reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie naszych dzieci

jak już ugotowałam te wszystkie warzywka i mięsko to do blendera i rozdrabniam, potem do słoiczków po małym ketchupie bądź koncentracie ale nie pakuje do pełna tak 3/4 i zagotowuje a potem jeszcze dla pewności trzymam w lodówce, nie mogę inacej bo wtygodniu to ciezko coś dla nas ugotować a co dopiero takie mini porcje a 2 sprawa jakbym miała gotować w mikro garnku to na bank bym poprzypalała
szkoda klavell że mała ma skaze bo to ci ogranicza przekąski dla niej a może byś upiekła dla niej sama jakieś biszkopty czy ciasteczka a potem takie gotowe wypieki po wystygnięciu do puszki czy słoika i masz zapas na tydzień a może i na 2, popróbuj z przepisami pełno tego w necie bo myślę że zjajek to należałoby białko wyrzucić i ostrożnie z masłem
Tygrysku,a powiedz mi 2 rzeczy: jak długo gotujesz te słoiczki(15min starczy?) i kiedy dodajesz kaszkę manne?
 
reklama
my tez mamy nowy rozklad dnia:
wariant 1: (pierwsze jedzenie o 4)
4- 180ml mleka
9- 60ml kaszki ryzowej na wodzie+ sloik owocow
11- 180ml mleka
13- sloiczek obiadku
16- 180ml mleka
19- 180ml mleka

wariant 1: (pierwsze karmienie o 6)
6- 210ml mleka
10- 60ml kaszki ryzowej na mleku+ sloik owocow
12- 210ml mleka
14- sloik obiadku
16- herbatka+ 30ml mleka
19- 210ml mleka

w nocy sie nie budzi
 
nie majandra- zwroc uwage, ze miedzy mlekiem raz jest 6, raz 7 a raz 11 godzin przerwy. sloiczki sa tylko jako przekaski. piotrus sie nimi wogole nie najada. i dzieki temu, ze w dzien je tak jak je w nocy spi 9-11 godzin.
do herbatki i do kaszki dodaje troszke mleka tylko po to, zeby nadrobic to, ze 3x 210ml to za malo. (ma byc 4*180). aha- no i nie zawsze wypija cale mleko. dzisiaj np. wypil 2* 150ml, zjadl sloiczek obiadku i sloiczek sliwek (bez kaszki). dostanie jeszcze herbatke (bawarke ;-)) i o 19 mleko. i ma dosc do rana :tak:.
 
majandra- nie ma takiej potrzeby. sprawa zreszta wyglada tak, ze musze dac piotrusiowi iles tam mleka dziennie, a on jest "na nogach" tylko 11, czasem 12 godzin/dobe. i w ciagu tych godzin musze sie zmiescic z wszystkimi posilkami. jesli mu bede zageszczala sloiczki to musialabym ograniczyc mu mleko bo chcac dawac mu nadal tyle porcji ile potrzebuje wyhodowalabym malego grubaska. a tak moj maluszek od urodzenia jedzie idealnie na 50 centylu :-D.
 
gabis koniecznie zdradz mi przepis na budyn wlasnej roboty!

A moja ma tak:

-gdy wstaje mleczko 200ml
-po 10 rano - 5 lyzeczek kaszki z woda(papka) plus herbatka koperkowa do popicia
-12 przecierek warzywny lub miesny plus do popicia woda
-14 mleczko 200ml
-18 mleczko 200ml plus czasem jakis owocek, jesli nie zrobila wczesniej kupci
-21 mleczko 200ml, ale od dzis zaczne wsypywac tam 2 lyzeczki kaszki manny (mozna, prawda?)

Mysle, ze taki uklad starczy jej na jakies 3 miesiace, potem znow zmiany.
A spi od 21(zaraz po mleczku) do 7-8 rano nieprzerwanie. Mi to nie odpowiada, bo kocham spac, wiec czesto rozbudzam ja o 6:30 na mleczko i wtedy usypia wraz ze mna do 9-10 :)
 
larcia nic prostrzego.Zagotowujesz 150ml mleka modyfikowanego i dodajesz maki ziemniaczanej,trzeba caly czas mieszac.Mozna podac z bananem lub jabuszkiem,albo malinkami.Mniam.
 
reklama
Wlasnie tak sobie patrze na te wasze jadlospisy i u mnie wyglada podobnie a tym ze ja kszke robie zawsze na mleku, a wy, widze, na wodzie...?
7.oo - mleko 180ml + kleik
9.3o - kszka na mleku 150ml
13.oo - sloiczek zupki + puree ryzowe
15.3o - mleko 150 ml + kleik
17.oo - słoiczek owocow
19.oo - mleko 180ml + kleik
 
Do góry