reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olkusz i okolice

Palinka_ pisze:
dziewczyny dzisiaj nad ranem i w ciagu dnia co pare godzin bolaly mnie plecy w dole, ale tylko to; czy to oznaka ze juz niedlugo...?

jakbym siebie czytała ja miałam właśnie takie bóle pleców wieczorem a rano juz wody mi odeszły... W każdym bądź razie już niedługo będziesz czekać wiem jakie to jest stresujące... Ale trzymam kciuki:)
 
reklama
eldcia dobry pomysł spakować dwa komplety, jak będzie chłodno to może body, kaftanik, śpiochy (wystarczą same śpiochyczy pajacyk na to jeszcze?), kurteczka ma kapturek dodatkowo, czapeczka, grubszy kocyk i pieluszka tetrowa.
A jak będzie cieplej to body, pajacyk, kurteczka, czapeczka? Cieńszy kocyk i pieluszka tetrowa.
Sorki, że tak dopytuję ale nie miałam jeszcze okazji ubierać noworodka wiem, że mu się ubiera jedną warstwę więcej niż sobie ale to pojęcie dość względne, bo jak ja ubieram sweter to mój m. chodzi w krótkim rękawku ;) Nie chce z dziecka skwarki zrobić ale też nie chce wychłodzić a teściowa wyskoczyła z kombinezonem dlatego wole Was zapytać:|
 
nie straszcie mnie bo oszaleje ;-)ale poki co jeszcze nie mam mokro w kroczu hehe

koniczynka ja spakowalam tak: body, kaftanik, spiochy, taki komplet sweterek i polspiochy ale nie grube (kupilam taki zestaw na wyprawke jeszcze jest tam czapeczka, cena 28zł, miejsce: w miescie za kosciolem w lewiatanie na dole w dzieciecym, 4 kolory) i na to mam jeszcze taki kombinezon, on tez nie jest gruby ARPI JESIENNY KOMBINEZON Z ŁAPKAMI I STÓPKAMI 62 (1489134614) - Aukcje internetowe Allegro

dziewczyny a powiedzcie mi jaka jest kolejnosc czynnosci wieczornych, chodzi mi o kapiel, karmienie i zakladanie pieluchy
 
Ostatnia edycja:
Dziewczynki kochane jak ja rodziłam w listopadzie to przywoziłam Krzysia w koszulce, spiochach, kaftaniczku, skarpetusiach,w czapeczce, w beciku i mama okryła go całego grubym kocem przy wyjściu na dwór.Nie potrzeba ubierać za dużo, bo w samochodzie napewno będziecie mieć ciepło. Mój mąż podjechał pod same drzwi szpitala więc na polku byliśmy tylko pół minuty:-)
Koniczynka jeśli mogę Ci doradzić to myślę ze kombinezon nie będzie potrzebny.Na Twoim miejscu wzięłabym becik. Jest bardziej sztywny i lepiej się trzyma takie maleństwo;-)
A jeśli chodzi o czynności wieczorne to nie przejmuj się Palinka;-)
Zobaczysz że wszystko samo instynktownie przyjdzie.Najważniejsze to wybrać sobie stałą godzinę kąpieli dzidziusia.
Ja kąpę mojego bąbla codziennie o 19.30. Następnie go ubieram w śpioszka do spania (tez ma konkretne tylko do spania). Nie wiem czy dziecko o tym wie ale mój Krzyś jak tylko zakładam mu tego śpiocha od razu robi się senny:-D, później go karmię i o 20.00 wkładam do łóżeczka i pokopie troszke nóżkami i zasypia:tak:.

Nie mogę uwierzyć że już niedługo będziecie rodzić...jak sobie pomyślę to przypominam sobie mnie.
ech... aż się łezka w oku kręci...
 
Palinka_dziewczyny a powiedzcie mi jaka jest kolejnosc czynnosci wieczornych pisze:
u każdego dziecka zapewne jest inaczej opisze Ci jak to jest u mnie...
najpierw karmię piersią bo Bartuś na pusty żołądek nie lubi się kąpać i płacze, potem kąśpiel, osuszanie ręcznikiem, czyszczenie uszek specjalnymi patyczkami, smarowanie w zgięciach oliwką lub jakimś balsamem, potem wkładsam pieluszkę, ubieram maluszka, czyszcze mu nosek, czesze po dwóch tygodniach jeszcze obracam na brzuszek żeby podnosił główkę a potem znowu karminie:) tak to wygląda u mnie jeszcze niekiedy się wcześniej masujemy niekiedy paznokcie obcinamy i tak każdego dnia:)
Bartuś usypia zazwyczaj ok.21 a wstaje 4.25 z zegarkiem w ręku w nocy budzi się kilka razy na jedzenie i zmiane pieluszki..
 
Ostatnia edycja:
koniczynko jak ty dotrwasz do okolic swojego terminu to może ci się trafić ładna słoneczna pogoda to i kurtka nie będzie ci potrzebna...dziewczyny pamiętajcie, że jak przegrzejecie dziecko to efekt będzie gorszy niż jak mu będzie chłodniej, bo się spoci i wystarczy podmuch chłodniejszego powietrza i może być już choróbsko
a ta jedna warstwa więcej to może być poprostu kocyk do przykrycia
Na taką pogodę jak dziś to ja bym założyła body z długim rękawem (ja nie cierpię kaftaników, strasznie się podwijają) na to śpiochy, sweterek, taki cieńszy kombinezon właśnie w stylu jak pokazała Palinka, oczywiście czapka i przykryłabym kocykiem...jakbym nie miała kombinezonu to na śpiochy założyłabym jakiś cieplejszy pajac (już bez sweterka) i kurtkę
 
A po co becik przy wychodzeniu ze szpitala?
nie lepiej dziecko w szpitalu wsadzić do tego nosidełka(fotelika) samochodowego i przykryć kocykiem jeszcze?
 
No właśnie kombinezoniki mam ale za grube ale za to mam taki cieplejszy pajacyk. Becika nie będę brać bo dziecko musi być w tym foteliku specjalnym a w beciku czy rozku go nie wsadzę. No właśnie dlatego mam taki dylemat z ubrankiem bo nie chcę dziecka przegrzać. :)
 
Zrobicie jak uważacie. Ja miałam Krzysia w rożku i w samochodzie nie siedział w foteliku tylko trzymałam go na rękach. Przymierzyłam go do fotelika ale nie odważyłam się tak zawozić go do domu...główka by mu się urwała. Chyba że zamiast takiego zwykłego fotelika macie gondole przystosowaną do przwożenia w samochodzie z pasami bezpieczeństwa to ok:-) Ja niestety nie mam...
 
reklama
no ja tez mam siodelko nosidelko i w tym bede odbierac małą, bez becika

eldcia to chyba Ci sie nie raz zdazylo ze podczas kapieli bobas zrobil kupke do wanienki po karmieniu
 
Ostatnia edycja:
Do góry