reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy i samopoczucie w ciąży i po ciąży

to ja tak troche z innej beczki, nie wiem czy to bedzie dobry watek,ale niech tam :-D
jakis tydz temu zauwazylam,ze po goleniu nog jakos wlosy tak jakos wolniej rosna, wiec dzis przed wizyta u lekarza stwierdzialm,ze moze by jednak przemeczyc sie i powalczyc z depilatorem... w koncu na dluzej bedzie gladko...
yyy to nie byl dobry pomysl :-D.. w swej glupocie to postanowilam zaczac "na macanta" od okolic bikini-dzizas nie wiem czy te ostatnie dni upalow wykrecily ze mnie tyle potow co te 30 min w lazience:szok:
no wiec przeprosilam poczciwego giletta i z ulga dokonczylam:-D hahha

normalnie czuje sie jak rycerz, nawet pani doktor przed badaniem spojrzala na mnie podejrzanie -pewnie wszystko opuchniete bylo hahaha:zawstydzona/y: w tej ciazy to dziwne pomysly sie nas imaja, ja nie wiem:-D

 
reklama
Też tak mam z tymi włosami na nogach. Ostatnio 2 tygodnie nie musiałam golić, ale tak sobie myślę, że juz po wszystkim jak się bujną to nie nadążę z goleniem:szok:
 
Dziewczynki czy Wasze brzuszki też są takie twarde. Ja od kilku dni mam na dole taki głąz, szczególnie jak wstanę i chodzę. Dzisiaj, aż M się przestraszył i mówi, ale twarde tak ma być. Jutro wizyta u gin, więc zapytam, ale jak któraś się podzieli i uspokoi lub nie:crazy: będę wdzięczna
 
domi78 twardy brzuch oznacza skurcz macicy. Właśnie przy chodzeniu, staniu najczęściej się to dzieje. Pewnie dostaniesz końską dawkę magnezu i nakaz ograniczenia przebywania w pozycji pionowej do niezbędnego minimum ;-).
 
domi, niestety brzuch twardy nie powinien być. Na tym etapie ciąży mogą nam się przytrafiać skurcze przepowiadające czyli takie twardnienie brzucha, ale to całego i trwa to kilkanaście-kilkadziesiąt sekund i odpuszcza. No i nie może ich być za dużo w ciągu dnia. Jeśli przez większość dnia czujesz że brzuch jest twardy to Twoje gin na pewno zwróci na to uwagę. Ja tak miałam przed szpitalem, że miałam sporo skurczy, a pomiędzy nimi brzuch był twardy i za bardzo napięty i gin to wyczuwała podczas badania, że macica jest za twarda. Dobrze że jutro masz wizytę to się dowiesz czy z szyjką wszystko w porządku. Na pewno powinnaś trochę przystopować i odpoczywać jak najwięcej. A gin jutro zdecyduje czy potrzebujesz jakiś leków.
 
Absolutnie nie chcę straszyć, bo wiadomo - każdy organizm jest troszkę inny i inaczej reaguje - ale ja podobnie tak jak marcia331 takie objawy miałam przed tym jak wylądowałam w szpitalu. Więc słuchaj grzecznie lekarza i stosuje się do jego zaleceń. Teraz mamy już z górki, ale każdy tydzień spędzony przez Dzieciaczki w naszych brzuchach są złotem.
 
Dziewczynki czy Wasze brzuszki też są takie twarde. Ja od kilku dni mam na dole taki głąz, szczególnie jak wstanę i chodzę. Dzisiaj, aż M się przestraszył i mówi, ale twarde tak ma być. Jutro wizyta u gin, więc zapytam, ale jak któraś się podzieli i uspokoi lub nie:crazy: będę wdzięczna
Kochana uwazaj na siebie i dbaj o siebie, skurcze powinny trwac jak pisze marcia
dzag82 cenna uwaga :) im dluzej w naszych brzuszkach tym lepiej
przepowiadajace u mnie trwaja gdzies 40sekund
 
Ostatnia edycja:
domi, tak jaka pisały dziewczyny, to nie jest dobry objaw. Ja jestem od 18 tc na fenku, magnez 3 razy dziennie biorę od dnia pozytywnego testu, brzuch miękki ciągle jak tak dalej będzie to może jak przyjdą skurcze te właściwe to nie będę wiedziała, że to już to.
 
Oj, oj, oj. Tak myślałam... Mam nadzieję, ze jutro okaże się, że nie jest najgorzej. Spzitala nawet nie dopuszczam w swoich myślach. Jak coś będę najgrzeczniejsza jak potrafię w swoim domku, ale jakby było trzeba to cóż... U mnie jest głównie takie twarde tak na dole i od czasu do czasu cały. Trochę się martwię, bo ja od początku mam za nisko macicę i szyjkę, jak byłam w 12 tygodniu to była podobno tak nisko jak przed porodem. Potem się podniosła, ale cały czas była obawa, że jak dziecko będzie większe to będzie naciskać i znowu pójdzie w dół. Na szczęście jutro o 8 wizyta. Dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
domi, dobrze, że już jutro wizyta. Ja tak wcześnie zaczęlam fenka, bo macica była za twarda już w 17 tc. Poza tym moja macica ma wadę rozwojową, najlżejszą z możeliwych ale zawsze - jest łukowata i dlatego ten fenek i magnezy. Ja się znów boje czy Mała będzie miałą wystarczającą miejsca, bo nie wiem jak ten łuk będzie sie rozciągał, chociać gin mówił ostatnio, że już rogi zanikły i jest kształt owalny ale i tak "myślenica" pozostała.
 
Do góry