reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy, dolegliwości i różne inne niedogodności

Ja się wciąż męcze ze skurczami i bólem krzyża juz normalnie wymiękam nie wspomne o stawach biodrowych ech...:-(i w nocy mam takie dziwne bóle brzucha :zawstydzona/y:a najbardziej się boje że urodze za wczesnie i będe sama :-(bo mój m do 21 w sanatorium :( co do napuchnietych warg sromowych u mnie to standard do tego mam pięknee żylaki na nich moja "grażynka" wygląda tak strasznie ze się boje w lustro na nią patrzeć :D

ja tez na "nia" nie patrze:p az strach
 
reklama
ja tez na "nia" nie patrze:p az strach

ja tez nie patrze...a mam duzo zylakow na wargach i w pachwinach. do tego doszly zylaki odbytu a teraz przez ta biegunke to mam takiego zylaka ktory wyszedl i jest od strony odbytu az do pochwy:((i boje sie jak mnie natna czy mi czegos nie uszkodza :(((bo po lewej stronie mam blizne po poprzednim nacieciu a teraz po prawej te zylaki i wogole:((
 
O ludzie, między nogi to ja już od jakiegoś czasu nawet nie spoglądam, bo też się boję :p Zresztą nawet jakbym chciała to byłoby ciężko z tym brzuchem :p Wystarczy, że ogolenie się to już mega wyczyn:D
Z hemoroidami to strasznie się ich boję, już parę razy sobie wkręcałam, że chyba mam. Ale potem znikały. Nic nie boli, więc chyba ok.
 
Dziewczyny mam pytanko,czy mozna brac jakies tabletki na gardlo??? Cos mnie chorubsko zaczyna brac,pol nocy nie przespane,sliny przelknac nie moge tak mnie boli :/
 
asiorek ja też mam problem z żylakami, ale miałam już przed pierwszą ciążą, (już się męczę od kilku lat i już usuwałam - i hemoroidy i żylaki nóg). W drugiej to już mi wyszły takie baty na łydkach, że całe lato chodziłam w legginsach. Pocieszam się tym, że jak urodzę to pójdę na usuwanie. Chociaż to kosztuje to muszę, bo na giry patrzeć już nie mogę, a wiem, że te już mi się nie schowają po porodzie, niektóre żylaki się chowają po porodzie. Jak dziecko przestaje naciskać na żyłę główną. Może i u ciebie się schowają.
Ja od lipca na clexane jade :-(daje zastrzyki w brzuch poprawy jakos nie ma ale zakrzepy się nie robią,dwa razy wylądowalam w szpitalu na antybiotyku,o nogach tez nie wspomne MASAKRA ,a czym usuwałaś i jak długotrwały był efekt??
Mona6061 ja gardło płukałam hascoseptem ból przeszedł szybko tylko katar został
 
Dziewczyny mam pytanko,czy mozna brac jakies tabletki na gardlo??? Cos mnie chorubsko zaczyna brac,pol nocy nie przespane,sliny przelknac nie moge tak mnie boli :/

mi lekarz na początku ciąży przepisał takie tabletki do ssania ISLA, to jest z jakiś naturalnych składników, glonów czy coś ;) więc podobno bezpieczne :) Zostało mi jeszcze kilka tabletek więc ostatnio wziełam jak jakieś choróbsko zaczęło mnie brać i jakoś przeszło :)
 
Asiorek.
JA byłam na skleroterpai w Poznaniu. http://www.venavita.com/
J miałam już trzy zabiegi w różnych miejscach i tam nie mam już żylaków. Znikły i na razie się nie pojawiły nowe, jedynie co mam małe pajączki. Teraz mi się zrobiły o wiele większe na prawej nodze i sama jestem ciekawa ile trzeba będzie robić zabiegów i jaki będzie efekt. Sam zabieg kosztuje ok 500 zł i to starcza na nastrzykiwanie całej nogi - łydki
Jest jeszcze możliwość usuwania przez NFZ. Trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego do naczyniologa lub Flebologa a ten skieruje na operację, czyli wyciąganie żylaków. Wtedy jest za darmo.
Ja osobiście wolałam nie czekać i nie operować ich. Zabieg Skleroterapi jest zabiegiem jednodniowym.
http://www.fragmat.pl/pl/zylaki/skleroterapia.php



 
Ostatnia edycja:
Asiorek.
Jeszcze ja. Nie wiem z jakiej części Pl jesteś, ale w Poznaniu mają dość niski cennik. Ja jestem Z Gorzowa Wlkp. i u mnie robią to dwa razy drożej. Zawsze można iść na wizytę i spytać się o koszt. Mi przynajmniej wycenił na miejscu i mogłam od razu tego dnia robić. A zabieg trwa około 1 godziny i nie jest bolesny. Tylko te kucia nie przyjemne i trzeba w bandażach chodzić przez około 3 tygodnie.

Ja brałam Detralex też niby na zakrzepy, i można brać w ciąży, ale ja odstawiłam. W ciąży jakoś mi się nie robiły zakrzepy. Przynajmniej lekarz tak twierdził. Wrócę do niego po porodzie, bo działa na wygląd żył. Po nim są mniej napuchnięte.


A tak poza tym to mam dzisiaj nudności i zgagę i jeść mi się nie chce.
 
Ostatnia edycja:
Kroma ja prawie z gór :D ale faktycznie skoro piszesz że 500zł to nie dużo bo u nas to koszt ok2000zł więc warto nawet pojechać do tego Poznania :) u mnie to raczej już pajączki nie są a paskudne żylaki też mam raczej na łydce ogólnie cała lewa noga od kolana w dół i z przodu i z tyłu,ja biore to clexane bo mnie strasznie nastraszyli w szpitalu,a powiedz mi jeszcze czy to można o każdej porze roku usuwać bo słyszałam że najlepiej w zimie.Co do apetytu ja też ostatnio nie mam :) ale to dobrze ;p
 
reklama
Do góry