reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Moja kuzynka wczoraj urodziła córeczkę. Kuzynka jest wnuczką siostry mojej babci (mam nadzieję, że zrozumiecie [emoji16]). Siostra jest od babci starsza i moja babcia jak się dowiedzieliśmy śmiała się, że jej siostra pierwsza zostanie prababcią. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że my też się spodziewamy maleństwa, więc będzie prababcią tylko 3 miesiące krócej [emoji16]

oar8csqvp5fvg6v3.png
Czasem człowiek zazdrości czegoś komuś, a sam nie wie, że zaniedługo mu się marzenia spełnią [emoji4]

U nas prababci żadnej już niestety nie będzie. Ani pradziadka. Dobrze, że dziadkowie w komplecie pełnym będą [emoji4]
Cześć...
Długo myślałam, zanim zdecydowałam się napisać.... Nie wiem ile wazylyscie zachodzące w ciaze, ale ja obecnie ważne 128kg... I jestem w 6t3dc. Nie przytylam poki co nic, nawet schudlam 1,5kg. Boję się, najpierw chciałam schudnąć , potem dziecko , nie sądziłam , że uda nam się od razu ale się udało. Cieszę się... Ale strach też jest duży.
Byłam.u ginekologa w 4tc i wczoraj, wczoraj wykonał Usg najpierw długo szukal.... Ale w końcu zauważył pęcherzyk 18mm... Nie był pewien czy widzi zarodek , bo widział coś rozmazanego... Boję się.. następna wizytę mam dopiero 15.03 zastanawiam się czy nie iść gdzieś prywatnie na USG ZOBSCZYC czy wszystko widac bo te urządzenie widać było, że dość wiekowe... co wy widzialyscie w 7tc? Czy tłuszcz faktycznie może przeszkadzać ? Ja raczej jestem "zbita" i nie widać ile waże. Lekarz też.mnie nie ważył nawet karty ciąży nie założył. Ostatnio miałam wysokie ciśnienie więc dał mi leki i się unormowalo. Ogólnie odczuwam ból pleców lewa strona i trochę podbrzusza/jajnika ale niby to normalne ..?? Czytałam gdzieś że mogę mylić to z bólem jelit, bo faktycznie mam brzuch wzdeyt od samego początku. Zawsze w trakcie okresu bolało mnie i teraz od kilku dni mam podobnie. Jak wy się czulyscie ?
Ja biorę jeszcze luteine 2x100mg dopochwowo i asparganinan extra.
Hej [emoji9] nie martw się wagą zbytnio, ważne, żeby przez ciążę dobrze przejść :) zaczynałam z 95kg, teraz rozpoczęłam 16 tc i jestem niewiele do przodu, max 1 kg. Mam nadzieję, że nad tą mityczną wagą ciążową idzie zapanować [emoji16]

Co do lekarza to mogę z całego serca polecić Ci dr Grzegorza Witycha, przyjmuje w Tychach :) dzięki niemu udało nam się wystarać ciążę i teraz mi prowadzi. Przyjmuje prywatnie i jest dobry. W razie pytań pisz ;)

Co do USG to u mnie w 7 tc, jeśli się nie mylę, to już serduszko było widać. Usg dowcipne, więc tutaj tłuszczyk nie jest takim problemem :) oczywiscie to wszystko zależy od owulacji i momentu zapłodnienia, bo jak będzie miało to miejsce nieco pozniej, to i nieco później pęcherzyk i zarodek są widoczne :)

Colorado gdzie ty masz te kilogramy super wyglądasz :)
Nagini śliczny brzuszek :)
Zuza Mimi Edysiek zdrówka dla dzieciaczków.
Kattaya śliczna Lili a tort piękny zdolna bestia z Ciebie :D
Oczekujaca ja ważyłam 127.8 jak zaszłam w ciążę do końca ciąży schudłam 8kg .Pierwsze usg miałam w 5tygodniu kolejne w 7 i już było wszystko ok :)
U nas masakra ciągle Michaś na rękach płacze i płacze dziąsła już jak balony i nie chcą się zęby przebić.Ja już wysiadam a jeszcze chrześniak męża został u nas kolejny tydzień czyli 3....

[emoji11]
Jak Ty to zrobiłaś, że tyle schudłaś w ciąży?! [emoji33]

Mam nadzieję, że ząbki szybko wyjdą [emoji4]

Kurde, może to i dobrze, że za dziecka się te zęby pojawiają, przynajmniej nie pamięta się tego [emoji1]

8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Jak tam małe chorowitki? Lepiej?

U nas zęby to wychodzą nawet kiedy. Lilka ogólnie to maruda jest i nie wiem czy tak sobie marudzi czy od zębów. Czasem jej smaruję jak widzę, ze rece wkłada do buzi.
 
Hej Kochane w tę piękną zimę ☄️️[emoji300]️ jak tam dzieciaczki chorujace?

