reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Opieka nad dzieckiem - o karmieniu, kolkach, wizytach u lekarzy, pielęgnacji

Quchasia od poczatku jak zaczelas karmić. Ja srarsza musialam co 2h karmic dzien i noc i ta przerwa byla 1,5h niestety nie pospalam ale kak mus to mus. Teraz karmie na rzadanie. Maly przybiera ladnie. W miesiac ma 1,2kg na plus.

Szkrabek jak tak karmisz co 10min to jak funkcjonujesz? Tzn obiad sprzatanie nawet jedzenie?
 
reklama
Zozzolka mąż ogarnia ogólnie. Czasem coś uda mi się odgrzac. Łazienka na czas jedzenię na czas lub z młodym na ręku... Nie jest idealne niestety :/ liczę że będzie z wiekiem łatwiej :)
 
dziewczyny jakiego rozmiaru pieluch używacie? My używamy pampers 2, ale młody zaczął często je przelewać i zastanawiam się czy ti już czas na 3??? :errr:
 
Quchasia tak od tego jak zaczelas liczysz nie wazne ze dojadl np po pół h. Tak licza polozne lekarze. Teraz ja bym troche wyluzowala. Nie wiem jaki powod u ciebie takiego karmienia? Jak niska waga to bym stosowala ta zasade. Dziecko je wtedy mniej a czesciej.

Szkrabek ile wazy maly? U nas 2 ale ja zaczelam od 0. Te 3 od jakiej wagi? Pewno powinnas zmienic.
 
Ostatnia edycja:
Zozolka wyluzowalabys pod tym katem nie nie karmila co 3 godz?? Ona i tak wola co 2.. jak ost chcialam ja przetrzymac woda to tak sie rozwyla ze az zanosila sie..
 
Quchasia jak chce jesc to dawaj bo to błędne kolo. U mnie bylo tak ze musialam wzbudzać, kombinowac w nocy zeby zaczela jesc bo tak mocno spala a ja ją rozbieralam zeby sie wybudzila glaskala itp. Tak mi do glowy nachukali lekarze tym karmieniem co 2h ze raz przysnelam. Nawet nie slyszalam tel tak byłam wykonczona. Obudzilam sie po 4 h z takim strachem i wyzutem ze wyrodna jestem a dziecko glosem przymiera. Teraz z tego smieje sie. Nie ustawiam tel. Wstaje jak mlody krzyczy. W nocy je częściej jak w dzien co 3h w dzien co 3-4h.
Córka jadla malo bardzo.
U ciebie ile zjada ml? Ile przybiera?
Pewno ma za maly zoladek i jemalo a czesto dlatego nie mozesz oszukiwac woda. Z czasem bedzie lepiej &&&
 
Dzieki Zozolka;) ja z budzikiemmnie wstaje, mala sama mnie budzi stekaniem. Wazylismy ja 2tyg po porodzie to przybrala 700, a nie wiem ile je bo nie odciagam..
 
reklama
oh moja mala tez wciaz wisi na cycku od jakichs 3 dni... do tego slabo spi, co ja odloze to sie budzi wiec ciezko, ale moze to wlasnie ten skok rozwojowy. Mam nadzieje ze to szybko minie i bedzie ladnie spac po 2-3 h i nie bedzie tyle na cycusiu... bo powoli mam dosc :)
 
Do góry