reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad maluszka i wszystko co nią związane

Beciaczek ja od początku obcinam Fabiankowi paznokcie normalnie jak nie śpi,bo na śpiocha to na pewno by się budził.Nie ma mowy żeby moje dziecko spokojnie przy tym leżało także mocno trzymam jedną kończynę i szybką tnę:-p:-D
 
reklama
Aniu, u mnie sie tak nie da ...i tnę:-D, to znaczy, ja wiem, że wszystkie dzieci sa ruchliwe, ale mój do tego jeszcze taki silacz, że w życiu bym mu tej kończyny nie utrzymała:-Djak zacznie wyrywać to już koniec obcinania, no czasem uda mi sie jakos na siłę go jeszcze zagadać, a tak na szybko to ja sie czasem boję, że mu krzywo obetnę, i jakies zadziorki sie porobią, albo coś. A dzis tak mi sie elegancko udało,(chyba był bardzo zmęczony, że nawet dłubanie przy łapkach go nie obudziło:-D) równiusieńsko jak od linijki:-D:tak:szkoda, że to tylko tak raz
 
Z obcinaniem, to u mnie tez był horrorek, bo Małą kiedys zaciełam i przysiegłam sobie, ze tylko Mariusz, a ja nie bede, ale coz on nie ma wcale czasum Młoda szramy na buzce, wiec ostatnio tne na zywca, trzymam mocno a Patuska patrzy z zaciekawieniem, a je tylko w duchu powtarzam przeciez gorzej niz wtedy, to juz byc nie moze i jakos nam idzie :sorry::rofl2:
 
Hejka, jesli macie czas i ochote to poczytajcie, dosyc przerazajacy i dlugi tekst, ale mysle ze moze warto zachowac, moze sie komus przyda, jest nawet adres przychodni gdzie ta lekarka przyjmuje;


Inwazja Robaków Jelitowych Przyczyną Chorób. Lamblia a Astma i Alergie.

Pozdrawiam...

bleee..a ja te wszystkie robaki oglądałam z bliska na studiach jakieś 7 lat temu:biggrin2:
narazie tak tylko przeleciałam, ale już kiedyś słyszałam, że teraz to i nawet głupi bol głowy może być z powodu robaczków, jezu, czemu ci lekarze w UK tacy ciemni.
Ostatnio poprosiłam lek.rodzinnego o badania profilaktyczne dla Wiktora, zeby sprawdzić czy wszystko ok, bo od urodzenia nie miał. Wiecie, że mnie baba wysmiała, ja w szoku byłam, a ona do mnie, że to głupota jej zdaniem, że tylko wtedy jak się coś dzieje to się robi, tylko czemu ta banda oszołomów:wściekła/y: nie rozumie, że jeśli coś zaczyna boleć to często jest już za późno. Ciekawostka, cytologię dziewczyny robi się tu co 3 lata, macie pojęcie?:szok:
Mówie wam ręce opadają, gdyby nie kasa i taka sytuacja w Polsce to już dawno by mnie tu nie było
 
dzieki dziewczyna za tak szybki odzew :tak: moja Lenka sama jeszcze nie siedzi ale jak sie ja podtrzyma albo podłozy podusie to tak:tak: a z przewracaniem to róznie ogólnie jak lezy na brzuszku to bardziej pełza i podnosi dupke do góry tak jakby chciała raczkować:-D czasem przewróci sie z brzuszka na plecki ale z plecków na brzuszek jeszcze nie choc jak lezy na pleckach to przekręca sie we wszystkie strony :tak::-D
A mam jeszcze takie pytanie jak u was z obcinaniem paznokietków?
bo wiem, że mamy często obcinają na śpiocha, u mnie niestety nie da rady, bo zaraz się budzi, jak mama cos przy paluchach dłubie:-Ddzis był tak naprawde pierwszy raz kiedy sie to udało, hurra!
a tak to muszę sie namęczyć, żeby go zagadać, zainteresowac tym, żeby się nie ruszał, i wtedy obcinam, czasem sie patrzy z zainteresowaniem co mama robi, i nawet śmieje, ale jak się znudzi, to juz koniec
mojej Nunce jak była malutka to obcinałam paznokietki na spiocha ale teraz juz normalnie:tak: wierci sie przy tym i kręci i trzeba sie dobrze nagimnastykowac zeby obciąc jej pazurki bez żadnego skaleczenia ale daje rade:tak:
 
dzięki dziewczyny za szybkie odpowiedzi z tymi panokietkami, bo już myślałam, że to tylko ja miałam taki głupi pomysł z obcinaniem na żywca takiemu maluchowi, ale widzę, że to całkiem normalne:-)
 
dzięki dziewczyny za szybkie odpowiedzi z tymi panokietkami, bo już myślałam, że to tylko ja miałam taki głupi pomysł z obcinaniem na żywca takiemu maluchowi, ale widzę, że to całkiem normalne:-)


Ja od urodzenia obcinam Julci paznokcie jak nie spi, teraz robi sie t coraz trudniejsze bo Jula chce wziac do raczki nozyczki:tak::tak::tak:ale jakos dajemy rade....
Ale jeszcze ani razu nie obcinalam Julci paznokci u stopek:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:krusza sie same i chyba bardzo wolna rosna:laugh2::laugh2::laugh2:na szczescie bo moje dziecko chyba odziedziczylo po tacie laskotki w stopki:eek::eek::eek::eek:

Sawka nasza Jula siada lapiac sie czeo popadnie ale sama nie usiedzi kiwa sie na boki....a z tym przekrecaniem to tez jest roznie raz sie uda a raz nie....
Ale ostatnio niezla gimnastyczka sie z niej robi wygina ten kregoslup w kazda strone:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
 
Sawka mój mały ma lekko obniżone napięcie mięśniowe i chodzimy raz na 2 tyg do rehabilitantki. I zarówno ona jak i dwóch innych lekarzy, że dziecko siada samo mając dopiero 8 miesięcy, więc widzisz jak różne są opinie. Filip przewrócił się z pleców na brzuch i odwrotnie może ze 2 razy, a posadzony sam utrzyma się maks kilka sekund. A jak leży na brzuszku to wysoko podnosi pupę i podciągany do siadania zwykle zamiast siadać staje na nogi, więc śmiejemy się, że wcześniej będzie chodził niż siedział :-D

Beciaczku u nas pazurki obcina tatuś. Ja robiłam to może ze 2 razy, ale jemu idzie to o wiele sprawniej, więc nie odbieram mu tej przyjemności :tak:
 
reklama
z paznokietkami daje sobie rade od samego początku
muszę się pochwalić ze moje dziecko w końcu polubiło zupki,,a wiecie dlaczego, bo są z mięskiem:-D:-D:-D:-D:-D
dzisiaj na obiadek mamy marchewkę z kurczaczkiem i śliwkowym puree:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
 
Do góry