesteśmy [emoji16]W którym tygodniu jesteś ?

W 20 :)

Dziewczyny, ja też marnie czuję, dopiero 3 razy poczułam, nie martwię się, na usg zawsze wszystko ok, także się nie nakręcam, będę więcej czuć później. Ponoc to indywidualna sprawa, bo zależy raz że od tłuszczyku, a dwa od unerwienia w brzuchu [emoji16]
Każda ciąża inna, Kubę i Jasia bardzo późno zaczęłam czuć, ale teraz mam dwoje lokatorów, to nie mam przełożenia, jak to jest z tymi ruchami.

W niedzielę byliśmy u teściów, po raz kolejny przyłapałam teściową na lustrowaniu mi brzucha, zauważyła to i zaczęła mówić, że to 4 mc i dalej nic nie widać, a u niej to już było [emoji14] ja tam widzę, że bebzon mi rośnie, tylko zwykle jestem w jakiejś luźniejszej bluzce [emoji16]

Mnie rozbawia to lustrowanie brzucha jak mówię, że jestem w ciąży, jak by kuźwa od razu wyskakiwał, no jak w kreskówce, bach, przytulnko, i brzucho myk. Ludzie czasem są zabawni :)
 
hmm... kurcze dziwne, przecież podobno dostaje się średnia z 12miesiecy a ja w tym czasie miałam podwyżkę, premie na święta, premie uznaniowa, 13stke itp... liczyłam chociaż na trochę więcej niż zwykła wypłata [emoji14] no coz. uzbroje się w cierpliwość do końca miesiąca ;)

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
Ale nie jestem pewna ;)
Podwyżkę to na pewno uwGlednia.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
tak.. na każdym inaczej, dlatego szukałam kogoś kto przeżył to na własnej skórze ;p


Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
A, no to standardowo [emoji16] lepiej spodziewaj się mniej, a jak dostaniesz więcej - skacz z radości [emoji16] nie ogarniam spraw podatkowych i zusowych, mimo że mam swoja działalność, dlatego mam cudowne ksiegowe, które dużo wiedzą, a jak nie wiedzą, to wiedzą gdzie zapytać bezpośrednio nie sprowadzając na mnie kontroli [emoji16]
W 20 :)


Każda ciąża inna, Kubę i Jasia bardzo późno zaczęłam czuć, ale teraz mam dwoje lokatorów, to nie mam przełożenia, jak to jest z tymi ruchami.



Mnie rozbawia to lustrowanie brzucha jak mówię, że jestem w ciąży, jak by kuźwa od razu wyskakiwał, no jak w kreskówce, bach, przytulnko, i brzucho myk. Ludzie czasem są zabawni :)
[emoji16][emoji16][emoji16][emoji16] no! A przecież nie jesteśmy drobne, żeby 2mm więcej w pasie było widoczne [emoji1]
Ja i tak mam wrażenie, że co się budzę, to brzucho większy, aż boję się, co będzie dalej [emoji16] mój mąż za to robi magistra ze snucia teorii szerokobiodrowych [emoji16]

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
Ważę 92 kg wzrost 163 cm tydzień ciąży 23 wiec mnie pocieszyła pozostaje mi czekać [emoji3]Ostatnio w ciąży byłam 10 lat temu i ważyłam 25 kg mniej


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Poczekaj, aż bobas urośnie. Ja w pierwszej ciąży ważyłam na początku 62 pod koniec 85. Teraz zaczęłam z 85, aktualnie 88 (22tc). Jeszcze nie widać ruchów na zewnatrz, ale czuję je bardzo wyraźnie i czasem jak z zaskoczenia dostanę kopa w pęcherz to aż podskakuję. Powiem nawet, że czuję je lepiej niż w 1 ciąży bo mam teraz łożysko na tylniej ścianie, a w 1 miałam na przedniej.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też miałyście głupie sny w ciąży?? [emoji16] Mój mózg mnie ostatnio niepokoi! [emoji16][emoji16]

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
Ja i tak mam wrażenie, że co się budzę, to brzucho większy, aż boję się, co będzie dalej [emoji16] mój mąż za to robi magistra ze snucia teorii szerokobiodrowych [emoji16]

Ja dzisiaj zauważyłam, że mam problem aby normalnie usiąść na niższym krześle czy fotelu. Tarze brzucho, który widocznie się wywalił na wierzch daje też inne, mniej komfortowe znaki :)
 
Też miałyście głupie sny w ciąży?? [emoji16] Mój mózg mnie ostatnio niepokoi! [emoji16][emoji16]
Dzisiaj mi się śniła moja mama, z którą się pokłóciłam, bo powiedziałam jej, że nie życzę sobie aby na mnie podnosiła głos i odzywała się do mnie "takim" tonem... normalnie ostatnio często w snach się z nią kłócę. :D
 
reklama
Luiza [emoji16] to ponoć na odwrót trzeba interpretować [emoji16]

Ja to mam takie głupie sny, do kwadratu. Kilka dni temu śniło mi się, że chodziłam na jakiś kurs wieczorami, wracałam do domu z jakimś kolesiem z tego kursu, a mój mąż był wściekły w tym śnie, że on za mną idzie i na tyłek mi się patrzy!

Inny sen to taki, że z mężem, który już nie był nim w moim śnie, poszliśmy na jakieś warsztaty z dietetycznego gotowania. Prowadził je jakiś gruby facet, który twierdził, że schudł już 50 kg, ale 50 kg jeszcze mu zostało. Na tych warsztatach uczyliśmy się robić sajgonki, które polegały na tym, że rozwijało się ugotowany makaron świderki (te duże) i w nie zawijane były warzywa [emoji16][emoji16][emoji16]

[emoji170] 21.08.2018 [emoji170]
8une3e3knh2uwklu.png
 
Do góry