reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

Ja biore Prenatal, ale tak co 3 dni gdzieś, bo wyniki mam dobre. Mo i czasem magnez, jakiś taki zwykły,bo też miewam problemy ze skurczami, zwłaszcza jak sie nie wyśpię. Biorę jakiś zwykły magnez no i tak doraźnie jak czuję mrowienie w mięsniach,a jak mi przechodzi to odstawiam.
 
reklama
ja od 2 dni mam dosc czeste twardnienie dolnej czesci brzucha, wczesniej zdazalo mi sie to sporadycznie.
Staram sie czesto lezec i odpoczywac ale przeciez nie mozna tak przez caly dzien.... do lek ide dopiero we wtorek, mam nadzieje ze do tego czasu sie wszystko uspokoi....
 
aga12/1979, mi na takie twardnienie, wywołane skurczami lekarz kazał brać magnez min. 3 razy dziennie i nos-spa. Jeżeli nie bierzesz magnezu, to przynajmniej go włącz bez obaw, nie zaszkodzi, a może pomóc.
 
Zastanawiam się dlaczego lekarze każą brać coś na te skurcze. Jeżeli są to skurcze przepowiadające czy jakiegoś H...-Bricksa to przecież w ten sposób macica ćwiczy i przygotowuje się do porodu.
 
Zastanawiam się dlaczego lekarze każą brać coś na te skurcze. Jeżeli są to skurcze przepowiadające czy jakiegoś H...-Bricksa to przecież w ten sposób macica ćwiczy i przygotowuje się do porodu.

Bo przy pewnych predyspozycjach te skurcze mogą doprowadzić do skracania szyjki (tak jak u mnie) i na tym etapie ciąży nie powinno być ich więcej niż 10 na dobe.

Ammy mi tez lek mówił żebym magnez brała najlepiej bez wit. B6 żeby nie przeholować z nią więc biore Asmag.
Aga12/1979 tak jak Ammy pisze weź magnez na te twardnienia, możesz spokojnie wziąć 3x2 tbl i zobaczyć czy pomoże z tym, że z 2 dni pewnie trzeba będzie na większy efekt poczekać, i poleż do tego. Zbyt czeste twardnienie w tym momencie nie jest dobre.
 
ech, ja już nie wiem czy znowu nie powinnam się martwić...
ja biorę magnez (magne B6 bodajże - chodziło mi, żeby łatwo się przełykało, bo te magnezy zwykle takie duże, a ten mniejszy i drażetkowy) 2 tabletki na noc, ale to na skurcze łydek w nocy i pomaga zasadniczo.
natomiast ja conajmniej od miesiąca mam tak, że jak np długo chodzę czy coś to mi twardnieje brzuch, ale nie czuję żadnych skurczy tylko po prostu mam twardszy brzuch i już nie wiem co myśleć. Jak miałam tak na początku to powiedziałam lekarzowi na usg i on sprawdził szyjkę, stwierdził, że jest OK i powiedział, że taki twardszy brzuch to normalne w trakcie ciąży. Później jak miałam wizytę ostatnio u swojej gin to też mówiła, że z szyjką OK, ale ja z tego wszystkiego już nie powiedziałam o tym brzuchu i chyba zwariuję w końcu w tej ciąży... ;/
;)
 
ech, ja już nie wiem czy znowu nie powinnam się martwić...
ja biorę magnez (magne B6 bodajże - chodziło mi, żeby łatwo się przełykało, bo te magnezy zwykle takie duże, a ten mniejszy i drażetkowy) 2 tabletki na noc, ale to na skurcze łydek w nocy i pomaga zasadniczo.
natomiast ja conajmniej od miesiąca mam tak, że jak np długo chodzę czy coś to mi twardnieje brzuch, ale nie czuję żadnych skurczy tylko po prostu mam twardszy brzuch i już nie wiem co myśleć. Jak miałam tak na początku to powiedziałam lekarzowi na usg i on sprawdził szyjkę, stwierdził, że jest OK i powiedział, że taki twardszy brzuch to normalne w trakcie ciąży. Później jak miałam wizytę ostatnio u swojej gin to też mówiła, że z szyjką OK, ale ja z tego wszystkiego już nie powiedziałam o tym brzuchu i chyba zwariuję w końcu w tej ciąży... ;/
;)

wydaje mi sie calkiem normalne ze w 28 tc brzuszek zaczyna sie juz stawiac, zwlaszcza ze teraz to pewnie wiecej chodzisz, a bo to do knajpki, a to na plaze na spacerek, w koncu za 10 tygodni mozesz urodzic zdrowego dzidziusia o czasie, wiec i organizm sie przygotowuje powolutku do tego- tak mi sie przynajmniej wydaje
 
Natolin wydaje mi sie ze Ladygab ma racje, 28tc to nie 24tc i pewne rzeczy (oczywiście w pewnych ilościach i sytuacjach) staja się normą. Jezeli jak piszesz to jest po chodzeniu i większej aktywności to jak się martwisz moze po prostu odpoczywaj więcej. Mi lek tłumaczył że to twardnienie brzucha to właśnie skurcz, tylko z racji tego że nie bolesne (a większość utożsamia sobie skurcze z bólem) to kobiety tak tego nie odbierają.
 
A ja wczoraj wybrałam się na spacerek do sklepu i zaczęło mnie kłuć w podbrzuszu dość mocno. Po powrocie dodomu położyłam się i mi przeszło. Myślicie, że to jest coś niepokojącego?
 
reklama
A ja wczoraj wybrałam się na spacerek do sklepu i zaczęło mnie kłuć w podbrzuszu dość mocno. Po powrocie dodomu położyłam się i mi przeszło. Myślicie, że to jest coś niepokojącego?

Tak samo jak u Natolin, wydaje mi się ze na tym etapie ciąży jeśli jest to po jakimś ruchu, niezbyt często i przechodzi po odpoczynku to pewnie "wariant normy", gdyby mi sie to np powtórzyło jeszcze z 2 razy to bym do lek zadzwoniła z pytaniem czy tak moze być, bo piszesz ze kłucie silne.
 
Do góry