reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Hej dziewczynki:) nie odywalam sie dawno bo raz|: nie mialam netu a dwa brak czasu. Mam problem z Małą-od 2 dni nie robi kupki, pieluszki sa tylko nasikane, a dotej pory kupy byly non stop. niby brzuszek jest miekki, ale boje sie ze ją to męczy.:wściekła/y: Macie mozejakieś sposoby na taki problem???:no:
pozdrawiam
 
reklama
Spaczyna- są w aptekch takie specjalne woreczki, które sie przykleja maluszkowi i nie trzeba sie bawic w łapanie siuśków. Mojej Hani tak pobierali mocz do analizy w szpitalu:)

jezeli chodzi o ubieranie dziecka, tp plozna mowila ze tak samo jak siebie, a temperature sprawdza sie na karku powinien być letni, wtedy dziecku jest odpowiednio ubrane.
 
Smoczka nie uzywam zgodnie z radami pediatry i poloznej. A co do kupek - kainas ja wcinam marchewke, skoro mnie rusza, to Wojtasa tez:-)
 
Co do ubierania to nie zgodzę się z kanikas, mi mówiono, że zawsze jedna warstwa więcej niż "ja".Kocyk też się liczy. Czytałam wiele na ten temat i zawsze piszą, że jedna warstwa więcej. A co do kupki, położna mówiła w szpitalu, że dziecko nie musi robić kupi codziennie. Może być 14 kup na dobę, jak i jedna na tydzień...także, nie martw się:)
 
Dziewczyny karmiace piersią, używacie tez smoczków do uspokajania albo zasypiania? Moj mały tak dzisiaj marudził, że w koncu spróbowaliśmy smoka i było super, cicho i przespał prawie 3 godz. co wczesniej było nie do pomyślenia.
Ale jak go później przystawiłam do piersi to jakoś tak dziwnie ciumkał i miałam wrażenie, że mniej zjadł..... I teraz mamy dylemat z tym smokiem:sorry:
ja czasem podaje smoczek Marcelkowi. Jak jest już najedzony ( bo cyce już wypluwa albo zasypia trzymając ja w ustach) i kładę go do dżemik to czasem łapie on rączkę swoją do ssania i tak marudzi. No to wtedy mu daje jeszcze smoczek. Uspokaja się przy nim. Ale on ssie smoczek może z 5 min. Potem sam go wypluwa. I jak zaśnie to też go wypluwa.
Różne są opinie odnośnie smoczków.
Ja czytałam ze to nic szkodliwego. Tylko należy dobrać smoczek ( by jego kształt był jak najbardziej podobny do brodawki mamy) no i nie pozwalać malcowi z smoczkiem sypiać. Tylko używać go do uspokojenia i potem wyjmować.
 
Hej,dołączam do nowego wątku.Na razie nie czytałam,więc nie odpowiadam.
W skrócie co u nas:
Mam zamiar wyjść dziś na spacer.Wyszliśmy do domu we wtorek po południu.Przedwczoraj trochę mała na balkonie była.Wczoraj nie wyszło,ale dziś chyba wyjdę.Bo dłużej Miśka w domu nie utrzymam.Myslicie,że już mogę?
A i w nocy odpadło większość pępka.Tatuś przewijał i nawet nie zauważył:baffled: a rano już nie było.Także przestanę mieć wszystko fioletowe.:happy:
A i Niunia lalunia jest bardzo silna,dźwiga głowę,że hej.
Nie cierpi jak jej zimno (musiałam kaloryfery odkręcić),nie cierpi bujania i chyba w ogóle kołyski,jak ma ciut mokro to się drze na całego,a jak pielucha nie zmieniana minutę to juz ma czerwoną dupkę.Czyli wszystko inaczej niż M:sorry2:
Pozdrawiam.
 
Dziewczyny karmiace piersią, używacie tez smoczków do uspokajania albo zasypiania? Moj mały tak dzisiaj marudził, że w koncu spróbowaliśmy smoka i było super, cicho i przespał prawie 3 godz. co wczesniej było nie do pomyślenia.
Ale jak go później przystawiłam do piersi to jakoś tak dziwnie ciumkał i miałam wrażenie, że mniej zjadł..... I teraz mamy dylemat z tym smokiem:sorry:

Witam,

u nas jest ten sam problem wczoraj mieliśmy koncert przez 4h, w rzaden sposób nie można był uspokoić naszej córeczki (nie pomagało noszenie, kołysanie, leżenie, nawet po odstawieniu od cyca zaraz był płacz i wreszcie nie wytrzymałam i też dałam smoka i nagle się uspokoiła i usnęła.

My też się martwimy czy będzie chciała ciągnąć póżniej cyca bo naczytaliśmy się żeby oczywiście nie dawać smoka, ale ja już nie wiedziałam co mam robić.

nie mam pojęcia co może dolegać takiemu maluszkowi i od czego, w brzuszku słychać bulgotki, cała się napina i pacze, widać że jest śpiąca bo przysypia na minutkę i nagle znowu atak.
Czy Wasze dzieci też tk mają?
 
Moja smoczka nie chce.
Spać chce tylko z mamusią.Ale dała się oszukać i śpi w mojej pościeli;-)
I jest zmarźluch.Mi zawsze zarzucali,że syna za cienko ubieram.Zawsze był cieniej ode mnie.A Małej zimno.Także na razie odkręciłam kaloryfery.Ma bodziaka,pajacyk,rożek i kołderkę.Inaczej się drze.A syn na "jej miejscu" to by w jednym ubranku pewnie spał.Każdy jest inny jak widać.
A kupek robi sto na dobę.
Problem to mamy z odbijaniem.Jak się niedokładnie odbije,to ryki są potem niemiłosierne.
Ogólnie Malunia wrażliwa bardzo na wszystko jest, na nieodbice,mokrą pieluche,temperaturę,niewygodę.Taka księzniczka:-D
Do mnie położna przyłazi w poniedziałek.Chciała wcześniej,ale powiedziałam jej uczciwie,ze mam sajgon.
Szczerze mówiąc jeszcze mi tu położnej brakuje:baffled: Do syna przyszła tylko raz i ogólnie nie najlepiej ją wspominam.Może ta będzie inna.A po za tym to po co ma przyjść?
Buziaki.
 
reklama
Amkoltys,u nas własnie tak jest jak się nie odbije,albo nie do końca po jedzonku.Wtedy płacze,krzyki,napinania,aż się porządnie beknie.
Polecam noszenie dziecka tak,że ręką uciskasz brzuszek od spodu.
 
Do góry