reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olkusz i okolice

Rogaliki sladniki:
1litr mąki,
30dag drożdży (jak jest większa paczka to ja ja dzielę na porcje i pozostałe wrzucam do zamrażarki),
1szkl. śmietany (18% lub 12%),
cukier wanilinowy,
4 żółtka,
1margaryna (ja używam palmy z kruszwicy),
5 łyżek cukru,
nadzienie marmolada im twardsza tym lepiej lub masło orzechowe (ja kupuję w biedronce i jak do tej pory się sprawdzała marmolada i czekolada)
Wykonanie:
Drożdże rozrobić z 2 łżkami cukru, w misce zarobić mąkę ze śmietaną, cukrem,żółtkami i na końcu dodac drożdże. Ciasto sobie rozwałkować ( ja robię trochę grubsze jak na pierogi), kroję w paski, te paski w prostokąciki i te prostokąciki po przekątnej żeby z każdego wyszły po dwa trójkaciki potem to sobie delikatnie rozwałkowuję o dwoma łżeczkami żeby palców nie brudzić nakładam nadzienie i zwijam. Rogaliki pieką się ok. 20 min w temp 180stopni

już masz przepis ;)
 
reklama
monisia dziwne, bo jak kiedyś wychodziłam od niej to przyszła babeczka i mówiła, że do wyrwania, więc chyba musiałabyś się tej lekarki spytać
 
monisia nie szczepiłam na rotawirusa bo koleżanki córeczka pomimo tego że była zaszczepiona od 3 tychodni jest w szpitslu i to właśnie na rotawirusa tyle w skrócie nie będę się zagłębiac w szczegóły bo nie ciekawa historia ogólnie. Ale ona właśnie mówiła że lekarze ze szpitala twierdzą że szczepionki może i są skuteczne ale nie uchronia one dziecka od biegunki i wymiotów bo każde dzieck może takiego wirusa złapać... Ale każdy szczepi tak jak chce więc to co napisałam to tylko dlatego że tego chciałaś ale decyzje musisz sama podjąść. Najlepiej zapytaj pediatrę mój był tak pół na pół... A wczoraj oglądałam program o szczepionkach i lekarz się wypowiadał że na pneumokoki najlepiej jest szczepic dopiero po 18 miesiącu a rotawirusa jedni polecają inni nie...
 
no właśnie też słyszałam że nie bardzo są te szczepionki i sama raczej nie zaszczepię mojej kruszyny na rota i właśnie też słyszałam o przypadkach że pomimo szczepienia dzieciaczki chorowały i było nieciekawie
 
Hej dziewczyny.
Ja szczepiłam mojego Krzysia i na rotawirusy i pneumokoki. Pneumo jeszcze dwie dawki nam zostały.
Też baaardzo dużo czytałam na ten temat i myślę że podjęliśmy z mężem dobrą decyzję.
 
reklama
Bo ze szczepionkami to nie jest tak, że jak zaszczepimy to znaczy, że nie zachorujemy. One daja nam tylko tyle, że jeśli organizm ma styczność z danym wirusem czy bakteriami, to szybciej jest w stanie wytworzyć przeciwciała na dana chorbę. A to na co szczepić, a na co nie to dośc trudna decyzja chyba dla każdego, ciężko cos komuś doradzić.

A ja miałam dzisiaj rano dzwonic do lekarza prywatnie żeby się na popołudnie jak mąż z pracy wróci umówić ale tak mnie bolało, że nie wytrzymałam i poszłam jeszcze raz do ośrodka, weszłam z tym brzuchem wielkim do gabinetu, powiedziałam, że zemdleje jak mnie nie przyjmie bo tak mnie boli. Miał chyba dobry humor, od razu mnie wziął na fotet i niestety trzeba było podać znieczulenie i zęba wynerwić ale wreszcie nie boli. Kazał jeszcze w poniedziałek ale bez kolejki mnie przyjmie ;-)
galazka trzymam mocno kciuki. Powodzenia!:-)
 
Do góry