reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Cześć Dziewczyny, jestem tu nowa, ale troszkę śledziłam ten wątek - szczególnie jego pierwsze strony.

Jestem w 22 tygodniu ciąży, rośnie we mnie zdrowy chłopak :) Problem otyłości dotyczy również i mnie - startowałam z wagą 115,40, do 19 tygodnia przytyłam 2kg. Mam zdiagnozowaną cukrzycę ciążową i jestem na diecie - schudłam do 114, ale waga potrafi wahać mi się nawet o 600g w ciągu doby. Diabetolog zadowolony z wyników, kontroli cukru dietą i ze spadków wagi. Po oznaczeniu hemoglobiny glikowanej dowiedziałam się, że moja cukrzyca jest typowo skorelowana z ciążą i że przed nią nie miałam problemu z gospodarką węglowodanową. Poza otyłością nie mam żadnych innych predyspozycji do cukrzycy.

Biorę leki na regulację ciśnienia, ale z tym miałam zawsze problem. Przez swoją emocjonalną naturę u lekarzy zawsze wynik wskazujący na nadciśnienie (140/90), w domu w normie, jednak w ciąży zawsze powinno być unormowane.

Ponieważ zaciążyłam przy niedoczynności tarczycy i przekroczonym ponad normę kortyzolu, ginekolog odesłała mnie do poradni patologii ciąży. Traktują mnie tam dobrze, lekarze i położna są baaardzo proludzcy, sympatyczni i wyrozumiali :)

Boję się porodu - tego, że przez masę ciała potraktują mnie jak kupę gówna, że mnie upokorzą i poniżą. Tak jak zrobiła to moja ginekolog podczas pierwszej ciążowej wizyty. Usłyszałam, że przy takiej masie nie powinnam zachodzić w ciążę, że powinnam schudnąć itd, że tarczyca to nie wymówka. Potwierdzenie ciaży przez ginekologa było najbardziej traumatycznym przeżyciem w tej ciąży. Następną traumą było zdiagnozowanie cukrzycy ciążowej.

Póki co zapowiada się poród SN, ale nigdy nic nie wiadomo. Na myśl o cesarce też robi mi się słabo, bo w końcu takiego kloca trzeba przenieść ze stołu operacyjnego na łóżko ;) Albo to, jak będę musiała wspinać się na fotel, łóżko itd - już teraz bolą mnie plecy i chodzę do fizjoterapeuty, ciekawe co będzie, jak zacznie mi w końcu brzuch rosnąć. To są niestety skutki trybu życia i pracy, bo nieustannie obciążam odcinek lędźwiowo-krzyżowy.

Nie miałam absolutnie zadnego problemu z zajściem w ciążę - po prostu wpadliśmy, bez specjalnych starań, i trochę czasu nam zajęło, zanim wygrzebaliśmy się z szoku :D Zwłaszcza, że jeszcze jakiś miesiąc przed zaplodnieniem lekarz rodzinny mnie straszyła bezpłodnością spowodowaną ostatnimi wynikami tarczycy. Choruję od 16 roku życia i jak mantrę mi to wszyscy wmawiali. Pogodziłąm się z myślą, że nim wyrównam tarczycę, to się zestarzeję, więc i tak zostanę bezdzietna.

Ciążę znoszę dobrze, brzucha nie widać :)
Hej witamy :)
Fajnie ze się trzymasz z wagą. Podpowiedz jak sobie radzisz z dietą. Ile, jakie posiłki?
Ja ostatnio poszalalam ale zaczynam się ogarniać....

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
Cześć Magdalenka, witamy i gratuluję synka :)

Fajnie, że trafiłaś na ludzkich lekarzy, mam nadzieję, że po pierwszej wizycie już nie miałaś nieprzyjemności. Ja się dopiero staram ale dziewczyny tutaj są najlepszym przykładem, że my "większe" nie musimy być bezdzietne :) a wysoka jesteś?

Joanna, miałam usuwaną ósemkę w zeszłym roku... wiem o czym mówisz :/ trzymaj się!




Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale pogoda ; ( znów upały ; (
Rano byłam na pobraniu krwi. Była tak ciemna, prawie czarna ;D
Wyniki po 15.
Później pojechaliśmy do deichmana, bo jest promocja na buty ale oczywiście co ładniejsze to rozkupione. Udało się kupić adidasy i trampki dla syna i mi czółenka ale wzięłam je tak z braku laku.... gdyby nie przecena nie kupilabym takich. Sztuka wyszła po ok 23zl :D

hchy43r8h8l5x99d.png
 
O to super tanio. Zawsze lepiej jest mieć nową parę butów, niż nie mieć [emoji16] ja sobie dziś zakupiłam koszulę za 30zł w H&M, a ponieważ to model oversize to pierwszy raz od liceum mam ciuch w rozmiarze 42 [emoji16][emoji16] Mimi, a jakie badania dziś?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej witamy :)
Fajnie ze się trzymasz z wagą. Podpowiedz jak sobie radzisz z dietą. Ile, jakie posiłki?
Ja ostatnio poszalalam ale zaczynam się ogarniać....

