reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie naszych dzieci

reklama
Ja to nie mam okreslonego jadlospisu od paru dni daje malej ok 13 -14 papke jarzynowa i ok 18 jabuszko , a tak cyc ale nie sprawdzam dokladnia godzin ,mala jest w 50 centylu wagi i w 97 wzrostu (przynajmniej tak bylo) w piatek idziemy do szczepienia to sprawdze jej aktualene wymiary (ale cos mi sie wydaje ze waga jej sporo podskoczyla przez te sloiczki - ale gruba nie jest wazy ok 7 kg -moze troche wiecej i ma ok 80 cm). Sama jej gotuje (przeliczajac na sloiczki to ok pol sloiczka jarzynek i pol jabuszka)
 
ale gruba nie jest wazy ok 7 kg -moze troche wiecej i ma ok 80 cm). Sama jej gotuje (przeliczajac na sloiczki to ok pol sloiczka jarzynek i pol jabuszka)
Luandzia - nie chce sie tu wymadrzac ale nie mozliwe jest zeby twoja corcia miala 80 cm...bo tego nawet na siatce nie ma - 97 centyl to wzrost 70 cm a 80cm maja dzieci roczne i to tez na 97centylu. Moze sugerujesz sie wielkoscia ubranek ( bo moj nosi juz 74-86 a wzrost ma prawie 70) albo zmierzylas mala, jak ja, razem z calymi stopkami a nie do pietek.
 
hruda mi sie wydaje ze jest mozliwe by dziecko w wieku 6 miesiecy mierzylo ok 80 cm bo mojej przyjaciolki corka ma 4 miesiace dokladnie bedzie miala jutro i mierzy 70 cm jest dluzsza od hanifki a urodzila sie tez dluga
 
Hruda, możliwe że dziecko tyle mierzy bo właśnie Wiki ma gdzieś około 80cm a jak się urodziła to miała 59
co do kaszki manny to gotuje taką zwykłą na wodzie i potem dodaje bebiko2
a słoiczki z zupkami gotje tak gdzieś z 10 minut żeby dobrze zakrętki złapały
a u nas z jedzeniem to zależy kto się małą opiekuje
jak ja to wygląda to tak
6 cyc plus 150 bebiko 2r
10 kaszka na mleku i danonek albo sama kaszka
12-13 zupka albo mleko150
14-15 zależy co było wcześniej
16-17 owoce same albo z kleikiem
19 bebiko2 z kaszą manną 200
Bartek zawsze małą kantuje na ilości i więcej jej podaje mleka niż innych dań

a mama to też woli podać mleko z butki i wszystko inne co ona sama je na oiad i śniadanie o zgrozo (jajecznica, ziemniaki z sosikiem zabielanym śmietanką i mąką itp ale nigdy dużo tylko po troszeczke)
 
To nie rozmiar wg ubranek tylko normalnie byla mierzona( mozliwe ze ma 79cm),nie wiem dlaczego jest taka duza , jak kupuje jej ubrania to sprzedawczynie tez sie dziwia , bo ona nosiu ubrania na roczne dzieci ( na dlugosc sa dobre , ale raczej luzne -bo wage ma normalna do wieku). Jak byla na basenie to ja porownywalam do innych dzieci i jest duzooo wieksza.Ja jak bylam niemowlakiem to mialam podobne wymiary (a nie mam 2 m tylko 1,75- na szczescie przestalam rosnac jak mialam 11 lat).Wszyscy mi mowia ze to juz nie dlugo bo dzieci pozniej juz tak nie rosna (ale slysze to juz od prawie 2 miesiecy).NO nic najwyzej zapisze ja do BKS-u ;)))
 
reklama
Do góry