reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ostrów Wielkopolski i okolice

Dorka - witaj:-) No jest taka opcja, że się spotkamy. A do kogo chodzisz do gina i jak Ci ciąża mija??

Musek - no na pewno Mały już ma mało miejsca. Wiesz co mi się wydaje żeby ubrać synka w jakieś śpiochy i coś takiego bo przecież będzie zimno jak będziecie wychodzić do domu więc tak na pewno na wierzch ubierzesz mu jakiś kombinezon i opatulisz jakimś kocem i hyc do fotelika, a ubierzesz go ładnie jak już będziecie w domku.
W szpitalu u nas na położnictwie jest fajnie, położne miłe i jak coś nie bój się je o nic pytać i prosić. Przynajmniej ja trafiłam na takie które nie miały problemu, żeby do mnie przychodzić co chwilę. Zaopatrz się do szpitala w duże ilości wody bo gorąco jest tam jak w piekle i przez to pijesz tyle jak byś miała kaca giganta:-D
U mnie ok leżę sobie i się nudzę.Brzuszek mam mięciutki więc leki działają:-) Jutro Iga z tatą będzie ubierać choinkę więc już poczuję że zbliżają się święta.
 
reklama
ciąża mija mi całkiem nieźle, jak na razie, jest to moja druga ciąża i na razie jest troszkę lepiej niż poprzednio tyle ,że na ta chwile juz troszke ciezkawo bo kregosłup juz mnie boli. Chodze do dr.Maciejewskiego. Doczytałam,że masz nakaz leżenia,współczuje to jest jedyna rzecz jakiej sie obawiam mam nadzieje ze jakos przetrwam teraz te swieta i caly styczen a pozniej to najwyzej sie poloze.Tez Tak jak ty mam miec chłopca i dziewczynkę.
 
To też jest moja druga ciąża jednak ta przebiega gorzej niż poprzednia przez to leżenie. Powiedz mi dobrze słyszałam, że Maciejewski już nie pracuje w szpitalu?? Wiesz już czy będziesz mieć cięcie??
 
Tak już niestety nie pracuje,troche sie zdołowałam ale cóż. Jak narazie to mi powiedział że cięcie bedzie bo nie minie nawet 2 lata od poprzedniego, no i bliźnieta to dlatego też.Zobaczymy jeszcze jak sa ułożone teraz ide w piatek na wizyte bo do tej pory to rozne polożenia mialy. A ty kiedy rodziłas 1sze dziecko? ja w czerwcu'11.
 
Ja rodziłam w sierpniu 09. Ja na razie ze względu na położenie dzieciaczków wskazania do cc. Córcia leży sobie cały czas w podbrzuszu na dodatek w poprzek, a synuś niby główkowo ale w taki sposób że główkę ma jakby nad biodrem. A mówi Ci Maciejewski ile ważą dzieciaczki??
 
Oooo widzę że kolejna mama do Nas dołączyła:)Witaj Darka no i oczywiście gratuluje bliźniaków:))super że będziesz miała pareczkę:)A pierwszy poród jak wspominasz??ja oczekuje pierwszego dziecka i mam termin na początek stycznia:)

Bojka-ja też myślę że jakiegoś pajaca założę,może jakiś lekki dresik,kombinezon,czapa i do samochodu:)a później będę go stroiła hehe:)Dzięki za dodanie otuchy jeśli chodzi o pobyt w szpitalu mam nadzieje że jest dokładnie tak jak mówisz i że dam rade:)Cieszę się bardzo że brzuszek dobrze reaguje na leki i jest mięciutki....oby maluchy zechciały posiedzieć tam jeszcze troszkę...Ja też muszę ubrać choinkę chociaż święta i tak będę spędzała u rodziców ale atmosfera świąteczna musi być:))))
 
Bojka-myśle,że pewnie ci zrobia CC, jeszcze jak chodzisz do Gostomczyka to spokojnie, a co ci wogole mowi? chce zrobic cc czy nie? U mnie tez mała jakos pozawijana leży na dole, a braciszek ja przygniata. Co do wagi to bede wiedziec w piatek po wizycie, ostatnio msc temu wazyly 296 i 354 gr chyba jak dobrze pamietam, ale to juz miesiac minal wiec mam nadzieje ze troche przybrały.
Musek-witam, czyli juz końcówka-zazdroszcze. Pierwszy porod miałam przez CC i nie wyobrażam sobie inaczej. Sam porod i po nim ok. polożne sa oki nie boj sie prosic o cokolwiek nawet o tabletke w srodku nocy, zawsze pomoga. Gorzej juz z pobytem bo przez tydzien lezalam na patologii przed porodem i juz mialam serdecznie dosc, mam nadzieje ze teraz jak pojde to bede z drogi cieta, po prostu niektorzy lekarze sa masakryczni i mozna nerwy stracic.Mialam wrazenie ze oni odbieraja dziewczyny niektore, jakby se tam przyszly dla przyjemnosci polezec i jeszcze im wymyslaja jakies historie o bolach itp.Ale mam nadzieje ze pojdziesz i urodzisz,a na kiedy masz dokladnie termin? pozdrawiam!
 
