reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Ja w ciąży już nie biorę metformaxu, jedyne co brałam po potwierdzeniu ciąży to duphaston do 16 tygodnia. Teraz nie biorę już nic. Trzymam kciuki za Twoje przeczucia, niech się spełnią! :*

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Mimi u nas w Polsce są takie wytyczne, że metforminy w ciąży nie można. W wielu innych krajach jest dopuszczalna. Wszystko zależy od organizmu, jeśli się nie mylę, to z tym niestosowaniem metforminy chodzi o to, by nie dopuścić do spadków cukru m.in. w nocy. Generalnie dobrze zaufać lekarzowi, o ile jest tego wart :) jak powie, że mam odstawić to dyskutować nie będę :) ale metformina nie działa tak intensywnie jak insulina. Insulina zbija mocno cukier, a metformina poprawia zasadniczo reakcję organizmu na jego własną insulinę i jakieś tam procesy przekształcania cukrów w wątrobie. Ale to tyle mojej amatorskiej wiedzy :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli macie problem z cukrem to pogadajcie z lekarzem prowadzącym ew. o dołożeniu vit d3 w większej dawce, ona bardzo dobrze poprawia też gospodarkę cukrową - poczytajcie sobie o tym :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja lek na obnizenie cukru musiałam odstawić jak powiedziałam diabetolog, ze jestem w ciaży. Ale mowiła mi, ze np. w Anglii biorą.
 
Właśnie słyszałam ze można metformine w innych krajach. Ale u nas właśnie nie i raczej lekarz jej nie przepisze . Mi tak przynajmniej mówiła lekarka.
Co do Wit D to też slyszalam ze jej duże dawki są korzystne. Ale teraz nie będę eksperymentować ;) poczekam aż urodze.
Tylko pamiętaj żeby przy Wit D brać Wit K2

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Mimi, mi endokrynolog zaś mówił, żeby kupić samą d3, bez k2, bo raz, że taniej, a dwa, że ponoć wcale nie polepsza wchłaniania. Ale pewnie co lekarz, to opinia :)

Z tego co wiem, to w preparatach dla ciężarnych dawka nie jest powalająca. Najlepiej pogadać z lekarzem :) obecnie nie będąc w ciąży biorę dużą dawkę, bo 4000 IU. Nie wiem, co mi zalecą w ciąży.

Zawsze warto powiercić lekarzowi dziurę w brzuchu.

Kiedyś robiłam badanie poziomu vit d3 i wyszła mi baaardzo niska. Ale nic dziwnego, bo na słońcu nie lubię siedzieć, tylko w cieniu, a praca też taka, że większość czasu, kiedy słonko świeci, spędzam w zadaszeniu :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny :)
Jeszcze nie całkiem Was nadrobiłam ale już prawie ;) Zuza super że maluszek się obrócił i ,że wagowo tez już sporo waży :) Mimi fajnie że i u Ciebie wszystko dobrze z maleństwem :) Ale te wasze ciążę szybko teraz lecą :) W sumie ja dopiero szykowałam się do cc a tu już 9 dni po ;) Z dnia na dzień jest coraz lepiej mniej boli nogi jeszcze spuchnięte ale już na zakupach byliśmy ,bo ja nie potrafię w domu usiedzieć ;) W poniedziałek ściągnięcie szwów . Michaś rośnie z dnia na dzień widać różnicę mimo nieprzespanych nocy bo wstawanie co 2-3 godziny jest mega szczęście i o całym bólu się zapomina :)
IMG_20170701_152103.jpg
Już taki duży jestem :)
A mi od wagi startowej czyli 127 dziś pokazało 110 czyli 17 kg mniej :) A mam nadzieję że to jeszcze nie koniec :)
IMG_20170701_152013.jpg
Buziaki dla Was :*
dqprh37147u4tr1q.png
 

Załączniki

  • IMG_20170701_152103.jpg
    IMG_20170701_152103.jpg
    222,1 KB · Wyświetleń: 436
  • IMG_20170701_152013.jpg
    IMG_20170701_152013.jpg
    259,6 KB · Wyświetleń: 422
Agunia, jaka Ty masz ładna figurę! Ale czekaj, 17 kilo spadło od porodu czy coś źle zrozumiałam?

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry