reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Otyłość w ciąży

Miesiąc życia dziecka
Dzieci karmione piersią
Dzieci karmione butelką
5

Warzywa: marchew, ziemniak, dynia

Owoce: jabłko

Tłuszcze: oliwa z oliwek, masło, olej rzepakowy
6
Stopniowe wprowadzanie niewielkiej ilości glutenu (kaszka lub kleik zbożowy glutenowy) - 1 x dziennie pół łyżeczki.
Stopniowe wprowadzanie niewielkiej ilości glutenu (kaszka lub kleik zbożowy glutenowy) - 1 x dziennie pół łyżeczki.

Warzywa: pietruszka, brokuł, seler, kalafior, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, brukselka, patison, kapusta, zielony groszek, soczewica

Owoce: czarna jagoda

Produkty zbożowe: kukurydza

Mięso: kurczak, indyk, królik
7
Warzywa: marchew, ziemniak, dynia, pietruszka, brokuł, seler, kalafior, fasolka szparagowa, kabaczek, cukinia, brukselka, patison, kapusta, zielony groszek, soczewica

Owoce: jabłko, czarna jagoda

Tłuszcze: oliwa z oliwek, masło, olej rzepakowy

Produkty zbożowe: kukurydza, mąka, kasza, ryż

Mięso: kurczak, indyk, królik

Ryby: ryba morska

Jaja: ½ żółtka
Warzywa: kalarepa, burak, por

Owoce: morela, gruszka, malina

Produkty zbożowe: mąka, kasza, ryż

Ryby: ryba morska

Jaja: ½ żółtka
8
Warzywa: kalarepa, burak, por

Owoce: morela, gruszka, malina

Warzywa: szparagi

Owoce: śliwka, czereśnia, brzoskwinia, kiwi, winogrona, rodzynki, mango, melon, banan, daktyl

Inne: majeranek, kminek, sezam, suszony koperek
9
Warzywa: szparagi

Owoce: śliwka, czereśnia, brzoskwinia, kiwi, winogrona, rodzynki, mango, melon, banan, daktyl

Inne: majeranek, kminek, sezam, suszony koperek

Warzywa: cebula, groch, szpinak, szczaw

Owoce: jeżyna, wiśnia, porzeczka, arbuz

Inne: tymianek, cząber, estragon, bazylia, oregano, rozmaryn
10
Warzywa: cebula, groch, szpinak, szczaw

Owoce: jeżyna, wiśnia, porzeczka, arbuz

Produkty zbożowe: pieczywo, biszkopty, sucharki

Inne: tymianek, cząber, estragon, bazylia, oregano, rozmaryn

Warzywa: bakłażan, świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, pomidor, fasola, bób, kiszony ogórek, kiszona kapusta, czosnek, natka pietruszki

Owoce: żurawina, poziomka, truskawka, ananas, awokado, borówka

Produkty zbożowe: pieczywo, biszkopty, sucharki

Inne: Sól, pieprz, cynamon, kolendra, szczypiorek, koperek
11
Warzywa: bakłażan, świeży ogórek, papryka, rzodkiew, soja, pomidor, fasola, bób, kiszony ogórek, kiszona kapusta, czosnek, natka pietruszki

