reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

Ja piję rumiankowa i odpukać jest mniej płaczu (tfu tfu).
Tej na laktację nie mogę.Wypiłam raz,to nawał mnie dopadł,ze się pozbierać nie mogłam.A bez herbatki mam mleka dla trojaczków co najmniej:baffled: Leje się strumieniami,mała czasem nie ssie tylko pyszczka otwiera,bo samo leci (syn jak był starszy to całkiem się wycfanił i czekał aż naleci).Ledwo nadąży łykać i przez to się powietrza nałyka,a potem problemy z brzuszkiem są:zawstydzona/y:
 
reklama
Ja piję rumiankowa i odpukać jest mniej płaczu (tfu tfu).
Tej na laktację nie mogę.Wypiłam raz,to nawał mnie dopadł,ze się pozbierać nie mogłam.A bez herbatki mam mleka dla trojaczków co najmniej:baffled: Leje się strumieniami,mała czasem nie ssie tylko pyszczka otwiera,bo samo leci (syn jak był starszy to całkiem się wycfanił i czekał aż naleci).Ledwo nadąży łykać i przez to się powietrza nałyka,a potem problemy z brzuszkiem są:zawstydzona/y:
U mnie bylo to samo z Oliwka.....Mleko sikalo na metr do przodu pod cisnieniem, tak ze musialam najpierw choc ze 100ml sciagnac zeby dalo sie jesc, inaczej zalewala sie cala mala na calej twarzy i sie dlawila.....Ciekawe jak bedzie jutro....Mam nadzieje ze szybko mleko sie pokaze......i ze nie zabraknie :)
 
co do rytmu dnia i kąpieli - u nas kąpiel codziennie głównie jak element stałego rytmu dnia, no i nie da się ukryć że taka ciepła kąpiel relaksuje:happy:
w ciągu dnia rytmu dnia na razie brak:sorry:
dziś np dzień cycomaniaka, wczoraj dzień śpiocha
kąpiemy w bubchenie, potem trochę oliwki bubchena, do pupy sudocrem albo bepanthen - skórka już ok - ale ta pierwsza się złuszczyła

kurcze a ja wczoraj sobie pierś zawiałam chyba - bolała mnie w nocy i wydawało mi się że mam temperaturę - wziełam paracetamol i teraz już ok - trochę luźno do wszystkiegoi podchodzimy - Julek prawie cały dzień na dworze, karmienie na tarasie i tym podobne, przewiew non stop bo Maks kursuje ogród - dom:baffled:
 
Ja chyba ograniczę ilość tych herbatek na mleczko, bo zaraz mi nawal mleczny grozić będzie.
A byłam dziś u lekarza z Marcelkiem. Jak nas wypisywali 12 z szpitala to ważył 2900g a dziś 3390g :-) podtuczyłam synka :-)
Tu USG bioderek robi się w 4 miesiącu.
Za 15 dni jedziemy na szczepienie.
A z pępuszkiem to tak jak Gabi pisała. Przemywać i czekać aż się do końca zagoi.
 
hej!
u nas też nie ma planu dnia, poza wieczorną kąpielą, chociaż na początku Igor trochę się bał ale już lepiej, czasem całkiem się na chwilę w kąpieli wyluzuje. A w dzień to jak mu się zachce. Generalnie to w łóżeczku za długo nie pośpi, najlepiej na rękach u mamy albo taty. Mówi się że nie powinno się dziecka przyzwyczajać do noszenia na rękach bo potem tylko tak będzie chciało, ale co ma wrzeszczeć w niebogłosy? U nas pępek odpadł na 7 dzień, ale nadal przemywam spirytem bo tak nie do końca zagojone. Karmię piersią na żądanie i pokarmu mam sporo, ale mały by tylko przy cycu wisiał prawie non stop, więc jak mnie wydoi prawie do końca to dokarmiam butlą.
A skórę też ma wysuszoną i się złuszcza, ale jest coraz lepiej. Ostatnio zaczęły się problemy z brzuszkiem - jest głodny, piąstki pcha do buzi, a jak ma cyca albo butlę w buzi to chwilę je i zaraz jest krzyk i się pręży. Dopiero jak kupa pójdzie albo pierdki to jest lepiej. Muszę mu coś kupić na ten brzuszek. Co jest najlepsze?
 
A jeszcze mam pytanie, może któraś z was się z czymś podobnym zetknęła. Moja córcia wyczuła u siebie pod pachą guzka wielkości orzeszka i widać go tylko jak rękę podniesie do góry. Nie boli ją, w dotyku to jakby chrząstka. Byłam u pediatry, a ta wymacała jej węzły chłonne na szyi, pod pachami i w pachwinach i stwierdziła że wszędzie ma malutkie grudki i dała skierowanie na morfologię. Jestem przerażona!!! Poradźcie coś!
 
Asia100 nigdy się nie spotkałam z podobną dolegliwością, i trudno mi jest coś poradzić. Mam nadzieje ze to nic groźnego i wszystko będzie dobrze.

Aaa miałam jeszcze powiedzieć. Ze będę miała wagę w domu dla niemowląt. Prze miesiąc czasu mam kontrolować sama Marcelka. Ważyć przed i po jedzeniu. I ma być ciężysz co najmniej o 60g jak sie naje.
A taka wagę tu się wypożycza z apteki. Dostałam na nią receptę :-) Jutro jedziemy zabrać.
 
Asia100-ważne że szybko zareagowałaś i pewnie będzie wszystko ok,nic więcej ci nie doradzę bo nie mam żadnej wiedzy na ten temat.

Była u mnie połozna i odkrywczo stwierdziła że objawy-wysypka i lużniejsze kupki,dołączyło jeszcze ulewanie-to alergia.Szkopuł w tym że trzeba jeszcze odkryć co uczula...Na tydzień odstawić całe mleko i jego przetwory oraz jajka jak będzie poprawa to juz wiadomo co,jak będzie dalej wysypka to mam odstawić produkty z pszenicą...i tak dalej.Mam nadzieję że to szybko się wyjaśni....

A i odkryłam smoczek!!!!! Po jedzeniu jak ma problemy z zaśnięciem bo chce sobie pociućkać mamy to podtykam oszukańca i jest dobrze:-D:-D(choć staram się to robić jak najrzadziej)
 
reklama
asia100 ja mialam cos takiego jak bylam w sredniej szkole okazalo sie ze mialam wirusowe zapalenie wezlow chlonnych, jeden guzek wlasnie pod pacha mam do tej pory ale powiedziano mi abym sie nie martwila nim.
 
Do góry