reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODSTAWMY RAZEM NASZE MALUSZKI - wszystko o konczeniu karmienia piersią

No to ladnie sobie poradziliscie za dnia, a w nocy hmmm, zebym ja to wiedziala...jakjuz pisalam wyzej my jedziemy do babci i ona nas poratuje, a u Was jak z babcia by bylo? Poprostu chodzi o to, ze albo Wy do niej albo ona do was na tydzien i mysle, ze sie uda.
 
reklama
u nas to wygląda tak - Wiki ma 9,5 miesiąca. W ciągu dnia eliminowalam karmienia stopniowo, w miarę jak podawalam jej inne smakołyki. od tygodnia natomiast nie karmię jej w nocy. Mam przygotowaną w butelce herbatke lub wodę, żeby mogła się napiś jak się przebudzi, bo upały dokuczają. Przed 7 rano pije mleko mod (średnio jej podchodzi, ale to dopiero tydzień, a dnia na dzień lepiej, więc może się przyzwyczai), na drugie śniadanko owsianka lub jakaś kaszka wielozbożowa, potem obiadek, deser - owoce, chrupka lub ciasteczko, na kolację kaszka. Picie ile chce.
 
witam

Mam 23/24 lata, jestem mama Davidka, niedługo skończy 7 miesiąc. W pazdzierniku chce wrocic na studia, w zwiazku z tym przed pazdziernikiem zakonczyc karmienie piersia, , zawsze to lepiej i łatwiej jak sie ludzie wspieraja na wzajem :-):-)

bąbelek witaj, widze że nie tylko ja nowa,

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
A ja chce sie Wam pochwalic, ze wypad do PL byl pomyslny w odstawianiu malego. Mama mi pomogla ( synus przeplakal pare nocek) ale udalo sie i od 19. 06.08 nie karmie wcale !!! :-) Czasami mu sie przypomni o cycusiu i troszke poplakuje, ale nie daje sie zlamac. Dostalam Bromergon od ginka na zatrzymanie laktacji, bo cycusie jak balony byly...a ja myslalam, ze nie mam juz mleka, a tu niespodzianka. Pozdrawiam i zycze powodzenia z odstawianiem.
 
czesc dziewczyny dobrze ze was znalazlam bo mam ten sam problem a musze go szybko rozwiazac. maly ma 20 miesiecy i narazie udalo mi sie ograniczyc karmienie w ciagu dnia jedynie do zasniecia potrzebuje cyca i w nocy jak sie przebudzi. jestem zbyt zmeczona ( poczatek ciazy calodniowe nudnosci chce tylko spac) by ryzykowac i niedawac mu bo wiem ze bedzie placz pol nocy nie znacie jakis lepszych sposobow bez stresu i placzu? widze i wiem ze babcie sa dobrym sposobem jednak moja jest niestety za dalego. slyszalam ze posmarowanie cycka np na czarno czasem pomaga ale to w dzien co robic w nocy??
 
ja chyba mojego bąbla bede karmic do osiemnastki... nie idzie go przechytrzyc...
a i sama jestem głupia, bo szkoda mi go jak płacze za piersią i mu ją podaje...
 
Mozna posmarowac np. czyms kwasnym, albo gorzkim, to dzieciaczki zniecheca. Sama nie probowalam, ale slyszalam,ze tak mozna. Co do tego placzu, to ja plakalam razem z malym....ja w innym pokoju, ale dalam rade, bo RENIFERKU nie mozna byc taka niezdecydowana, synus Cie wyczuje i po imprezie. Jak juz sie zdecydowalas, to chocby sie walilo, to 3maj przy swoim!
 
Gwiazdeczka - gratulacje :-):-):-):-):-):-)
Reniferku - uda ci się :tak: -a może to jeszcze nie ten czas - masz jeszcze malutkie dziecko
 
moze i mam malutkie ale nie chcialam długo karmic...
chce przez pól roku odżyć "nabiałowo" i znów zaczać staranka o dzidzie...
a mały jest coraz madrzejszy i jest coraz cięzej

masz rację GWIAZDECZKO ze niezdecydowanie nie popłaca; ja ciągle chce i nie chce... szlak mnie trafi... :crazy::crazy:
 
reklama
Do góry