reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Mi test domowy superczuły wyszedł w 26dc i tego samego dnia pojechałam na betę i miałam 44,6. No ale każda z nas ma inaczej. Znam dziewczynę, której beta nie wyszła nawet w dzień spodziewanej @, bo jak się później okazało owulacja bardzo się przesunęła. Trzymam kciuki, może jest za wcześnie jeszcze :)
 
reklama
Szafirek, no ja to u mnie ciemno widzę. Ovu miałam między 15 a 17 dc. Ale zobaczymy w poniedziałek, staram się nie świrować, co ma być to będzie [emoji4]

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dokładnie, nie ma co swirowac. To dopiero 1 podejście :) mimo to kciuki cały czas trzymam :)

Ja chyba jutro wybiorę się na morfologie i tsh. Nie muszę być naczczo więc pójdę koło 10 to już nie będzie ludzi....

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Hej :)
Dopiero wczoraj wieczorem natknęłam się na to forum i od razu dziś postanowiłam napisać z prośbą, czy mnie też przyjmiecie do siebie? Takiego groszka? :-D I to dużego groszka...
Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży, moja waga startowa to 106 kg - masakra! No, ale nie po to tu jestem, żeby się użalać nad sobą :)
Ja przytyłam prawie 30 kg w krótkim czasie, bo okazało się, że mam niedoczynność tarczycy - teraz biorę prochy - euthyrox codziennie no i co drugi tydzień wizyta u endokrynologa. Ta tarczyca została wykryta u mnie jakiś miesiąc przed ciążą, wcześniej myślałam że to tycie to dlatego że zajadam stres w pracy - nie jadłam nic przez cały dzień a jak wracałam do domu 20 to się rzucałam na lodówkę normalnie. Pewnie i żarcie i tarczyca zrobiły swoje.
jakieś 3 lata temu schudłam 30 kg w 2,5 miesiąca - byłam na diecie Cambridge i ważyłam jak nigdy w życiu 70 kg - to były czasy :) I kilka miesięcy temu zaczęłam tyć... W sumie ja się jakoś źle nie czuję z moimi kilogramami, mój mąż - super zbudowany przystojniak też nigdy w życiu mi nic nie powiedział na ten temat - a raz ważę 70-80, raz 105- to się nazywa karuzela :)
To jest moje pierwsze dziecko, chociaż staraliśmy się jakiś rok (ale co to były za starania - mmmm :-D ). Lekarze wykryli u mnie endometriozę no i ta tarczyca i nie dawali żadnych szans - a tu proszę :) Bąbel rośnie aż miło :) Idę o 14 na usg - zobaczymy jak się tam Niunia rozwija - na każdym usg było wszystko ok. Wyniki badań też bardzo dobrze (biorę witaminki Femibion i kwas foliowy- w sumie długo biorę ten kwas...).
Ogólnie czuję się dobrze tylko często mam taką zadyszkę, jak parowóz się czuję :) Pewnie i kilogramy robią swoje i astma - bo mam dosyć ciężką.
Ufff - to tyle u mnie - boję się aż wejść dzisiaj na wagę - ostatnio było 112... Czyli +7 - dużo, ale co zrobić?
Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)
 
Mi niestety siadła strasznie morfologia - ale podobno to się często zdarza w ciąży. Muszę brać jakieś dziwne lekarstwa i przeprosić się z buraczkami - bleee. Jeśli na kolejnej kontroli 15 listopada nadal będzie taka zła, to czeka mnie szpital. No trudno - płakać nie zamierzam, w sumie nic przyjemnego, ale będę miała pewność, że Maleńka będzie pod dobrą opieką (chyba... :sorry2: ) . Tak poza tym, rozwija się super - lekarz powiedział patrząc na jej brzuszek, że ma talię osy - a ja się tak spojrzałam i mówię - To chyba nie po mnie ;-) Najważniejsze że z nią wszystko ok - już się ustawiła główkowo, chociaż ja i tak raczej będę miała cesarkę przez astmę. W sumie to jeszcze nic pewnego - 11 listopada mam spotkanie z pulmunologiem który oceni czy cesarka czy naturalnie. Ja się trochę boję naturalnie, bo czytałam różne fora i w 80-90% przypadków jest tak, że kobietom z astmą każą rodzić naturalnie, te biedne kobity się męczą kilka ładnych godzin, po czym jak już matka jest sina i fioletowa a dziecko nie ma oddechu to szybko na cesarkę. Nie wiem czemu tak się boją...
Ja trochę się boję jak mi się będzie to na tym moim wielorybim ciele goiło - czytałam takie mrożące krew w żyłach opowieści że niejeden horror by powstał :)
Czesć Marysiu mam takie pytanie czy nie miałaś problemu z zajsciem w ciaze:( ja waże 99 :( jestem zdrowa badania mam w porzadku tylko tyle ze brak miesiaczki czasem mam :( . staram sie o dzidzie juz od lutego nie regularnie ale sie staram:( powiedz mi czy mialas jakis problem z zajsciem w ciaze
 
Czesc Dziewczyny
ciesze sie ze udało wam sie zajsc w ciaze. ja staram sie juz od lutego :( i nic .
waze 99kg przy 168 wzroscie.
badania mam w porzadku wszystko co sie da:( tylko tyle ze nie mam okresu . miesiaczkuje co 2-3 miesiace:(
robilam testy owulacyjne i z nich tez nic nie wyszło :( nie wiem co mam juz mysleć :(
 
Czesć Marysiu mam takie pytanie czy nie miałaś problemu z zajsciem w ciaze:( ja waże 99 :( jestem zdrowa badania mam w porzadku tylko tyle ze brak miesiaczki czasem mam :( . staram sie o dzidzie juz od lutego nie regularnie ale sie staram:( powiedz mi czy mialas jakis problem z zajsciem w ciaze
Sprawdzałaś prolaktyne? Ona bardzo często jest odpowiedzialna za brak miesiączki a przy wynikach poza norma jest problem z zajściem w ciążę?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sprawdzałaś prolaktyne? Ona bardzo często jest odpowiedzialna za brak miesiączki a przy wynikach poza norma jest problem z zajściem w ciążę?

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
kochana ja sie na tym nie znam ale z tego co mówia lekarze mam wszystko ok . zbili mi TSH na 2,0 iles tam....
ginekolog mi kazala schudnac staram sie:( ale nie wierze ze z moja waga tez nie moge zajsc w ciaze:(
 
Cześć Roza. Czasem to jedyne wyjście. Ja zaszłam po dwóch latach, dopiero jak schudłam. Nie ma reguły, a Ty się krótko starasz. Zobacz jakie miałaś zlecone badania, bo czasem lekarzom się po prostu nie chce sprawdzać i najprościej powiedzieć "schudnij".
 
reklama
Do góry