reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Mnie kręgosłup dokuczał bardziej w pierwszej ciąży gdzie startowałam z waga piórkową ale dużo przytyłam. Bolało nie do wytrzymania. W drugiej byłam duzo cięższa ale też mało przytyłam i chyba był juz przyzwyczajony do dźwigania. Kolana dokuczją cały czas, i stawy skokowe.
A taki ból promirniujący moze wynikać z tego, ze dzidziuś uciska na jakiś nerw.
 
reklama
Dziewczyny jak było u Was w ciąży z bólem kręgosłupa? Podobno nadwaga temu sprzyja... Ja od jakiegoś czasu odczuwam silny ucisk w dolnej części, najczęściej promieniujący. Nasila się przy każdej zmianie pozycji. To dopiero 19 tydzień, martwię się jak ja dam radę do końca :(

p19uqqmzxqi22hcj.png
Ja miałam ból pleców dopiero na końcówce choć taki przelotny czasem mnie lapal

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Plecy w ciąży mi mocno dokuczały, najgorzej było w 3 trymestrze. Problemem było siedzenie, leżenie, obracanie się z boku na bok, czy wstawanie z łóżka. Najmniej bolało jak chodziłam. Położenie się na "łóżku" u ginekoga na usg czy ktg i późniejsze wstanie z niego wiązało się ze strasznym bólem. W domu obracalam się na bok i wtedy powoli wstawalam a tam nie było tyle miejsca i strasznie się gramoliłam. Wysiedzenie przez 1h na szkole rodzenia też było nie lada wyzwaniem.
Matko pamiętam jak ja się gramolilam z tej kozetki [emoji23]
Na dodatek moja gin miała jakąś taką dziwną ze głowa była niżej haha to był wyczyn wstać z tamtad w 9mc [emoji23][emoji23][emoji23]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
Matko pamiętam jak ja się gramolilam z tej kozetki [emoji23]
Na dodatek moja gin miała jakąś taką dziwną ze głowa była niżej haha to był wyczyn wstać z tamtad w 9mc [emoji23][emoji23][emoji23]

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Mimi, z takiej kozetki to ja i bez ciąży bym się nie wygramoliła, gin musiałby mnie sturlać [emoji23][emoji23][emoji23]

Jak samopoczucia dziś dziewczyny? Choróbska odpuszczają?

Ja dziś mam cudowne samopoczucie, czemu tak zawsze nie mogłoby być?! [emoji1]

8une3e3kck8m6mea.png
 
Matko pamiętam jak ja się gramolilam z tej kozetki

Mimi, z takiej kozetki to ja i bez ciąży bym się nie wygramoliła, gin musiałby mnie sturlać

Ja mojemu geniuszowi, na ostatniej wizycie, powiedziałam, że to narzędzie tortur jest i koniec kropka.. Ale facet też pomaga z tego się zgramolić jak już ciąża przeszkadza nawet buty zakładać.
 
Mimi, z takiej kozetki to ja i bez ciąży bym się nie wygramoliła, gin musiałby mnie sturlać [emoji23][emoji23][emoji23]

Jak samopoczucia dziś dziewczyny? Choróbska odpuszczają?

Ja dziś mam cudowne samopoczucie, czemu tak zawsze nie mogłoby być?! [emoji1]

8une3e3kck8m6mea.png
My niedawno wróciliśmy od lekarza.... na szczęście osluchowo chłopcy ok.

W ciąży też miałam często dobry nastrój [emoji5] A takto dzień jak codzień....

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
 
My niedawno wróciliśmy od lekarza.... na szczęście osluchowo chłopcy ok.

W ciąży też miałam często dobry nastrój [emoji5] A takto dzień jak codzień....

f2wl2n0a5jm4l1ng.png
Dobrze, że na płuca im nie poszło. Teraz te choroby często zaczynają się od niewinnego przeziębienia, a potem chwila i zapalenie oskrzeli [emoji33]

To chyba te hormony w ciąży dają takiego kopa [emoji41] potem to się nie zdziwię jak wielkiego baby bluesa złapie :/

8une3e3kck8m6mea.png
 
reklama
Moja kuzynka wczoraj urodziła córeczkę. Kuzynka jest wnuczką siostry mojej babci (mam nadzieję, że zrozumiecie [emoji16]). Siostra jest od babci starsza i moja babcia jak się dowiedzieliśmy śmiała się, że jej siostra pierwsza zostanie prababcią. Nie wiedziała wtedy jeszcze, że my też się spodziewamy maleństwa, więc będzie prababcią tylko 3 miesiące krócej [emoji16]

oar8csqvp5fvg6v3.png
 
Do góry