reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie naszych dzieci

Majandra - wydaje mi sie ze z tym pluciem to chyba wszystkie nas to czeka:baffled:...taki etap przechodza male glomodorki...a Macius moze nie glodny skoro wybrzydza warzywkami? Moze zmien mu pory konsumpcji?
Gabdis - pozwole sobie Cie pomolestowac :-Dw kwestii sloiczkow w UK...bo jade na miesiac i musze wiedziec co zabrac a czego sie spodziewac.!
1.Czy maja jakies normalne rodzaje np ziemniaczek ze szpinakiem po 5 m-cy czy tylko Lasagne i Fish&Chips?
2.Czy znajde tam kleik ryzowy i kukurydziany do zageszczania mleka?
3.Jakich firm mleko nr 2 znajde?
4.Czy sa kaszki z owocami?
5. No i twoje wykorzystanie nie-polskich warzywek bardzo mnie zaintrygowalo np slodki ziemniak i cos..butter..? jakby dynia?
Bede wdzieczna za odpowiedzi ale oczywiscie jesli mozesz, orientujesz sie i czy masz chec..jeslie nie, spoko.:-)Wysle meza do Tesco na rekonesans..ale bedzie chyba "zagubiony w akcji":-D:-D:-D
 
reklama
To takim malym dzieciaczkom mozna dawac chrupki ??? Nie udlawia sie??? Ja dzisiaj nabylam caly wor warzyw z gospodarstwa ekologicznego i jutro bede gotowac zupke , jak dlugo moge trzymac takie zupki w zamrazalniku (takim przylodowkowym ,chyba do -13).Czy mogę zamrazac te zupki w woreczkach na pokarm (mama przywiozla mi takich ze sto ze stanow a ja nie odciagam bo nie mam takiej potrzeby)Dzisiaj kolejny sukces Zuzanka zjadla ponad polowe sloiczka marchewki z ziemniaczkiem z hippa i byla nawet calkiem zadowolona.Tylko troche sie martwie bo tak jak gdyby mleka mam mniej , az strach pomyslec bo przeciez ona nie umie pic z butelki....
 
Hruda Jesli chodzi o danie ze sloiczka to najczesciej kupujemy Hippa potem Heinza i Cow&Gate.
klavell lepiej dodaj po rozmrozeniu.

A ja juz wprowadzilam gluten w postaci kaszkii manny.Gotuje jedna lyzeczke kaszki na wodzie,przelewam do butelki czekam az przestygnie i dodaje mleczko.

widze że mój sposób na gluten w postaci kaszy manny się sprawdza ja tak podaje już od stycznia czasem sobie odpuszczam jak nie mam czasu skupić się na ugotowaniu (nie umiem takich małch ilści gotować zawsze przypale i dlatego juz stoje przy garnku heheheheh)

co do chrupków kukurydzianych to jak ma się tym udławić skoro to pod wpływem śliny się rozpuszcza, a i są takie duże chrupy które ładnie trzymają się rączki i patrzcie żeby nie były solone po co już przyzwyczajać maluchów do słonego jeszcze się nauczą

Klavell ja ewentualnie zagęszczam zupki dopiero przed samym podaniem i tak to racej należy robić i idąc za twoim przykładem jak wczoraj gotowałam małej zupe na cały tydzień to porzdzielałam warzywka i mięsko na różne warianty a gotowałam to w jednym garnku wszystko a to co zostało doprawiłąm i zrobiłam zupe krem dla nas a gotowałam małego pora, parchew pietruche i bukiet warzyw z hortexu (brokół i kalafior i marchew) do tego ziemniaczek i pierś i mała ma zestaw 7 słoiczków o róznych smaczkach i jeszcze coś podałam małej wczorj odrobinke pęczaku wraz z warzywkami i ten pęczak się nie zmiksował ale o dziwo Wiki smakowało i się nie ksztusiła więc git (Szymek się wszystkim dławił nawet biszkoptem)
co do przekąsek to my już wcinamy biszkopty i herbatniki i wszystkie takie maślane ciasteczka
no i wczoraj też w ramach eksperymentu podałam małej pół słoiczka bobovity jabłko, banan i chyba brzoskwinia z pogniecionym makaronem (jak je same owocki to zaraz chce mleka) i też jadła ze smakiem
tak na marginesie to wydaje mi się że Wiki uwielbia nowości bo jak jej podaje coś co już kilka razy jadła np tą samą kaszke z malinami czy znów ten sam smak zupy czy jak zwykle jabłko z kleikiem to pluje i piszczy a jak jest coś nowego to je w skupieniu
np dziś ta znudzoną kaszkę malinową polałam odrobiną danio i cała porcja znikneła z miseczki więc sama sobie podnoszę poprzeczkę w karmieniu małej bo kiedyś mi się skończą pomysły ehhehe
 
My jako przekaski to tylko chrupki kukurydziane chcialabym podawac ciasteczka i biszkopciki czy nawet sucharki ale nie moge bo we wszystkim jest sproszkowane mleko:((((
 
Tygrysku kupuję Twoj patent na gotowanie dla dziecka na 7 dni, wyjaw mi jeszcze jak to przechowujesz? Wekujesz, zamrazasz? Rozdrabniasz przed zawekowaniem/mrożeniem czy przed podaniem?
 
jak już ugotowałam te wszystkie warzywka i mięsko to do blendera i rozdrabniam, potem do słoiczków po małym ketchupie bądź koncentracie ale nie pakuje do pełna tak 3/4 i zagotowuje a potem jeszcze dla pewności trzymam w lodówce, nie mogę inacej bo wtygodniu to ciezko coś dla nas ugotować a co dopiero takie mini porcje a 2 sprawa jakbym miała gotować w mikro garnku to na bank bym poprzypalała
szkoda klavell że mała ma skaze bo to ci ogranicza przekąski dla niej a może byś upiekła dla niej sama jakieś biszkopty czy ciasteczka a potem takie gotowe wypieki po wystygnięciu do puszki czy słoika i masz zapas na tydzień a może i na 2, popróbuj z przepisami pełno tego w necie bo myślę że zjajek to należałoby białko wyrzucić i ostrożnie z masłem
 
TYGRYSKU a ty juz gotujesz zupki razem z mieskiem czy osobno warzywka i osobno miesko bo ja sie tak zastaawiam od kiedy moge gotowac wszystko razem i jeszcze jedno DZIEWCZYNY ile dajecie mieska do jednej porcj zupki lyzke, lyzeczke czy ile???
 
Z tym mieskiem to chyba nie pomoge bo jestesmy na etapie warzywek(ale slyszalam ze lyzeczke).Ja dzisiaj ugotowalam malej zupke z ziemniaczkow , marchewki ,pasternaku i oliwy z oliwek i "wciagnela "calo miseczke, ale nie wiem czy nie przesadzilam z ta oliwa ile wy dajecie?
 


LUANDZIA oliwy daje jedna lyzeczke mala
A co do przepisu na te biszkopciki to moze ktoras z was wie jak je zrobic ATRU twoj synek starszy mial skaze jakie ty mu przekaski podawalas oprocz chrupkow kukurydianych i co teraz zamierzasz Tymkowi dawac???
 
reklama
klavel ja wszystko robie na oko i raz tego mięska jest mniej raz więcej, czasem gotuje osobno czasem razem totoalny brak konsekwencji i zasad
dziś mała pałaszaowała rogalika drozdzowego z konfiturą porzeczkową z czarnych porzeczek i jej smakowało zobaczymy jak brzusio to przyjmie ale raczej co jej podajemy oprócz cytrusów i kakao to jest git
 
Do góry