reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszkami i wszystko co z nią związane

u nas rozmowy i czasem ląduje na brzuszku, a czasem podziwia fototapetę u Maksa albo Marylin Monroe na obrazie;-):-D

co do wody - u nas wyłącznie pierś więc nie ma co gotować ;-) - a później na pewno nie będę gotować mineralki - gotowanie wystarczającow wyjaławia, a w butelkowanych wodach zwłaszcza tańszych bywają większe cuda niż w kranówce;-)
 
reklama
Moja Zuzia co do aktywności to tez już sobie co rusz ja wydłuża:rofl2:
Teraz je co 3 - 3,5 h .
W sumie mamy taki plan dnia już od ok 2 tygodni:
godz ok 6-7 pobudka na jedzenie i już nie psi tak do 9.30( w tym czasie jest najpierw obserwacja po jedzeniu i rozmowa z mamusia , następnie poranna toaleta tak ok 8- 8.30, później obserwacja karuzeli, zabawa raczkami i słychane muzyki z karuzeli)
godzina 9.30 -10.00 jedzenie i spanko tak do 13- 13.30
Po jedzeniu jest przeważnie zmiana pieluchy i ubieranie na spacer w tym czasie tez śpi( tak do 16tej)
godz 16-16.30 jedzenie i tak ok 1h drzemka
ok 17-30 18 jest pobudka i Zuzia znowu ma aktywność już do ok 20tej( w tym czasie leży sobie na leżaczku, Marlenka do niej gada i buja ja, Tata ja nosi i mama poda herbatkę rumiankowa i zabawiamy dzidzie)
o 19 15 jest kompiel i zaraz po niej jedzonko i Zuzia zasypia
O 23.30 budzi sie na jedzenie i nastepnie ok 3 znowu jedzenie
W miedzyczasie zrobi ze 4 kupy giganty i popoja wode lub rumianek.
Zjada tak w dzien ok 100 - 110 ml a w nocy max 70 ml
Przez 3 tygodnie od wyjscia ze szpitala przytyła dokładnie 520g. wazy teraz 3900g
 
No to w końcu jestem po wizycie położnej- grrrrr.
Oczywiście była ta sama baba co przy Krzyśku, tylko całe szczęście humorek miała lepszy ;-) dzięki czemu nie musiałam wywalić jej za drzwi. Pogadała o "dupie Maryni, wypełniła dokumenty, powiedziała że będzie do mnie upierdliwie dzwonić (biorąc pod uwagę, że poprzednio nie zadzwoniła ani razu, jakoś jej nie wierze) i poszła. I dobrze!
Ale, nie wiem czy ona robi to standardowo, ale kolejny raz urwała dzieciakowi pępek. Ale teraz to już pół biedy, bo dla mnie skończył się problem spędzający mi sen z powiek - 12 doba ;-)
Teraz czekam jeszcze na wizytę pediatry, ale to już przyjemność.
 
Moja Zuzia co do aktywności to tez już sobie co rusz ja wydłuża:rofl2:
Teraz je co 3 - 3,5 h .
W sumie mamy taki plan dnia już od ok 2 tygodni:
godz ok 6-7 pobudka na jedzenie i już nie psi tak do 9.30( w tym czasie jest najpierw obserwacja po jedzeniu i rozmowa z mamusia , następnie poranna toaleta tak ok 8- 8.30, później obserwacja karuzeli, zabawa raczkami i słychane muzyki z karuzeli)
godzina 9.30 -10.00 jedzenie i spanko tak do 13- 13.30
Po jedzeniu jest przeważnie zmiana pieluchy i ubieranie na spacer w tym czasie tez śpi( tak do 16tej)
godz 16-16.30 jedzenie i tak ok 1h drzemka
ok 17-30 18 jest pobudka i Zuzia znowu ma aktywność już do ok 20tej( w tym czasie leży sobie na leżaczku, Marlenka do niej gada i buja ja, Tata ja nosi i mama poda herbatkę rumiankowa i zabawiamy dzidzie)
o 19 15 jest kompiel i zaraz po niej jedzonko i Zuzia zasypia
O 23.30 budzi sie na jedzenie i nastepnie ok 3 znowu jedzenie
W miedzyczasie zrobi ze 4 kupy giganty i popoja wode lub rumianek.
Zjada tak w dzien ok 100 - 110 ml a w nocy max 70 ml
Przez 3 tygodnie od wyjscia ze szpitala przytyła dokładnie 520g. wazy teraz 3900g
caro a ty karmisz piersia czy butla?? pytam bo moj nie chce ssac piersi placze tak az sie zanosi jak go przystawiam wiec zostaje przy butli no i wlasnie Danielek tez zjada tak do 200 ml na dzien a w nocy mniej wiecej tez tak 60 - 70 ml i nie wiem czy to nie za malo bo przeciez na opakowaniu mleka pisza ze dziecko powinno jesc 7 razy po 90 ml nie wiem czy mam sie tym sugerowac. Maly budzi sie tylko raz na jedzenie w nocy miedzy 2 a 3 a pozniej tak miedzy 6 a 7 rano wstaje.
Aha i ulewa mu sie jedzenie czasami wiecej czasami mniej i tez nie wiem czy to normalne??

