reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Parampampam - gratuluję! Ile cykli z clo Wam to zajęło?? Wiek jako liczba nie powinna mieć znaczenia. Trzeba po prostu do tego dojrzeć psychicznie, to nie kupno nowej pary butów. A czasami po prostu organizm mimo chęci odmawia posłuszeństwa.... Ja dopiero ok. 2 lata temu stwierdziłam z mężem, że moglibyśmy powiększyć rodzinę. Po ślubie jesteśmy już 5 lat, wcześniej chcieliśmy się sobą nacieszyć. Rodzina oczywiście mało taktowna, non stop były pytania a kiedy, a czemu jeszcze nie. Teraz już dali sobie spokój. Najgorsze jest to, że nie biorą pod uwagę, że ktoś może by i chciał, ale ma problemy zdrowotne... Ehh

Zuza, niestety czynnik ludzki jest nieprzewidywalny. Mnie to zawsze śmieszy, że zdrowy tryb życia danej osoby nie interesuje innych do momentu, dopóki ma się ok wagę. Jak ktoś jest szczupły, wpieprza sam syf, pali fajki, pije alkohol często i nie uprawia sportu to jest ok. Ale jak ktoś jest gruby, to od razu promuje swą osobą niezdrowy tryb życia.

Mam takie postanowienie małe, że jeśli uda się nam zaciążyć i usłyszę jakiś komentarz poniżej krytyki, to nie pozostawię tak tego.... Reagujcie na to dziewczyny drogie, bo inaczej niektórzy myślą, że mogą sobie z nas worek treningowy robić :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mimi fajnie, ze z małym ok (a moze małą?). Ja już pisałam , u mnie też powyzej 140 za wysoki a dietka wyjdzie Ci tylko na dobre:D
Zuza ja tą ciąze zniosłam dużo lepiej, chociaż byłam starsza i grubsza. Nie miałam tyle dolegliwości, ale przed byłam bardzo aktywna fizycznie.
 
Colorado masz rację. Grube osoby nie są dobrze postrzegane. Ale szczerze powiedziawszy ja nie przywiazuje wagi do gadania, a zaatakowana wprost na pewno odpyskne. Generalnie nie lubię dywagacji typu przytyłaś, schudłaś itp.
 
Mimi, teraz na wadze 99 kg, 2 mce temu było 107... :( Diety jako takiej brak, nieco mniejsze porcje jem, znalazłam pieczywo, po którym nie jestem zaraz głodna. Dużo warzyw. Mało mącznych i ziemniaczanych potraw. Dużo strączków. Wszystko gotujemy z mężem samodzielnie, żadnych półgotowców. Jadlam tak wcześniej, nawet jeszcze mniej ilościowo i ciągle tyłam. Dopiero nowy endokrynolog zwiększył mi dawkę metforminy do 3000 dziennie, zmienił sposób jej przyjmowania, dodał duuuużą dawkę vit d3 i wtedy waga zaczęła spadać. Kwestia metabolizmu cukru właśnie.

Obecny gin jest miły i wspierający. Nie wytyka wagi, a jak mu ostatnio powiedziałam o straconych 8kg to pochwalił. Wieku też mi nie wypominał. Ponadto chyba wie co robi w kwestii stymulowania owu. W poczekalni u niego 90% to ciężarne. U innych jaj chodziłam w większości była młodzież po tabletki anty :)


Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Parampampam - miałaś clostilbegyt z czymś jeszcze? Ja mam clo, estrofem i duphaston na koniec. Ale z tego co wiem, to są różne szkoły stymulowania :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też brałam clo I duphaston. A w którym dc bierzesz clo?

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Colorado, ja brałam clo, duphaston i metformax, no i bro-cos tam na obniżenie prolaktyny. Udało nam się w pierwszym cyklu po włączeniu clo do leczenia. Bo ten lek dostałam dopiero po 5 miesiącach leczenia całą resztą, jak nie wystąpiła owulacja.

My z mężem też długo nie mogliśmy się zdecydować na dziecko, ale dużo czynników się na to składało, materialne, zdrowotne, psychiczne. Każdy dojrzewa do tej decyzji w swoim tempie, ale od rodziny i znajomych też bez przerwy słyszeliśmy pytania i komentarze.

Mimi, nie martw się, dziewczyny tutaj są żywym dowodem, że z cukrzycą ciążowa da się żyć i jeszcze można fajnie schudnąć :)

Ja właśnie wróciłam ze spaceru 6km, ale powiem Wam, że po 3 km łapią mnie już skurcze macicy i potem się ledwo wloke noga za nogą. Czuję, że coraz bliżej mi do końca i troszkę się zaczynam stresować :)

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
Ale tu ruch dzisiaj, fajnie.

Mimi, nie martw się, dobrze, że bez insuliny się obyło, a przynajmniej będzie mobilizacja do diety :)

Colorado, super wynik w 2 miesiące! Oby tak dalej. Ja się boję wejść na wagę, wolę mierzyć pas [emoji12]

Miłego weekendu wszystkim, my ruszamy za miasto :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mimi - clo biorę od 4 do 9 dc, ale teraz jeśli będzie trzeba drugi cykl robić to mam brać już od 3 dc. Potem następnego dnia biorę estrofem - przez 5 dni, a na koniec (nie pamiętam dokładnie dni) duphaston. Nie chcę zapeszać, ale czuję, że ten cykl będzie szczęsliwy :) nie wiem, czy to rozbudzone nadzieje, czy coś innego, ale mam to przeczucie. Dodam, że jestem przed owu, więc jeśli przeczucie by się potwierdziło, to znaczy, że jestem wiedźmą ;)
Nie nastawiam się na sukces mojego przeczucia, jestem sceptykiem z natury, ale nie umiem tego przeczucia po prostu odgonić [emoji15]
Z cukrem nie martw się, będzie dobrze!

Parampampam - super, dodajesz mi też skrzydeł :) jak Twój gin podchodzi do metforminy w ciąży? Wg zaleceń medycznych teoretycznie nie powinno się brać leków wpływających na cukier, ale mój nowy gin powiedział, że jak coś zobaczymy w trakcie jak moje cukry będą wyglądać. Będę to konsultować z endokrynologiem (jest diabetologiem przy okazji). A muszę powiedzieć, że metformina (ja akurat biorę siofor 1000mg 3 razy dziennie) uwolniła mnie z pułapki wiecznego głodu. Teraz wiem, jak to jest czuć się nie-głodnym [emoji50] wcześniej byłam albo głodna albo objedzona :/

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry