reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

reklama
Kattaya powiem Ci ze brzuch mi urósł ale mało. Ale niestety w połączeniu z tą ilością tłuszczu i faldek wygląda jak wygląda... mam nadzieję ze jakoś dociagne do 9mca zeby się nie toczyć :D

hchy43r8h8l5x99d.png
 
Witajcie Dziewczyny:)
Mimi o której wizyta?Trzymam kciuki:*
Kattaya mam konto i Idea banku.
Ka.2606 coś w tym jest.Kobiety często najpierw chcą zrobić karierę a dopiero później myślą o dzieciach.A są też takie które wcale nie chcą potomstwa...Jak np.moja siostra która uważa że ciąża zrujnowałaby jej idealną figurę...
Parampampam ja też się boję tego jak będą mnie traktować w szpitalu:( Ludzie myślą że otyłych można szykanować tak jakby było na to jakieś odgórne przyzwolenie:( Dziewczyny z lipcówek które już urodziły piszą żeby zabrać więcej koszul do szpitala bo pocą się tak że dwa razy dziennie się przebierają...Ja pewnie będę spływała potem:/ Ostatnio widziałam w autobusie jak otyła dziewczyna usiadła i zajmowała półtora siedzenia i chłopaki w wieku gimnazjalnym zaczęli ją obgadywać że powinna kupić dwa bilety skoro zajmuje dwa miejsca:(
 
Masakra :/ wiadomo, że nie chodzi o to, żeby promować niezdrowy styl życia, ale często jak tak, że ktoś waży za dużo, to nie tylko ze swojej winy. Ja z kolei mam takie obserwacje, że jest coraz więcej większych osób i to już nie robi takiego wrażenia jak kiedyś...

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
K.2606 - ze strony ginekologa wcześniejszego to tylko ciężkie wzdychanie i kręcenie głową i tekst, że trzeba by zadbać o siebie... I spojrzenie typowe dla 99% lekarzy pt. " Po drodze do domu pójdzie do maca i zje im całe zaopatrzenie" :(

Dietetyka obecnie nie mam, zwątpiłam w nich. Kiedyś skorzystałam z konsultacji dietetycznej internetowo i niedość, że dieta taka, że non stop przy garach i zero efektu plus straszenie glutenem i nieszczelnymi jelitami. Ale spróbowałam, żeby nie stracić szczątkowego wtedy szacunku do siebie... Teraz jem racjonalnie i waga póki co sama leci, staram się tylko nie ulegać zbytnio swoim pokusom.

Mimi - dobrze wyglądasz!

Pytanie do dziewczyn ze sporym już brzuszkiem - myślicie, że dzięki większej niż książkowa wadze wyjściowej łatwiej Wam poradzić sobie z brzuszkiem niż szczupłym? Pytam z ciekawości, bo teoretycznie po przybraniu np. 10 kg w ciąży inna percepcja powinna być u osoby ważącej na starcie 55 kg, a inaczej 100kg :)

Napisane na GT-I9506 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To mam nadzieję, że Twój aktualny ginekolog nie wzdycha tylko Cię wspiera :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie sądzę, że jest łatwiej. Na większym ciele jest więcej tłuszczu, więc i brzuch jest jakby większy. Przynajmniej mój. Myślę, że odczuwanie ciężaru ciąży jest podobne u szczupłych i otyłych. Różnicy można by się jedynie doszukiwać w stylu życia przed i w ciąży. Z moich obserwacji wynika, że osoby aktywne fizycznie przed ciążą i w ciąży czują się i znoszą to wszystko lepiej.

Jeju, leje dzisiaj u mnie, niby nie jest gorąco, a ja spływam potem. Masakra.

Jeszcze w kwestii otyłości w ciąży, wiecie czego się boję? Znieczulenia zzo. Boję się, że moja otyłość utrudni podanie tego znieczulenia, że może się coś złego stać.

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry