reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odżywianie naszych dzieci

Mam pytanie w kwestii tego nieszczesnego glutenu
Wiem ze na poczatek nalezy go podawac 2-3g ( ile to lyzeczek? zawieruszylam gdzies przelicznik:zawstydzona/y:) na tydzien? dzien? i czy juz moge, tzn od 6 miesiaca?
 
reklama
Hruda, jednak chcesz podać gluten?:confused: Ta ilość łyżeczek to zależy od tego co podajesz. W poradniku Nutricii pisze tak: "2-3 g produktu glutenowego = 1 płaska łyżeczka kaszki pszennej z bananami = 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki manny". Podajesz to w 100 ml jedzonka raz dziennie po 5. miesiącu.
 
Hruda, jednak chcesz podać gluten?:confused: Ta ilość łyżeczek to zależy od tego co podajesz. W poradniku Nutricii pisze tak: "2-3 g produktu glutenowego = 1 płaska łyżeczka kaszki pszennej z bananami = 2 płaskie łyżeczki mlecznej kaszki manny". Podajesz to w 100 ml jedzonka raz dziennie po 5. miesiącu.
Widzisz Majandra, wciaz sie zastanawiam...ale od czasu do czasu moge podac, raz na tydzien albo rzadziej ale nie chce przesadzac z iloscia jak na pierwszy raz.
dzieki...ja przeciez tez mam ten poradnik:zawstydzona/y::baffled:
 
A ja dzisiaj bedac w Tesco rozgladalam sie za kaszką manna dla dzieci i byly tylko mleczne. Chyba bede musiala kupic normalna kasze manne i ważyć jak ta sroczka? no bo Stasiek nie moze pic mleczka, tylko preparat mlekozastępczy.

Tygrysiątko a ja aktualnie jestem u rodziców w Głuchowie pod Rawą Mazowiecką, kojazysz? To dosc blisko.
 
No a my przeprosiliśmy się z jabłkami. Na razie daję Tymkowi marchewkę z jabłkiem i bardzo mu smakuje. Dziś po raz pierwszy zjadł cały mały słoiczek. Mam nadzieję, że wszystko będzie OK. Z zupek to dostaje marchewkową z ryżem i jarzynkową, a w kolejce czekają marchew z ziemniaczkami, ziemniaczek z dynią no i zupki z mięskiem. Ale to ostatnie dopiero jak wykończę zapas bezmięsnych.
 
Tygrysiątko a ja aktualnie jestem u rodziców w Głuchowie pod Rawą Mazowiecką, kojazysz? To dosc blisko.
Witam,
Coś kojarzę to niedaleko, ale nigdy tam nie byłam.
Co do glutenu-zastanawiam się, czy to nie jest jakaś przesada z tymi wyliczeniami? Przecież jak my byłyśmy małe to podawano nam normalnie mleko z grysikiem lub kaszka manna i było ok...ale czasy sie zmieniły.
Trzeba poczytać co i jak, bo nas też gluten czeka w najbliższym czasie. Nie wiem jak na razie jak go dozować.:zawstydzona/y: Będę Was pilnie czytać!!
 
reklama
Dziewczyny jakiej firmy słoiczki preferujecie? Macie jakieś ulubione?
Ja przewaznie Hippa - bo mam nalecialosci ekologiczne z poprzedniej ( ostatniej!) pracy:baffled:...ale czasem Bobovity, rzadko Gerber bo one jakies takie male...za to soczki Gerbera bo bez cukru...ale musze przyznac ze mimo widoku dlugich polek ze sloiczkami tak naprawde nie jest wsrod nich duzy wybor - te 3 firmy maja te same dania - jarzynowa, marchewka, jablko itp..
a ulubiony Stacha to Dynia z ziemniaczkami Hippa( wg mnie fuuu), Jablko+ banan Nestle( pyyyycha),Ziemniaczki ze szpinakiem Bobovity..ale w zasadzie wszystkie je z apetytem!
 
Do góry