reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

u nas kapiel codziennie i glowka tez myta codziennie.Myjemy sie w oilatum,probaowalam zmienic na ziajke ale cos mi sie nie podobalo wiec znow jedziemy na oilatum.Mam plan zmienic na Linomag.A co do paznokci to sa ok ada wiec nie doradze ale chyba juz szczesliwa narzekala ze jej malutkiej wrastaja.
 
reklama
zauwazyłyscie te co uzywaja pampersów że sa one bardzo czyms nasaczone?jak trzymam pupe małej w pieluszce to wydaje sie jakby mokra-tez macie takie odczucia?
Dlatego wlasnie juz nie uzywam pampersow, tylko huggies. Wilgotna jak wilgotna, ale jakis dziwny zapach lapaly te pieluszki. Huggiesy czuc siuskami albo kupka, a tam jakis melanz wybitnie smierdzacy sie robil, plus siateczka mi nie pasowala...

Do kapieli i do smarowania nivea, glowke myjemy przy kazdej kapieli, juz pomijam ze Wojtus ma wyraz blogostanu na buzce, ale smarujemy oliwka, wiec jakos tak... u nas z ciemieniucha swietnie poradzila sobie nivea - leczenie polegalo na natarciu glowki dwa dni z kolei przed kapiela parafina, a pozniej juz normalnie nivea. Mial male dwa miejsca, od czasu, jak smarujemy nivea, nic kompletnie sie nie dzieje. Bambino bylo ewidentnie za slabe. Poza tym nivea lagodniej pachnie...a tak sie nastawilam na bambino....
Co do chusteczek - wole wlasnie te wilgotniejsze, lepiej zmywaja, staram sie ich uzywac tylko w nocy i ewentualnie na wyjscia, w ciagu dnia zmywamy wacikami, woda i nivea. A to, co za wilgotne, rzeczywiscie mozna dotrzec tetra;-)
 
a u nas odpukac ciemieniuchy wcale nie bylo,pamersow tez nie lubie.Raz ze ich cena mnie powala a dwa to rzezczywiscie maja za duzo tych siateczek roznych i pupa sie troszke parowala w tym.Jedziemy na DADZIE z biedronki i jest super.Pupe na poczatku mylam chusteczkami ale tyle ich szlo ze szok.Potem pomyslalam ze jakbym ja zrobila kupe w majtki to najlepiej by mi bylo umyc sie p prostu woda i tak tez robie z Alusiem.Mamy specjalna miseczke kupkowa i waciki.Pupa jak marzenie:tak:
 
moja ciotka, pielęgniarka noworodkowa, zawsze owijała taki gazik 7,5x7,5 wokól palca i na niego dawała aphtin i tym czyściła buzię, bo wtedy na gazik zbiera się różne rzeczy z buźki
Dzieki za rady, aftin wlasnie przez takim gazikiem nakladam, ale jak bacznie 'przejrzalam' jej buzke to stwierdzilam kompletny brak plesniawek - doktorka jakas nawiedzona resztki mleka za afty wziela, wiec juz nie smaruje.
Co do kosmetykow kapie teraz w emolium i niczym nie smaruje tylko buzie emolium specjalnym i jest super gladka skorka. Wczesniej stosowalam wszystko Nivea (balsam i plyn do kapieli) i bylam super zadowolona - luszczaca sie skora zniknel po 2 dniach, a Bambino ani parafina nie mogly sobie z tym przez 2 tyg poradzic.
Pupe smaruje Linomagiem, ew. Sudokremem, pieluszki Pampers 2 od jakiegos tygodnia, a pupke myje chustkami Nivea - na Bambino dostaje czerwonej pupki, inne rowniez uczulaja....
 
ada u mnie ma wrosniete paznokcie i tez każą czekac...na razie mam wiecej strachu i w ogóle ale zobaczymy-licze że lekarka sie nie pomyliła...

dzieki za odp w sprawie pieluszek juz sie bałam ze mam przewidzenia jakies...a tak mamy podobne odczucia:-)
 
sluchajcie--slyszalam cos dziwnego ale musze Was zapytac---czy to prawda ze pod pieluszka siusiaka najlepiej ukladac ku gorze w kierunku pepka?????:nerd::nerd::nerd::nerd:
 
reklama
Do góry