reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Olkusz i okolice

eldcia biedactwo od tej godziny juz na nogach, zameczy Cie ten synek. powiedz mi jeszcze czy po kapieli smaujesz cale ciałko Małego oliwka czy jakims kremikiem?
 
reklama
Ja najpierw kąpie potem dopiero karmie :) staram się kąpać tak żeby mała nie była jeszcze bardzo głodna ale w wannie i tak jest spokojna bo uwielbia się taplać :)

Co do fotelika tez absolutnie sie bez niego nie ruszam - starsza córka tez m zawsze obowiązkowo ( mimo ze mogłaby już jeździć na podstawce ma pełny zabudowany bezpieczny fotelik) - też przy wyborze obu kierowałam się testami ( trzeci który czeka w piwnicy po Majci tez oczywiście przemyślany i nieprzypadkowy :) - fotelik to dla mnie sprawa najwyższej wagi - nie raz mam problemy ;-) jak na imprezach wyrażam swoje zdanie w tym temacie i jak mówie co myślę o osobach które wożą swoje dzieci bez fotelików :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a wierzcie mi nie przebieram w słowach :-p
 
jak na imprezach wyrażam swoje zdanie w tym temacie i jak mówie co myślę o osobach które wożą swoje dzieci bez fotelików :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: a wierzcie mi nie przebieram w słowach :-p
I słusznie! Tu akurat mam takie samo zdanie i również bywam "ostra" w słowach ;-) Oglądałam ostatnio program o chłopcu, który miał fotelik ale bez testów i po przejechaniu od domu 150 metrów uderzył w nich samochód - chłopiec od tej pory jest w śpiączce :-( Bezpieczeństwo dziecka stawiam na pierwszym miejscu a jak widac na tym przykładzie nawet tuż koło domu może się coś stać...


Ja dziś drugą kawę piję - tym razem parzoną ale ten dzień jest taaaaki sennnnny:dry:
 
No moja teściowa zdziwiona, bo jak to ona przywoziła obie wnuczki w rożkach. A ja powiedziałam, że po mnie do szpitala przyjeżdzać nie musi i ja dziecko przywiozę w foteliki, bo w końcu od tego go mam nie na ozdobe. A jak wracałam od lekarza, to widziałam faceta co kierował samochód z dzieckiem na kolanach:szok:
Tak samo z ubrankami nie pytam teściowej po tym jak przedstawiła mi wizję zestawu ubranek jakbym conajmiej miała wychodzić z dzieckiem przy -20 stopniach mrozu :/
palinka ja kupię emulsję do kąpieli oilatum albo emolium na początek i zobaczę, bo podobno jak się to stosuje to skóra dziecka jest juz wystarczająco natłuszczona i nie trzeba oliwki. Ale oliwkę też mam żeby smarować główkę i sama jej używam więc nie zmarnuje się ;)
 
eldcia biedactwo od tej godziny juz na nogach, zameczy Cie ten synek. powiedz mi jeszcze czy po kapieli smaujesz cale ciałko Małego oliwka czy jakims kremikiem?

Palinka powiem Ci z mojego małego doświadczenia że przez pierwsze półtora tygodnia smarowałam oliwką po kąpieli i było wszystko dobrze potem miałam wizytę położnej i ona zabroniła używania oliwki po kąpaniu kazała na 2 godz przed posmarować małego oliwką a potem wykąpać w Oliatum i już niczym nie smarować ale nie zdało to u nas egzaminu bo małemu skóra z główki schodziła tak jakby miał łupież i to samo było na ciele... potem jak trafiliśmy do dermatolożki ona kazała kąpać w Oliatum i potem zasypywać pudrem Alantan wszystkie zgięcia- jednak ten sposób jest dla mnie tragiczny z pudru robiły się kluski... Najlepiej u mnie sparwdziło się własnie kąpanie w przegotowanej wodzie bez niczego i smarowanie oliwką. Po Oliwatu mały miał wysypkę przez 2 dni... Teraz się do niego przyzwyczaił i kąpę go właśnie w Oliatum i smaruję MD Cepathil balsamem nawilżającym. Także wszystko zalezy od dziecka...
Ja niestety nie mogę używac ani żadnych kremików balsamów itd. nawet chusteczek nawilżających do pupy bo po tym co Bartuś miał z buźką ma bardzo wrażliwą skórę i dr dermatolog zabroniła kategorycznie używać czegokolwiek oprócz MD Cepathil

Ale najważniejsze to nie wierzyć we wszystko co lekarze czy ktoś inny mówi jeśli Ty zobzczysz że coś jest dla dziecka dobre to się tego trzymaj bez względu że np. ktoś powie żeby nie używac dzieci sa różne a ja nauczyłam się właśnie tego... Bo każdy mówi że oliwki nie powinno się używac a u nas ona była najlepsza...
 
A ja sobie zniosłam ze strychu reklamówkę z ciuszkami na 56 i kurcze juz zapomniałam, że dziecko jest takie maleńkie na początku
zastanawiam sie ile czego dokupić, bo ja dla Julci częsć ciuchów miałam od bratowej i oddawałam jej je...nie jest jakoś bardzo mało tego co zostało, ale mam dylemat teraz czy wystarczy...jeszcze musze przynieść te na 62, ale one są jakoś wymieszane z większymi, więc dwa duże worki musze przewertować...w sumie to sama przyjemność tylko nie wiem czy będę miała to gdzie schowac...no i te worki takie skurzone, że całe mieszkanie sobie zasyfie;-)
ech teraz jeszcze bardziej się doczekać nie mogę jak będę te ciuszki zakładac na moją maleńką córeczkę:tak:
 
reklama
mnie tak lekarz na przedostatniej wizycie nastraszył, że dokupiłam małych ubranek i mam teraz tego pełno. Założe sie, że niepotrzebne to będzie ale przynajmniej nie będe musiała tak często prania robić
 
Do góry