reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie naszych dzieci

gabidis - zwykłe warzywa mu daję, z heinza albo cow&gate tylko boje sie na razie tych pod tytułem spaghetti albo lasagne i tych z wołowiną
wczoraj dałam mu szpinak z serem i też prawie cały słoik pożarł a na dzisiaj mi został właśnie ten kalafior z serem i pietruszką
 
reklama
blimka a dlaczego boisz sie podac wolowine?maly jest skazowcem? Mojej wolowina najbardziej pasuje.
 
wydawało mi się że wołowina i w ogóle czerwone mięso jest dosyć cieżkostrawne
raczej się nie kieruję tym co by mu smakowało bo wiem że czekoladę albo inne słodycze zajadałby z największym smakiem
 
Blimka, Twój synek jada co 6 godzin,tak? Jak duże to są porcje i czy jemu tak długie odstępy pasują?

Maciuś dostał właśnie odrobinę żółtka. Nawet mu smakowało. A jutro dostanie domową zupkę z kukurydzą.
 
Majandra - odkąd przesypia noce to w dzień dostaje częsciej
między:
7-9 rano mleko ok 200 ml lub mniej czasami 100 zależy od apetytu
10-12 czasami pół słoiczka owoców (zależy jaka kupa jak twarda to daje mu często jabłko)
11-13 - kaszka na mleku z butelki ok 200 ml
14-16 obiadek (słoiczek warzyw)
17-18 mleko ok 200
19-20 pół słoiczka owoców
21-22 mleko na noc ok 200 ml
w nocy nic nie je
zawsze robie 200 ml mleka ale on nie zawsze wszystko zjada a ja mu nie wciskam na siłe
 
A moje malenstwo karmimy tak;
7.Kaszka ryzowo-owocowa na mleku mod.
10.Mleczko 150ml.
13.Obiadek,raz miesny,raz warzywny okolo 130g.
15.deserek- owoce,budyn wlasnej roboty,jakis przecier owocowy z jogurtem.
17.Kasza manna na mleku 150ml.
20.Mleko 150ml.
 
Kochane kobietki! mam do was pytanie. Mam córcię , która skończy 13.03 - 6 miesięcy. JEST MEGA NIEJADKIEM OD URODZENIA. Przybiera mało. W tej chwili waży ok. 6300gr. W ciągu dnia podaję jej mleczko Enfamil2 z kleikiem. Na 150ml dodaję 2 i pół łyżeczki kleiku i podaję jej butlą. Ogólnie przez cały dzień wypija ok. 600 mleczka z kleikiem. Poza tym zaczęłam jej dawać dania ze słoiczków.Wczoraj zjadała na raty słoiczek 125gr. ale na leżąco na macie. Dobre i to. Na siedząco wogóle nie je tylko pluje. Ile powinna zjadać dania ze słoiczka 125gr?
 
monia powinna zjesc caly taki sloiczek na obiad i jeszcze jakis deserek tez ze 120 gr.Moze sprobuj podac papke przez butelke ze smoczkiem do papaek.
 
W ciągu dnia podaję jej mleczko Enfamil2 z kleikiem. Na 150ml dodaję 2 i pół łyżeczki kleiku i podaję jej butlą.

Moim zdaniem daj więcej kleiku, albo kaszki owocowej, będzie jej bardziej smakować. Mój Maciuś uwielbia kaszki owocowe.

A ja znów zmieniłam godziny jedzenia. Daję coraz rzadziej, ale większe porcje. Stwierdziłam, że tak będzie lepiej, bo idzie wiosna i będę chciała wychodzić z nim na dłużej niż godzinkę, więc rzadsze karmienie jest tu na miejscu. I tak:

8:00 - 150 ml mleczka
12:00 - 170 ml kaszki owocowej (2 miarki) i manny (2 łyżeczki) i 1/3 słoiczka owoców z butli, czyli dość rzadka
16:00 - 1/3 słoiczka obiadku na 80 ml wody + miarka mleka (z butli, inaczej nie chce jeść) + pierś
19:45 (najpóźniej) - 150 ml kaszki owocowej (2 miarki) z butli + pierś
W nocy (między 23 a 6) budzi się 3-4 razy i dostaje pierś.
 
reklama
majandra dobry pomysl z tym wydluzaniem por jedzenia.Ja tez tak musze zrobic tylko boje sie ze mala bedzie wstawac w nocy na jedzonko.
 
Do góry