Witaj Oczekująca [emoji4] na Twoim miejscu poszłabym w przyszłym tygodniu do innego lekarza na USG. Trzymam kciuki za potwierdzenie 100% [emoji3]

Mój okres się rozkręca od tygodnia i tak sobie plamię i mam ochotę wszystkich pozabijać. Niech już się rozkręci, żebym mogła działać w nowym cyklu! [emoji35]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hejka:)
Dominik się od rana uśmiecha więc mam nadzieję że choroba ustępuje :)
Ka owocnych starań jak już @ odpuści :*

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas zęby w miarę łagodnie wychodziły. Jeszcze trochę i mleczaki zaczną wypadać.

Ka w końcu przyjdzie taki miesiąc, że nie doczekasz się @

Zuza dobrze, że jest poprawa.
Kinga też dzisiaj już całkiem inne dziecko. Wczoraj pół dnia przespała a dzisiaj już od rana wesoła.

zem3ha00c8ymi2vu.png

l22nio4pq4aihh5l.png
 
Zuza Edysiek super że jest poprawa oby jak najszybciej odpuściły te choroby.
Colorado ja nic nie robiłam samo spadło jak to mój lekarz powiedział ma pani w sobie małego pasożytka ,który panią zjada :D Przy diecie cukrzyciwej jadłam mnóstwo słodyczy a cukier, żeby rano był ok zjadłam mleczną milkę :D Czytałam że im wyzsza waga tym większe prawdopodobieństwo spadku kilku kilogramów.
Ka trzymam kciuki ,żeby kolejny cykl był udany :)
My mamy bardzo kiepską noc za sobą nie wiem czy dwie godziny spałam .A wstał już o 5.30....
Zuza co do chrześniaka to powiem tak ja Kacprowi nigdy klapsa nie dałam a młody wiem, że dostaje.I nie dziwię się ,że chce tyle u nas być tu nie ma krzyku jeśli coś nabroi to dostaje karę. A do domu ma 160km .I już mi zapowiedział ,że w wakacje na miesiąc przyjedzie.
W końcu znalazłam idealną maść na ciemieniuche .Jeśli byście kiedyś miały problem to polecam Dermaveel. Nam nawet robione maści nie pomogły.
A to mój mały irokez :D Ułożony właśnie na tej maści :D
received_1581433325255446.jpeg
 

Załączniki

  • received_1581433325255446.jpeg
    received_1581433325255446.jpeg
    93,5 KB · Wyświetleń: 415
Zuza Edysiek super że jest poprawa oby jak najszybciej odpuściły te choroby.
Colorado ja nic nie robiłam samo spadło jak to mój lekarz powiedział ma pani w sobie małego pasożytka ,który panią zjada :D Przy diecie cukrzyciwej jadłam mnóstwo słodyczy a cukier, żeby rano był ok zjadłam mleczną milkę :D Czytałam że im wyzsza waga tym większe prawdopodobieństwo spadku kilku kilogramów.
Ka trzymam kciuki ,żeby kolejny cykl był udany :)
My mamy bardzo kiepską noc za sobą nie wiem czy dwie godziny spałam .A wstał już o 5.30....
Zuza co do chrześniaka to powiem tak ja Kacprowi nigdy klapsa nie dałam a młody wiem, że dostaje.I nie dziwię się ,że chce tyle u nas być tu nie ma krzyku jeśli coś nabroi to dostaje karę. A do domu ma 160km .I już mi zapowiedział ,że w wakacje na miesiąc przyjedzie.
W końcu znalazłam idealną maść na ciemieniuche .Jeśli byście kiedyś miały problem to polecam Dermaveel. Nam nawet robione maści nie pomogły.
A to mój mały irokez :D Ułożony właśnie na tej maści :D Zobacz załącznik 840772
Jaki cudny [emoji7] [emoji7] [emoji7]

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zuza Edysiek super że jest poprawa oby jak najszybciej odpuściły te choroby.
Colorado ja nic nie robiłam samo spadło jak to mój lekarz powiedział ma pani w sobie małego pasożytka ,który panią zjada :D Przy diecie cukrzyciwej jadłam mnóstwo słodyczy a cukier, żeby rano był ok zjadłam mleczną milkę :D Czytałam że im wyzsza waga tym większe prawdopodobieństwo spadku kilku kilogramów.
Ka trzymam kciuki ,żeby kolejny cykl był udany :)
My mamy bardzo kiepską noc za sobą nie wiem czy dwie godziny spałam .A wstał już o 5.30....
Zuza co do chrześniaka to powiem tak ja Kacprowi nigdy klapsa nie dałam a młody wiem, że dostaje.I nie dziwię się ,że chce tyle u nas być tu nie ma krzyku jeśli coś nabroi to dostaje karę. A do domu ma 160km .I już mi zapowiedział ,że w wakacje na miesiąc przyjedzie.
W końcu znalazłam idealną maść na ciemieniuche .Jeśli byście kiedyś miały problem to polecam Dermaveel. Nam nawet robione maści nie pomogły.
A to mój mały irokez :D Ułożony właśnie na tej maści :D Zobacz załącznik 840772
Ooo nie pomyslalabym o takim zastosowaniu dermavelu [emoji1]
A jak go używasz? U nas jest mała ciemieniucha. Dziś zamówiłam żel ziajki

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
reklama
U nas chyba dodatkowo jelitowka ; (
Oby Filipa ominęło bo taki mały to zaraz na sZpital by wysłali [emoji21]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Do góry