Musek - ja tez w sumie swiat nie spedze w domu tylko u rodzicow i u tesciow, ale choinka musi byc - Iga by nam tego nie wybaczyla. Codziennie sie pyta kiedy ubieramy choinke, ale biedna musi czekac na tate, bo ze mnie to raczej marny pozytek.
Widzisz i ja i Dorka Ci mowimy, ze nie jest zle na porodowce i pozniej na oddziale wiec dasz rade, grunt to sie nie schizowac i bedzie ok.
No jak wyjdziecie ze szpitala to bedziesz go stroic - mnie najbardziej rozwala jak widze takiego maluszka w koszuli i jeansach. Juz sie nie moge doczekac kiedy mojego synusia bede tak stroic :-D

Dorka - powiem Ci ze jestem z Gostomczyka zadowolona i jak narazie walczymy ze skrocona szyjka, stad to moje lezenie. Moje maluchy tydzien temu mialy kazdy prawie po 600 gram. Widze ze mialas CC, ja corke rodzilam naturalnie i jakos teraz mnie troche przeraza wizja CC, ale wiem ze tak bedzie lepiej dla maluchow. Bo w sumie jakos nie wyobrazam sobie przy blizniakach porodu naturalnego. Tez slyszalam, ze na patologii nie jest zbyt fajnie, no ale coz zrobic. Ja mam nadzieje ze uda mi sie ominac to miejsce albo jak przypadkiem jednak trafie to na krotko.
Powiedz mi masz juz wozek wybrany?? Bo ten temat to jakas maskara.

Pozdrowionka dla Was
 
Hej, CC to nie taka masakra, tylko troche boli rana ze 3 dni wiec ja np.cały czas mialam kroplowki i tabletki, 4 dnia zapomnialam prawie o niej. Nio i ciezko sie wyprostowac i chodzic na poczatku ale to tez ze 2-3 dni.Wózek mam juz wstepnie wybrany, własciwie to juz chyba ten, zdecydowałam sie na tandem, dlatego ze wszedzie nim wjade a te szerokie mnie troche przerazaja. Ten jest dosyc lekki i w miare tani, tylko bede go sprowadzac z USA bo u nas ich jeszcze nie ma, a mam tam przyjaciołke ktora mi kupi i wysle, daje linka
http://www.kolcraft.com/baby-produc...lers/contours-options-lt-tandem-stroller.html
Ja jade do lekarza w piatek i jestem bardzo ciekawa wagi maluchów, ale u ciebie jak juz po 600gr to juz nie jest zle, ja z corka jak własnie tyle wazyla zaczal mi sie przedwczesny porod i trafilam na porodowke w kaliszu ale wszystko zatrzymali i bylo oki, urodziłam ja w 37,4 tygodniu wiec donosilam. A ile juz przybrałas od poczatku, bo ja miesiac temu mialam+7 kg, wydaje mi sie ze malawo przybieram. pozdrawiam!
 
reklama
Hejka! Ja w sumie przytylam ok 9 kg ale to chyab przez to ze leze i praktycznie sie nie ruszam, ale jest o tyle dobrze ze jak narazie wszystko idzie mi w brzuch. Ogolnie przybieram o wiele mniej niz w 1 ciazy.
Znam ten wozek, ktory wybralas i mialam okazje nim jezdzic i ja osobiscie nie jestem do niego przekonana jak i do wszystkich wozkow jeden za drugim, a to dlatego ze wg mnie ciezko sie nimi manewruje i jak dla mnie sa za dlugie. Ja ze wzgledu na szerokosc po dlugich i ciezkich przemysleniach wybralam taki http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=5476&<osCsid>
i sie ze w Kaliszu jest sklep ktory je ma i sa nawet na sklepie wiec maz pojedzie go obejrzec, ale tak na 99% bedziemy go kupowac. Jedynie gondole kupimy uzywane, a spacerowke nowa i wyjdzie o wiele taniej. Zastanawialm sie jeszcze nad wozkiem takim http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?products_id=2389&<osCsid>
ale jak dla mnie jest za sztywny no i tez za dlugi - jest w sklepie na Limanowskiego - wiec pojezdzilam sobie po sklepie i ani mnie ani mezowi nie przypadl do gustu. Wiec ten TFK jest naszym faworytem i tez nim wszedzie wjade bo ma 78 cm szerokosci.
Dobrze ze po CC nie jest tak zle. Ja ogolnie nie jestem panikara i bolu sie nie boje, wiec jeszcze po tym co mi napisalas to mysle ze dam rade. A powiedz mi mialas w narkozie czy w znieczuleniu w kregoslup, a jesli w kregoslup to zewnatrzoponowe czy podpajeczynowkowe??
 
Do góry