Owoce: żurawina, poziomka, truskawka, ananas, awokado

Jaja: całe jajko

Nabiał: twarożek, kefir, jogurt

Inne: pieprz, sól, cynamon, kolendra, szczypiorek, koperek

Jaja: całe jajko

Nabiał: twarożek, kefir, jogurt, żółty ser
12
Warzywa: rzepa, cykoria

Owoce: figa

Nabiał: żółty ser

Warzywa: rzepa, cykoria

Owoce: figa
13
Warzywa: rzodkiewka, sałata

Owoce: cytrusy, orzech włoski, orzech laskowy

Inne: miód

Warzywa: rzodkiewka, sałata

Owoce: cytrusy, orzech włoski, orzech laskowy

Inne: miód



1. Jajka. Podałam pól całego jajka, po prostu wtarlam do zupki. Obserwowałam przez 2-3 dni jak sie nic nie dzieje mozna podawać.
2. Jogurty mozna po 6 m-c, takie dla dzieci np gerberki. Ja dawałam naturalny zeby sie do słodkiego smaku nie przyzwyczajala. Są bardzo łagodne w smaku i jak dla mnie lekko słodkie nawet.
Prawda jest niestety taka ze w tych gotowych słodkich jest bardzo duzo cukru i niepotrzebnej chemi dlatego lepiej kupić naturalny i dodać mus owocowy.
3. Soki najlepiej przecierowe, bez dodatku cukru. Powinny byc traktowane jako zamiennik owocu a nie napój do ugaszenia pragnienia, w ilości do 150 ml dziennie (moja nie jest w stanie tyle wypić) woli wodę.
4. Mleko jako mleko powinno wprowadzać sie po 1 r.ż. dziecka. Wcześniej po 7 m-c mozna wprowadzić produkty mleczne: sery, serki, twarogi, jogurty.
5. Po 7 m-c mozna wprowadzic kasze, ryż, makarony, pieczywo oczywiscie po uprzednim wprowadzeniu glutenu.
6. Tylko dobre gatunki mięsa.
7. Ryby 1 raz w tyg, przy dobrej tolerancji 2x.
8. Nie należy opóźniać wprowadzania alergenów.

Podając im własnoręcznie robione posiłki nie "ulepszajmy" ich przez dodatek kostek rosołowych, soli czy cukru. Nasze dzieci maja jeszcze czas na spróbowanie tych "dobroci". Niestety ale w produktach spożywczych dostępnych na rynku jest bardzo duzo niepotrzebnych dodatków które nie pozostają bez wpływu na nasze i naszych dzieci organizmy. A przeciez one dopiero wchodzą w ten świat, spróbujmy dać im to co najlepsze. To wszystko zaprocentuje w przyszłości. I pamietajmy jedno. Nawyki żywieniowe naszych dzieci kształtują sie juz teraz, zróbmy wiec wszystko by były jak najzdrowsze :)
 
reklama
Agnella oj bidaku wspolczuje dolegliwosci. Jeszcze troche. Szkoda ze nie masz cisniomierza w domu to moglabyc kontrolowac to cisnienie i byc spokojniejsza.
Ja tez planuje zabrac sie za siebie porzadnie przed ewentualna kolejna ciaza.

Rurka gratuluje i zazroszcze utraty wagi. Jak Ty to robisz, moze zdradz swoj patent.

Olucha bidaku nie dosc ze kolki dalej mecza Marusie i Ciebie to jeszcze tarczyca i pewno hormony tez szaleja stad ten nastroj.
Tak sobie mysle czy moze Martusia czasem zle nie ssie i nie polyka za duzo powietrza, czytalam ze moze tak byc jak dziecko ma cos np z wezadelkiem.
 
Lucalew patent hehe lekkostrawne posiłki 4 razy dziennie o stałych porach w ilościach takich żeby nie czuć głodu ale się nie przejeść :)

Co do kolek ... myślę że jak dziecko ma do nich skłonność to niewiele możemy zrobić i juz ... przetrwać i łagodzić ... kropelki jakieś typu espumisan itp ... odbekiwac po karmieniu i pilnować diety jak na piersi i tyle co można niestety a sama wiem ze i to niewiele czasem daje ... a jak już jest kolka to ręce / wózek lulanie tulenie suszarka i inne metody doraźne ...
 
Dziękuję Rurka. Pewnie się przyda. Choć pewnie będę jeszcze za te 1,5mca szukać tego bo ja mam skleroze :)
Co do kolek to przyczyny mogą być różne. Ja ponoć miałam okropne,mój mały tez ma ale mu na szczęście pomagają krople bobotic i debridat. Teraz w dodatku polubił herbatę z kopru włoskiego i z rumianku. Chętnie pije kilka razy dziennie. Chyba mu ciepło. Od razu lepiej robi kupki i się odgazowuje. Wiec powoli odchodzę od kropli itp.
A mąż ci pomaga coś przy tych kolkach? I w ogóle?
Powiem ci ze czasem tak jest ze jak nie idzie to nie idzie i wszystko się sypie. Myślę że jak martusia wyjdzie z etapu kolek to od razu humor ci się poprawi,wtedy będziesz miała czas na zadbanie o siebie,na dietę i leczenie.

Czy wy macie tez jeszcze jakieś huśtawki hormonów? Bo mi się często zdarza płakać ze szczęścia albo bo mały zrobił zeza albo tak po prostu. Dziwne to,przed ciążą byłam bardzo zrównoważona.

