reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODCHUDZAMY SIĘ :) - Mamy na diecie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
justa nic nie pokreciłam.. sprawdź sobie tu:
http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/kalkulatory/licznik-kalorii/
masz 49 kcal białko
żóltko 314!

Co do diety, to czytałam wszystkie ksiązki, korzystam z przepisów też, zresztą to ja chyba nawet MH kiedyś wysyłałam ebooka jakiś rok temu z tą książką jak jeszcze nie była tak popuarna:p



ja wlasnie sobie na kolacyjkę zrobilam sałatkę z wędzonego kurczaka, sałaty lodowej, pomidora, papryki i cebuli. Do tego troszeczkę jogurtu naturalnego i pyyyychotka:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
hej laski

ja jutro zaczynam znów 5 dni protein samych a szkoda bo warzywka mi smakowały :-):-):-) ciesze sie ze akurat jak byłam na slasku to bratowa obchodziła 30 stke i wytrwał mój dukan :-):-):-)mialam specjalne zamówienie i zrobilam sobie sałatke a szwagierka zalatwiła piers z grilla i warzywka wiec byl wysmienicie a i mufinki zronbiłam na impre ale jakos nie za bardzo mi smakowały :-D:-D:-D
ale za to dzisiaj zrobilam dukanowskiego piernika i powiem ze jest pyszny:tak::tak::tak:smakuje mi strasznie wiec jutro do kawki bede miala co przegryzć:tak::tak::tak:

widze ze pod moja nieobecnosc dziewczyny pisały ze duzo zgubilam :baffled:hmmmmm a ja myslalam ze malo:-D:-D:-Dmoze i to metabolizm ale mi szybko zeszla opuchlizna która sie jeszcze trzymala po ciązy i moze dlatego tyle kg polecialo bo mialo z czego :-D:-D:-Dcycki zmalaly o dwa rozmiary no i puste sie zrobily bo jak karmiłam to z 2kg napewno wazyły:-D:-D:-D

dzisiaj mialam dzien ważenia no i dupa blada bo waga sie zepsula zastrajkowała mąz ma mi w srode kupic nowa elektroniczna to wkoncu bedzie dokladna ale cos czuje ze odkad jem warzywka to chyba nic nie schudlam he:-D:-D:baffled::baffled:zobaczymy :-D:-D:-D
no i ja jem nawet o 22 w nocy wcinam czasami takze nie myslcie ze ja sie głodze bo bułeczki to co trzeci dzien pieke zastepuja mi chleb i jakos sie juz przyzwyczaiłam do tego zarcia dukanowskiego pasuje mi ta dietka ale jak nie bedzie rezultatów to sie wkurze:crazy::crazy::crazy: ciekawe kiedy osiagne moja wymarzona wage ciala :rofl2::rofl2::rofl2:
 

Owszem, ale w 100 g samego żółtka, a to sporo żółtek.

Na 100 g wchodzi jakieś 2 jajka całe.To jest jakieś 147 kcal. Mniejsze jajka klasy S mają ok. 53 g, te największe 73 g.


Iwcik na warzywkach zwykle waga mniej spada.
 
Owszem, ale w 100 g samego żółtka, a to sporo żółtek.
Nie tak sporo bo koło 3-4

MI CHODZIŁO O TO,ŻE ŻÓLTKO MA ok.7 RAZY WIĘCEJ KALORII OD BIAŁKA!
Wiadomo, że 100g białka to też dużo, nie? nie podałam Ci przecież, że jedno białko ma 49kcal, tylko w 100g,tak jak żółtka w 100g, a to już jest ogromna różnica.
Na 100 g wchodzi jakieś 2 jajka całe.To jest jakieś 147 kcal. Mniejsze jajka klasy S mają ok. 53 g, te największe 73 g.
nooo dlatego zamiast omletu z 3 jaj wole z 1 i dwóch białek:p ma o jakies 150 kcal mniej ;)

Ps.Ja używam tylko dużych jajek:p
 
Ostatnia edycja:
Witam poweekendowo :-):-):-)
Oczywiście u teściowej musiałam zgrzeszyć i najadłam się placuszków ze zwykłej mąki i na oleju :cool::cool::cool: oj coś za dużo u mnie tych grzeszków :shocked2::shocked2::shocked2:
Dzisiaj się ważyłam waga stoi w miejscu ale jutro @ przychodzi więc tym się pocieszam :-D:-D
Aaa i za karę że wczoraj zgrzeszyłam dokładam sobie jeszcze 2 dni na samych proteinach :cool::cool:
 
justa nic nie pokreciłam.. sprawdź sobie tu:
Licznik kalorii - przelicznik kalorii, licznik spalania kalorii, kalorie, kaloria - Kalkulatory - poradnikzdrowie.pl
masz 49 kcal białko
żóltko 314!