aha ijakiej oliwki uzywacie bo ja mam J&J ale musze ja zmienic bo uczulila malego a ze mieszkam w anglii to nie mam tu duzego wyboru.
 
sylwiak303:rofl2:
karmie butlom mleko Babilon comfort. Na opakowaniu pisze ze w pierwszym miesiącu to norma 90-120 i Zuzia w dzień to znaczy tak 6 rano później ok 10 , 13, 16,30 , 20 wypija po 100-110 ml a w nocy to tak o 23,30 i ok 3 to max 70ml nieraz jak ma faz to w dzień wypiła by więcej ale nie daje jej najwyzej dostanie herbatke albo wode bo jak za duzo zje to pózniej jej sie uleje albo zwymiotuje albo boli brzuszek.Ale takie sytuacje sa bardzo zadko raz wieczorem zjadła 130 i musiałam dorobic i jeszcze wypiła 30 i nic jej nie było ale to przez to ze w dzien mało jadła max 80-90ml.
Kupy robi przewaznie 4 albo 5:rofl2:
 
ja mam problem ze skora. Maluszek ma strasznie suchą, popękaną skórkę, szczególnie na dłoniach, stopach i buzi. Rano budzi się biały :baffled: smaruję kremem nivea dla dzieci i oliwką na to, ale nie ma rezultatów.
Położna nie wiem kiedy przyjdzie, no i nie wiem kiedy powinnam iść do lekarza na jakąś kontrolę. Moze posiadacie taką niedostępną wiedzę??;-)
 
ja mam problem ze skora. Maluszek ma strasznie suchą, popękaną skórkę, szczególnie na dłoniach, stopach i buzi. Rano budzi się biały :baffled: smaruję kremem nivea dla dzieci i oliwką na to, ale nie ma rezultatów.
Położna nie wiem kiedy przyjdzie, no i nie wiem kiedy powinnam iść do lekarza na jakąś kontrolę. Moze posiadacie taką niedostępną wiedzę??;-)
u mojego Maksa jest troszkę lepiej z suchą skórą ale też mam problem... położna póki co na pierwszej wizycie zasugerowała kąpiel nie częściej niż 1 na 3 dni a w dni bez kąpieli mycie. Do mycia używamy wody z oilatum i tak samo do kąpieli ale na razie nie widzę poprawy, poczekam do jutrzejszej wizyty położnej ale jak by któraś miała jakąś radę to czekam.
 
Co Wasze dzieci robią podczas tzw. fazy aktywnej? czy je zabawiacie.
Pytam Was bo ja nie mam pojęcia czym zająć maluszka i widzę że mu się nie raz nudzi i nie chce jeszcze spać i wydaje mi się że ta faza aktywa jest coraz dłuższa.
Julian lubi karuzelę nad łóżeczkiem czasem wieszam mu inne zabawki dla urozmaicenia. Spędzamy też czas razem: czasem pokazuję mu różne rzeczy i opowiadam mu o nich a czasem leży obok i patrzy co robię. :tak: Czasem sam do siebie gada, ćwierka jak wróbelek. :tak:
Ostatni namalowałam mu też na białym kartonie czarne linie i to najbardziej go interesuje. Podobno w tym wieku to najbardziej stymulująca zabawka. ;-)
Ale najbardziej lubi leżeć na brzuszku na moim czy tatusia brzuchu i zadzierać wysoko główkę, patrzeć na nasze twarze i gadać do nas. :tak:
ja mam problem ze skora. Maluszek ma strasznie suchą, popękaną skórkę, szczególnie na dłoniach, stopach i buzi. Rano budzi się biały :baffled: smaruję kremem nivea dla dzieci i oliwką na to, ale nie ma rezultatów.
Położna nie wiem kiedy przyjdzie, no i nie wiem kiedy powinnam iść do lekarza na jakąś kontrolę. Moze posiadacie taką niedostępną wiedzę??;-)
Julian ma lekko przesuszoną skórę, ale położna powiedziała, że ta pierwsza skóra musi się złuszczyć, więc nie spędza mi to snu z powiek. ;-) Położna doradziła też jak najmniej kosmetyków (żeby skóra nauczyła się samodzielnie natłuszczać) i ja stosuję: krem do pupy tylko na noc, delikatny płyn do kąpieli, oliwka tylko do masażu (potem zmywam) i krem do buzi na codzień. :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
aha ijakiej oliwki uzywacie bo ja mam J&J ale musze ja zmienic bo uczulila malego a ze mieszkam w anglii to nie mam tu duzego wyboru.
Ja Marcelka kąpie codziennie, ale tylko 2 razy w tygodniu z użyciem żelu do kąpieli dla niemowląt Nivea, a tak to kapiemy w samej wodzie. Do nawilżania skóry stosuje balsam dla niemowląt Nivea, ale używam go wtedy gdy widzę ze skora jest przesuszona ( tak mniej więcej co 3 dzień). Ale się bałam odparzenia pupki i używam po każdej zmianie pieluszki kremu Nivea do ochrony przed odparzeniami.
 
Do góry