reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Cześć...
Długo myślałam, zanim zdecydowałam się napisać.... Nie wiem ile wazylyscie zachodzące w ciaze, ale ja obecnie ważne 128kg... I jestem w 6t3dc. Nie przytylam poki co nic, nawet schudlam 1,5kg. Boję się, najpierw chciałam schudnąć , potem dziecko , nie sądziłam , że uda nam się od razu ale się udało. Cieszę się... Ale strach też jest duży.
Byłam.u ginekologa w 4tc i wczoraj, wczoraj wykonał Usg najpierw długo szukal.... Ale w końcu zauważył pęcherzyk 18mm... Nie był pewien czy widzi zarodek , bo widział coś rozmazanego... Boję się.. następna wizytę mam dopiero 15.03 zastanawiam się czy nie iść gdzieś prywatnie na USG ZOBSCZYC czy wszystko widac bo te urządzenie widać było, że dość wiekowe... co wy widzialyscie w 7tc? Czy tłuszcz faktycznie może przeszkadzać ? Ja raczej jestem "zbita" i nie widać ile waże. Lekarz też.mnie nie ważył nawet karty ciąży nie założył. Ostatnio miałam wysokie ciśnienie więc dał mi leki i się unormowalo. Ogólnie odczuwam ból pleców lewa strona i trochę podbrzusza/jajnika ale niby to normalne ..?? Czytałam gdzieś że mogę mylić to z bólem jelit, bo faktycznie mam brzuch wzdeyt od samego początku. Zawsze w trakcie okresu bolało mnie i teraz od kilku dni mam podobnie. Jak wy się czulyscie ?
Ja biorę jeszcze luteine 2x100mg dopochwowo i asparganinan extra.

Witaj :)
Po pierwsze, zależy jak robił usg, i faktycznie, w 4tc mógł długo szukać
Po drugie, zachodząc w ciążę ważyłam 120kg, teraz ważę 125, prawie 126kg i po mnie też nie widać wagi (taką wersję sobie przyjęłam i takiej się trzymam) ale brzusio mam, po porodzie się wezmę za siebie :)
Po trzecie, robiłam swoje pierwsze usg w 10tc, dowcipnie i było widać jak marzenie, ale pani "doktórka" we wróżbiarkę się zabawiła i nie zobaczyła bliźniaka, następnego dnia miałam robione usg genetyczne (trochę za wcześnie się okazało) przez brzucho i inna z kolei "doktórka" trochę postękała jakie to będzie miała utrudnione zadanie przez dużą warstwę powłok, ale dała radę.
Po czwarte mnie mój geniusz też mnie nie zważył, nie zmierzył ciśnienia etc, dopóki wynik usg nie potwierdził mu ciąży (a że jak w między czasem byłam poza krajem, to się wszystko wysłużyło o ok 4tyg). Samą kartę ciąży mam założoną od dnia kiedy przyszłam z pozytywnym wynikiem testu ciążowego, czyli w ok 3-4tyg ciąży, ale wypisaną w ok 13tyg.
Po piąte ciśnienie też mam wysokie, ale tylko jak mnie mierzą w przychodni, bo w domu mam w granicach 130/85 ale z wysokim pulsem.
Także nie martw się i dbaj o siebie :)
 
reklama
Swoją drogą jeśli ktoś jest z okolic Katowic i polecić dobrego ginekologa /poradnie z dobrym sprzętem najlepiej na NFZ , będę wdzięczna :)
A skąd dokładniej jesteś?

oar8csqvp5fvg6v3.png
 
Chorzów , ale mogę gdzieś dojechać jeśli będzie ktoś polecony
Ja chodzę do dr Tobora (Tobór) w Tarnowskich Górach. Ma prywatny gabinet i pracuje w szpitalu w Pyskowicach. Nie wiem czy sprzęt ma dobry, bo nie mam porównania, ale jest super, nie komentuje wagi, tylko podchodzi do tego normalnie i z każdej wizyty mam wyraźne zdjęcie. Na początku robił 2x usg przezpochwowe, a potem już normalnie.

oar8csqvp5fvg6v3.png
 
Ja chodzę do dr Tobora (Tobór) w Tarnowskich Górach. Ma prywatny gabinet i pracuje w szpitalu w Pyskowicach. Nie wiem czy sprzęt ma dobry, bo nie mam porównania, ale jest super, nie komentuje wagi, tylko podchodzi do tego normalnie i z każdej wizyty mam wyraźne zdjęcie. Na początku robił 2x usg przezpochwowe, a potem już normalnie

oar8csqvp5fvg6v3.png
Trochę daleko szczególnie na poród hmm ale jeśli nic nie znajdę bliżej to pewnie pojadę chociaż na badania. A ile kosztuje wizyta i czy długo czeka się na wizytę ?
 
Colorado gdzie ty masz te kilogramy super wyglądasz :)
Nagini śliczny brzuszek :)
Zuza Mimi Edysiek zdrówka dla dzieciaczków.
Kattaya śliczna Lili a tort piękny zdolna bestia z Ciebie :D
Oczekujaca ja ważyłam 127.8 jak zaszłam w ciążę do końca ciąży schudłam 8kg .Pierwsze usg miałam w 5tygodniu kolejne w 7 i już było wszystko ok :)
U nas masakra ciągle Michaś na rękach płacze i płacze dziąsła już jak balony i nie chcą się zęby przebić.Ja już wysiadam a jeszcze chrześniak męża został u nas kolejny tydzień czyli 3....
 
Agunia współczuję:( Serca nie mają rodzice chrześniaka? Mój też od niedzieli na rękach... Łączę się w bólu:( Trzymaj się Kochana :*

Napisane na SM-A310F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Trochę daleko szczególnie na poród hmm ale jeśli nic nie znajdę bliżej to pewnie pojadę chociaż na badania. A ile kosztuje wizyta i czy długo czeka się na wizytę ?
100 zł, usg na każdej wizycie. Nie wiem ile będziesz czekać na pierwszą, musiałabyś się zapytać. Ja chyba czekałam tydzień, tylko mówiłam, że to pierwsza i potwierdzenie ciąży. Bo teraz już się umawiam co miesiąc

oar8csqvp5fvg6v3.png
 
Do góry