Co do diety, to czytałam wszystkie ksiązki, korzystam z przepisów też, zresztą to ja chyba nawet MH kiedyś wysyłałam ebooka jakiś rok temu z tą książką jak jeszcze nie była tak popuarna:p



ja wlasnie sobie na kolacyjkę zrobilam sałatkę z wędzonego kurczaka, sałaty lodowej, pomidora, papryki i cebuli. Do tego troszeczkę jogurtu naturalnego i pyyyychotka:)


Dokładnie :tak: Ja z dunkana tez wykorzystuje przepisy :tak: Mam własna prywatna diete :-p najwazniejsze jet w niej ze dziala :tak:
 
Dokładnie :tak: Ja z dunkana tez wykorzystuje przepisy :tak: Mam własna prywatna diete :-p najwazniejsze jet w niej ze dziala :tak:
ja też mam własną prywatną:D i co chwilę coś nowego do niej dodaję, czego nowego się dowiem:D

ale najlepsze jest to, że ciagle chodze objedzona:D:D:D:D:D

ja uwielbiam grejfruty, zjadam 1-2 dziennie jak mnie najdzie ochota na słodkie:D
najlepsze że po miesiącu zjadania minimum 1 grejfruta dziennie on jest naprawdę dla mnie słodki:D

no ale ja zawsze uwiebiałam grejfruty:)

Przyjaciółka się ze mnie śmieje, bo jak nie zaspokoje ochoty grejfrutem to pożeram ogromne ilości słodyczy.. tłumacząc sobie, że już tak nie zaszkodzą, bo zjadłam grejfruta:-D(grejfrut powoduje mniejsze przyswajanie cukrów)
Białek miało chyba być.;-)
A to i w Dukanie mamy ograniczać żółtka.:-p
Sorki, poprawiłam;)

Im mniej zjesz żółtek, tym szybszy efekt diety:D

wspomniałam o tym, bo wiem, że na Dukanie zjada się ogromne ilości jaj, więc zawsze lepiej zjeść więcej białek;)

zresztą u sportowców np jest tak, że mogą zjeść maks 2 żółtka dziennie, bo i tak to spalą, niedawno jeszcze było tak, że 1... żeby utrzymać minimalne zatłuszczenie organizmu.

Więc skoro sportowcom wystarczają maks 2 to zwykłym niećwiczącym myślę, że tym bardziej;)


ahh.. zapomniałam dodać, że nie chodzilo mi o sportowców szczupłych, tylko też np kulturystów, którzy dążą do masy mięsniowej, żebyś nie myślała, że mówie np o chuderlaku Małyszu:D
 
Ostatnia edycja:
skoro nadal drążymy temat jajek...

wspomniałam o tym, bo wiem, że na Dukanie zjada się ogromne ilości jaj, więc zawsze lepiej zjeść więcej białek;)

Ilość zjadanych jajek jest ograniczona, ale tak jak piszesz białko do woli, w końcu to dieta proteinowa.

" Jaja rzeczywiście są bogate w cholesterol i nadmierne ich spożywanie jest niewskazane w przypadku osób z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. W tym przypadku radzi się ograniczyć konsumcję do trzech lub czterego żóltek TYGODNIOWO ( !) , białko można jeść bez ograniczeń. "

Ale jajka , to nie jedyne źródło czystych protein, i nie tylko jajka jemy.

Wiesz medeuska... inaczej się patrzy na dietę mając 30 kg do zrzucenia, a inaczej 3 kg.
Dzięki Dukanowi wypracowałam sobie swój własny nawyk żywieniowy. Wcześniej jadłam mało warzyw, owoc jakiś sporadycznie. Głównie zapychałam się ziemniakami, tłustym mięchem, chlebem...
Owszem tryb 5/5 jest nieco drastyczny, ale w jaki sposób przyzwyczaić organizm do innego jedzenia jak nie odzwyczajeniem go od tego?
Tryb 1/1 jest w sam raz, choć wolniej się na nim chudnie , przez co jest mniejsza motywacja.
Pamiętać należy , że każdy organizm jest inny. Jedna będzie dużo chudła na fazie 1/1 , na inną nie zadziała.
Grunt, że zaczynamy rozumieć, że jedzenie warzyw to przyjemność. I ruch, ruch, ruch.
 
reklama
No widzisz Justa, u mnie w diecie warzywa i owoce byłe zawsze na pozadku dziennym :tak: Ja je jadam chętnie, moje dzieci też :tak: Dlatego taka faza I jest dla mnie nie do przejścia :sorry: mój organizm sie buntuje.

Widze, że Madea, ma takie podejście jak ja :-p oczytałam sie o roznych dietach, o tym jak pokarmy wpływają na nsza przemian materii, jak to wszystko wyglada i wybrałam sobie to co na mnie działa i mi najbardziej odpowiada :tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

W
Odpowiedzi
15
Wyświetleń
55 tys
A
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
9 tys
kasiula matula
K
Do góry