Czy wasze dzieci zezuja? Bo mój Aleks dość często. Martwię się i nie wiem czy szukać okulisty :(
 
Ja tez mam takie zmienne skrajnie nastroje ... łatwo się wzrusza i beczę zaraz ze wzruszenia hehe
Moja nie zezuje ale to chyba na tym etapie jeszcze nic złego ... jak będziesz u pediatry to się zapytaj bo pewna nie jestem.

A jak będziesz szukała za 1,5 miesiąca to napisz tu a ja wrzucę to jeszcze raz i juz bo mam to na kompie albo od razu skopiuj i wrzuć sobie na komputer jak wolisz dla mnie to żaden problem :)
 
Dobry :)

Oldzi witaj :)

Ja w obydwu ciążach zaszłam na 2 razem [emoji4]
I przy podobnej wadze :
1- 115
2-112,7

Rurka no co krzyczysz :p

Wpie...szam słodycze to cicho siedze :p nie moge na dietę przejść .. Juz 2 kg przytyłam ...
Musze sie zmobilizować - ale ciezko mi jakos ..

Zdrówka dla Zuzi [emoji173]️[emoji173]️[emoji173]️

Kubus katar ma , Emily tez ( ona jeszcze mocno zaflegmiona ). I do tego ma wiecej napadów :( , we wtorek idziemy krew pobrać zeby zobaczyć poziom lekarstw ...

Angella juz niedługo zobaczysz dzidzi :) a wszystkie dolegliwości znikną lub sie zmniejsza :)

Rurka gratuluje 7 :) jestem dumna z Ciebie !!!

Olucha ja tez sie czuje źle w mojej skórze ale nie moge głowy przestawić na odchudzanie ..., nie mam czasu zeby przygotować cos na dietę do jedzenia ...

Kubus dobrze , kolek nie ma jak na razie dużych ..., daje sab simplex i kładę poduszkę ciepła z pestkami wiśni ... I jest w miare dobrze :) narazie

Ja tez często becze ze wzruszenia :p

Kuba tez nie zezuje ...
 
No bo juz chciałam Cię lać :-p
Biedna Emily ... oby jej szybko przeszła infekcja bo u chorych dzieci to nie taki tam katarek ... :( mam nadzieję że ustawią jej szybko te leki !
Zdrówka i czystego noska dla Kubusia! A może to tylko sapka u niego? Czy katar na pewno?
A dla Ciebie KOCHANIE Moje ... KOP W DUPSKO ZASADZAM! !! Proszę mi się zmotywować w tej chwili! Do lata będziesz laska! :-*
 
Z Emily zobaczymy z lekami , pewnie redukcja .., dam ja lekarzowi obsuchac .. Nie ze na płucach cos jest ...

A u Kubusia to katar ...

Dzieki za kopa w dupsko lol dzis jeszcze nie działa :p

Buziaki słonko :)
 
Karina dużo zdrówka dla dzieciaków :)
Mi też ostatnio brak sił i motywacji do diety... Musze w końcu jakiś fitness albo coś bo mi skóra zwisa :(
Agnella trzymamy kciuki za szybkie rozwiązanie!
 
reklama
Moj tez nie zezuje ale :-) moj maly to.chyba ma skok za skokiem. Jak na hustawce raz super a raz maruda :-( wczoraj mialam jakis taki dol ze wieczorem az sie poplakalam. Chyba mi ta tarczyca w kosc daje bo to taki irracjonalny placz.
Dzis jestem na badaniach kontrolnych glukoze i insuline-troche zwlekalam z.tym bo powinnam po 6tygodniach zrobic a ja robie po 12 ;-). Nie wiem kiedy ten czas polecial :-)
Ja tez jakos nie moge zmotywowac sie z.dieta ale w.tym tygodniu zapisuje sie na sikownie z.mezem! Moja mama i tescioea beda w tym czasie zajmowac sie Sebkiem. Ich pomoc jest nieocniona.

Olucha przerabane macie z tymi.kolkami. pomyslow.juz brak jak Wam pomoc. Pocieszajace.jest chyba tylko to ze juz prawie 3 miesiace minely wiec jeszcae miesiac meczarni.

Aisha kiedy idziesz z Aleksem na badania? Chyba jakos w tym tygodniu mialas miec kontrole?

Karina zdrowka dla dzieciaczkow!
 
Do góry