reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy i samopoczucie w ciąży i po ciąży

Mnie natomiast dopadł niesamowity ból w prawym biodrze, udzie, sięga aż do kolana. Chodzenie sprawia mi straszny ból - człapie jak mega kaczka:) Czytałam w kilku książkach że to prawdoopodobnie rwa kulszowa. Dzidziuś naciska na nerw i ból promieniuje. Moja koleżanka też to potwierdziała, bo miałam dokładnie to samo pod koniec swojej ciąży. Jutro mam w końcu wizytę u mojej gin więc dowiem się co mi naprawdę dolega. A może któraś z Was ma podobną dolegliwość?
 
reklama
Kana, najprawdopodobniej rwa. Ja mam podobnie, ale póki co ból pojawia się czasem tylko w lewej dolnej części pleców i nie schodzi niżej. Niezbyt pocieszające jest to, że właściwie nie da się z tym nic zrobić ;) Trzeba przecierpieć jeszcze te 3 miesiące :)
 
Dołączam się do pytania Malinki. Od dwóch dni narywa mnie dziąsło od strony lewej,wyrzynającej się ósemki. Ból zaczyna już promieniować na ucho - jest to uciążliwe i męczące... Czy znacie jakieś metody na ulżenie takiemu bólowi? We wszystkich ulotkach jest napisane, że maści można użyć dopiero po konsultacji z lekarzem... :nerd:
 
Dziewczyny, czy wiecie moze czy mozna plukac w ciazy dziasla szalwia? Mam troche rozpulchnione i bola :(

Dołączam się do pytania Malinki. Od dwóch dni narywa mnie dziąsło od strony lewej,wyrzynającej się ósemki. Ból zaczyna już promieniować na ucho - jest to uciążliwe i męczące... Czy znacie jakieś metody na ulżenie takiemu bólowi? We wszystkich ulotkach jest napisane, że maści można użyć dopiero po konsultacji z lekarzem... :nerd:

na dziąsła użyjcie sobie hascosept, jeśli chodzi o zioła to gdzieś czytałam że szałwii w ciąży nie wolno

dokladnie, szalwi w ciazy nie wolno, nawet na opakowaniu jest napisane :)
 
No i teraz mam zgryza.Profilaktycznie zadzwoniłam do swojej dentystki, która poleciła mi na bolące, wyrzynające się dziąsła właśnie płukanie bolącego miejsca szałwią co 2-3 h. Ewentualnie użycie Dentoseptu lub psikanie Tantum Verde. Ale ta szałwia najbardziej mnie zastanowiła...
 
Nie orientuje się jak z tą szałwią, ale jeśli dentystka zaleciła a wie że jesteś w ciąży to nie zaszkodzi, może na dłuższą metę lepiej nie przesadzać, sama nie wiem...
U mnie czasem twardnieje brzuch, ale jakoś ciężko mi się zabrać do liczenia i chyba nie częściej niż 10-15 razy dziennie. Wspominałam o tym lekarzowi, ale podczas badania zawsze wszystko ok, macica miękka nie twardnieje i nie spina się, szyjka ok.

Może już był poruszany ten temat i przegapiłam/nie doczytałam, ale zapytam: ostatnio jakoś dziwnie boli mnie kość łonowa, ma któraś coś takiego??
Dziwne to o tyle dla mnie bo w poprzednich ciążach tego nie doświadczyłam.
 
MieMie, Tobie lekarka kazała płukać tym jame ustną, mysle ze to spokojnie mozesz robic. bo szałwii nie mozna pić/łykać w ciąży.

dorotak, czy kość...to chyba nie :-p ale spojenie na pewno
 
reklama
Szałwii w ciąży nie można ale pić (ponoć może doprowadzić do poronienia). Płukać owszem. Ale uważać, żeby nic nie połknąć. MieMie, dla pewności zadzwoń do lekarza prowadzącego Twoją ciążę (może ma też inne sposoby na taki ból), ale lekarz mojej koleżanki też polecał jej płukanie szałwią (też miała problem z zębem).
 
Do góry