reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Otyłość w ciąży

Mój syn dziś pierwszy raz sam chciał usiąść na nocnik, jak go posadziłam to długo na efekty czekać nie musiałam bo zrobił siusiu. Oczywiście nocnik zaczął mu śpiewać a on był z siebie taki dumny że bił sobie brawo[emoji3]
Niestety tylko raz pokazał bo resztę to walił znowu w pieluche

Napisane na LG-H525n w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczynki ☺
No wlasnie beak powiadomien i u mnie temu zostalam w tyle☺
A wiec zaczne od poczatku odebralam wyniki tych d-dimerow i sie wkurzylam bo takie dziwaczne normy ze szok maz probowal to przeliczyc to znow jakby bardzo urosly bo tak jak poszlam do hematologa byli 1000 cos po miesiacu zastrzykow 600 cos spadlo a teraz po kolejnym miesiacu wychodzi 2100 chociaz nie wiem przez te normy ☺na szczescie w poniedzialek ide do hematologa to sie dowiem. ☺
No wczoraj troche przygotowywalam jedzenie itd na dzis a zaraz znow biore sie do roboty ☺
Nie wiem zuza czy pamietasz jak pisalam ze scielam sie z mama na swieta moje hormony i chyba jej menopauza i bylo zle. Tato do mnie dzwonil codziennie wiem ze mama tez mu kazala i jak powiedzialam mu o zastrzykach to mama nie wytrzymala i zadz przeprosila i znos jest dobrze dzwonimy przynajmniej raz dziennie dzis tez przyjezdzaja.
Zuza nie wiem czy to dobry pomysl z wysylaniem tych zdjec ja bym nie wysylala jezeli nie zapraszalas na slub to jeszcze moze byc wieksze spiecie szybciej bym z kims nawiazala kontakt kto ma z nimi doczynienia zeby przekazal ze zamaz wyszlas itd za jestes w ciazy i powiem Ci ze nie wyobrazam sobie ze mama sie nie odezwie. Rodzenstwo Twoje tez sie do Ciebie nie odzywa? A co do obaw ze bedziesz zla matka to bez obaw zrobisz wszystko zeby nie popelnic takich bledow jak Twoja mama ☺
Dla mnie mama tez piecze torta wiec duzo pracy odeszlo ☺
A ja tak w skrocie to robie salatke gyros pyszna ☺ schabowe z pieczarkami schab z pieczarkami kurczaka znaczy udka to na cieplo a reszte to jakies jajka i pierdoly nie chce mi sie za duzo robic bo skad sil ☺
Milego dnia dziewczynki ☺
 
U nas w domu nie ma imprezy bez sałatki z kabanosów- kabanosy, fasola czerwona, papryka konserwowa, ogórki konserwowe, kukurydza i ser zółty w kostce. No i majonez, trochę papryki ostrej, sol, pieprz. Może dziwaczne wydają się składniki, ale jest pyszna :)
 
A jak robicie sałatkę gyros?Warstwowo?
Paulina jakie kabanosy?
U nas króluje sałatka:kukurydza,czerwona fasola,tuńczyk w sosie własnym z puszki,kolorowe papryki pokrojone w kostke,ogórki konserwowe,czerwona cebula no i majonez;)

Napisane na GT-I8190 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gyrosa robie warstwowo po kolei. Filet z kurczaka usmazony w kostke z przyprawa gyros lub do kurczaka ogorki kiszone w kostke cebula w kostke na to keczup kukurydza fasola majonez z czosnkiem ja daje ze 4 zabki i kapusta pekinska i dekoruje kratka z keczupu.
Juz salatka zrobiona skonczylam smazyc schabowe tusze pieczarki na schabowe i pozniej ser zolty i zapiec fajne danie bo mozna usmazyc duzo wczesniej pozniej tylko kilka minut zapiec zeby ser sie rozpuscil i sie podgrzewa odrazu.
Mogloby tylko sloneczko wyjsc to by bylo wiecej sil cos robic.
 
U nas w domu nie ma imprezy bez sałatki z kabanosów- kabanosy, fasola czerwona, papryka konserwowa, ogórki konserwowe, kukurydza i ser zółty w kostce. No i majonez, trochę papryki ostrej, sol, pieprz. Może dziwaczne wydają się składniki, ale jest pyszna :)

Szkoda, ze wcześniej nie pisałaś o niej bo wydaje się smakowita :D


Ja wczoraj trochę poszykowalam, dzisiaj trochę i brzuch mnie boli. Tak ciągnie :/
 
To ta z tuńczykiem też smacznie brzmi :) Zapisze sobie i jak minie mi wstręt do ryb to zrobie.
Wiesz co, zwykle kabanosy wieprzowe tylko nie te cienkie i kroje je w plasterki ewentualnie w kosteczki, zależy.. wszystko w kostkę. :)
Gyrosa warstwowo się robi, ale ja akurat nie jestem fanką.
 
reklama
Mimi, mea culpa :D

Jeszcze podam wam przepis na danie szybkie, które się u nas zawsze sprawdza i smakowo podchodzi każdemu.
Makaron penne z kurczakiem i suszonymi pomidorami z mascarpone.
Kroję kurczaka w kostkę trochę grubszą i smażę ją na odrobinie oleju z pomidorów. jak woda wyparuje dodaje cebulę w kostce i wyciskam ze 2-3 ząbki czosnku. Solę i pieprzę. Dodaję pokrojone w paski pomidory. jak to się przegryzie wrzucam całe opakowanie mascarpone. Jak sie rozpusci doprawiam papryką ostrą i ziołami prowansalskimi. I nakładam na makaron. Na drugi dzien jak chce się podgrzac to wlewam trochę śmietany kremówki zeby sie ten sos całkiem nie popalił i nie znikł. I tyle. :) I nie żaluje przypraw, bo lubie wyraziste smaki.
 
Do góry