reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

My także stosujemy kropelki sab simplex, przed każdym posiłkiem ok. 15 kropel podajemy strzykawką, ale nia mam pojęcia czy one u nas działają mała i tam ma kolki ale boimy się je odstawić.

Mamy dzieci kolkowych wypowiedzcie się jak to u Was wygląda?

Nasza córeczka męczy się cały czas i w dzień w ogóle nie śpi nawet na spacerze.
Usypia dopiero około 22 po 2 godzinach usypiania (chodzenie do niej i lulanie co 10 min) a jak już uśnie to potrafi spać nawet 8 godzin :szok: ale ostatnio zaczęłam nią wybudzać bo takie małe dziecko nie powinno chyba tyle spać i nie jeść.
 
reklama
Viola dzięki, zaczynam od zaraz:-)

Co do kolek, to mój maluszek odpukac od dwóch dni ma tylko delikatne:-)Przyszły mi kropelki sab simplex, mam nadzieje,ze sie sprawdza... O ile pamietam Skunkanka ty stosowalas te kropelki, jak je dozujesz i jak podajesz? Ja próbowałam na łyzeczce ale tak jakos niebardzo..:baffled:
Daje 15 kropelek na lyzeczce, trzy razy dziennie. Zadziwiajace, ale zlizuje z tej lyzeczki...:dry::cool2:

Amkoltys no bywa ciezko... kropelki uspokajaja go, pruka az milo, natomiast generalnie masaz brzuszka w kazdej dowolnej pozycji i cwiczenia, "samolocik" na brzuszku, czyli noszenie brzuszkiem w dol, kladzenie mlodego na klacie, spacer wozkiem po dziurach albo wibracja w bujaczku (zasypia i pruka, a im bardziej trzesie tym szybciej zasypia:zawstydzona/y: i tym szybciej sie uspokaja), w stanach krytycznych - czoki przepisane przez pediatre. I nie ma wiekszego znaczenia, co jem, moj spokoj czy nerwy generalnie nie pokrywaja sie z okresem kolkowym, jak to lekarka powiedziala - po prostu mam kolkowe dziecko...

A tu macie cwiczenia, ktore robie z Wojtusiem - strasznie je lubi:-)Masaż - nieoceniony dla rozwoju - Noworodek i niemowlę (0-1) - Mam dziecko - Onet.pl Dziecko
 
My też z łyżeczki. Kupiłam takie TT i młoda bardzo je lubi. Nauczyła się pić jak kotek. Poza tym zawsze przy podawaniu kropelek do niej mówię i ona już kojarzy o co biega;) Ale czy kropelki pomagają? Ja chyba też mam kolkowe dziecko i na pewno nie jest to zależne od tego, co jem i czy jestem spokojna czy nie. Po prostu nie ma żadnej prawidłowości.
 
Ostatnia edycja:
Konstancji prawdziwa kolka zdarzyła się jak dotąd raz jedyny i jak na mój gust już wystarczy:tak::tak:,trwała jedyne 40 minut ale nigdy więcej proszę!!!!!Pomogła gorąca pielucha, noszenie brzuszkiem w dół,tulenie i bujanie przód-tył na krzesełku komputerowym(to odkryłam przez przypadek gdy byłam w pełnej desperacji) i jeszcze nuciłam kołysankę.Tak na prawdę naszą zmorą nie są kolki ale bardzo mocne bóle brzucha występują bardzo często i niestety mogę je połączyć z tym co zjadłam np. próbowłam mizerię ... i dla tego mam później wyrzuty sumienia:-:)-( bo później obsypuje ją na dokładkę swędząca wysypka...porażka:no::no:
 
a moja smiesznie wypluwa wit d -daje jej na łyżeczce i taka mała i pluje;-)

adusia chociaż wiesz że nie możesz jesc mizerii trza próbowac żeby wiedziec co mozna a co n ie ja dzis zaszalałam i zobaczymy czy córa zareaguje
 
a mojej niuni coś sie odmieniło.
od początku musialam do ostatniego karmienia dodawac jej troche mleka z butli ok. 30 ml i ładnie jadla, a od kilku dni nie chce butli, płacze, wypluwa i wogóle straszny cyrk.
troche mnie to martwi, bo z butla było wygodniej gdzies wyjsc, w razie jak by sie rozdarła w jakims miejscu gdzie nie było mozliwosci jej nakarmic piersią to podtykalam jej butle z moim pokarmem a teraz nic z tego buuuuu
macie jakies rady??

w środe kontrola bioderek bo 4 tyg pieluchowania, strasznie sie tym stresuje, nie chce zeby dostała tą sztywna mega szeroką pieluche.

a tak na marginesie przez 7 tygodni moja mała przybrała prawie 2,5 kg, pulpet mały ;D

wiecie moze kiedy mniejwiecej mija dziecku ulewanie?
 
a moja smiesznie wypluwa wit d -daje jej na łyżeczce i taka mała i pluje;-)

ja wit D. wkapuję prosto do dziubka podczas karmienia, też Karol próbuje ją wypluć, ale szybko zapijamy mlekiem :tak:.

Dziś jadłam mizerię, i całą miseczekę truskawek, mam nadzieję, że młodego nie obsypie jutro, no nic człowiek jak coś uczy się na błędach.

Mamy jeden problem, brak kupy od czterech dni, próbowałam już chyba wszystkiego i nie działa, masaż brzuszka, koperek, termometr, i nic, po inne metody jak czopki narazie nie sięgam. Jak się wypróżni jak P. nie będzie w domu to masakra, chyba zużyję całą paczkę chusteczek do pupy, albo obydwoje pod prysznic. Więc czekamy dalej.
 
reklama
Mamy jeden problem, brak kupy od czterech dni, próbowałam już chyba wszystkiego i nie działa, masaż brzuszka, koperek, termometr, i nic, po inne metody jak czopki narazie nie sięgam. Jak się wypróżni jak P. nie będzie w domu to masakra, chyba zużyję całą paczkę chusteczek do pupy, albo obydwoje pod prysznic. Więc czekamy dalej.

U nas to samo tylko od 2 dni...:-(W ogóle Mati robi tylko 1-2 kupki dziennie, a kiedys robil 4-5... Mam nadzieje, ze to normalne ale czytalam, ze dzieci na cycku moga robic 1 kupke na pare dni i jest ok.
 
Do góry