Początki były trudne, a zakupy doprowadzały mnie do furii i demonstracyjnego wyrywania włosów przed sklepowymi półkami. Choć kiedyś niejednokrotnie bywałam na diecie eliminacyjnej, to jednak rygor w diecie cukrzycowej dla cieżarnych jest ogromny - cukier jest WSZĘDZIE. Bezpieczne jedzenie, to nieprzetworzone jedzenie. Surowe warzywa, świeży kawałek mięsa lub ryby, nabiał, jaja, węglowodany złożone (grube kasze, chleb razowy na zakwasie) - to sobie już dowolnie przetwarzam. Zero pączków, pierogów, naleśników, placuszków, ciast i batoników - to oczywiste. Na pieczywo też trzeba bardzo uważać. Nie zrezygnowałam ze smażenia, jednak je znacznie ograniczyłam.

Tłuszcze wybieram zdrowe, do smażenia masło lub olej kokosowy, a na zimno oleje roślinne. Nie dajcie sobie wmówić, że masło to cholesterol i miażdżyca - do smażenia jest to jeden z bardziej stabilnych tłuszczów (choć smalec czy olej kokosowy jest lepszy), a za cholesterol odpowadają głównie utlenione frakcje kwasów omega-6, czyli oleje roślinne poddawane obróbce wysoką temperaturą :) Śmiać mi się chce z tych wszystkich fit-guru zalecających smażenie na oliwie z oliwek.

Owoce? - tylko raz dziennie do 16:00, a wybierać mogę spośród 1 kiwi, 1 średniego jabłka lub połowy grejpfruta :) Tak więc sezon letni okazał się dla mnie dietetyczną zmorą, bo kocham truskawki, czereśnie i borówki. Mam na nie bana ;P

Staram się jeść co 2 godziny naprawdę małe posiłki. W godzinę po posiłku kłuję się i mierzę cukier glukometrem - jednak diabetolog już powiedział, że mogę kontrolować cukier tylko na czczo i po 3 głównych posiłkach (redukcja z 7-8 pomiarów do 4 dziennie). Ja jednak mierzę częściej, bo po prostu ciągle uczę się tej diety i obserwuję, jak reaguje mój organizm :) Teraz wiem, że na wieczór mogę zjeść spokojnie naturalny jogurt rozrzedzony chudym mlekiem z kilkoma łyżkami "surowych", bezcukrowych płatków zbożowych (owsiane, żytnie itd). Taki posiłek przed snem daje mi uczucie sytości do rana, ale i tak na śniadanie rzucam się wygłodzona :p

Z powodu diety i koniecznosci regularnej kontroli cukru odesłano mnie na zwolnienie, bo planowałam cisnąć do samego końca :D

Jak nie dojadam - co zdarza się dość często - to boli mnie głowa, więc na bieżąco dostosowuję się do potrzeb mojego organizmu i rozwijającej się dzidzi, która żąda coraz wiecej :)

Teraz wiem, że można schudnąć - trzeba jeść mało, co 2h i nie pracować - bo nie jesteś w stanie utrzymać takiej dyscypliny będąc normalnym człowiekiem. No, polecam każdemu :D "Rusz dupę leniwy grubasie", "żryj mniej". EHE.

a wysoka jesteś?

170cm, także przy mojej wadze to III stopień otyłości. 2 tygodnie temu moje BMI było równe dokładnie 40.

Co zabawne, ja jestem spora - no ni cholery, nie ukryję tego, jednak słysząc o III stopniu otyłości przed oczami zawsze miałam osoby, którym trzeba zburzyć połowę domu, aby je wydostać z łóżka. Ja jestem sprawna, umięśniona, jędrna i gibka :D
 
O to super tanio. Zawsze lepiej jest mieć nową parę butów, niż nie mieć [emoji16] ja sobie dziś zakupiłam koszulę za 30zł w H&M, a ponieważ to model oversize to pierwszy raz od liceum mam ciuch w rozmiarze 42 [emoji16][emoji16] Mimi, a jakie badania dziś?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Haha uwielbiam takie bluzki bo wtedy się mieszcze W M [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Robiłam tsh i morfologie

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Siostra Magdalenka to widzę że się nieźle w ciagnelas! Brawo! Ja aż tak silnej woli nie mam niestety. Jem dużo owoców. Wiem, ze za dużo ale one rekompensuja mi brak słodkości.... eh

hchy43r8h8l5x99d.png
 
U mnie po obiedzie cukier 147 [emoji53][emoji21]

Mam już wynik morfologii.
Hemoglobina 11.5 przy normie 12-16
Hematokryt 36 przy normie 37-47
MCHC 31.9 przy normie 32-37
Reszta w normie. Nie mam jeszcze wyniku tsh

hchy43r8h8l5x99d.png
 
reklama
Do góry