reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Obawy dotyczące niemowląt

Co do obcinania paznokci.
U nóg na prosto, u rąk na półokrągło... tylko można obcinać dopiero jak dziecko skończy miesiąc, wcześniej jedynie w grę wchodzi lekkie podpiłowanie papierowym pilniczkiem :-)

ja obcięłam drugiego dnia po porodzie bo mała miała paznokcie jak tipsy dlugie.

Rzutka, a nie masz dla dziecka zadnych zabawek? karuzelki? maty edukacyjnej? grzechotki...?
 
reklama
Może puszczaj mu muzyczkę, jest specjalna dla noworodków i niemowląt.
Fajnie działają czarno-białe wzorki na kartkach, głównie paski.
Można próbować z matą edukacyjną, trochę wcześnie, ale zabronione nie jest.
Zdaj się na intuicję, Matki zwykle najlepiej wiedzą...
 
Mamy leżaczek bujaczek, ale zainteresowanie jest na 5 minut i ryk bo nudno ;-) Karuzela to samo. Najchętniej na rączkach zwiedzać dom, ale boję się że przegapię moment w którym zacznie cwaniakować i wymuszać to na mnie.
Matę kupię w tym tygodniu właśnie.
 
Dziewczyny a co z czkawką? Macie jakiś sposób na to, żeby się nie pojawiała? Mój ma dosłownie 5 razy dziennie, po każdym karmieniu. Jak już usypia to go zacznie męczyć, aż kołyska cała z nim skacze.
To pewnie przez to, że nie umiem mu odbić... noszę, podnoszę do góry i nic nie działa. Nigdy nie beknie:(
 
mój beka a i tak ma czkawkę
intuicji niestety nie mam i nie wiem co z nim robić :-( a noszenia mam już dosyć
 
ja paznokcie obcinalam w pierwszym tygodniu i regularnie od tamtej pory dwa razy w tygodniu
co do zajecia dziecka, wazne jest by maluch nie mial zbyt duzo bodzcow, dla niego wszystko jest ciekawe i jak nagle mama do niego mowi, macha grzechotka a on paterzy sobie na sciane to jest mu zle bo nei wie na czym sie skupic, a wogole u nas najciekawsze jest okno i wygladanie przez nie :)
na czkawke pomaga przystawic do piersi jak popije to bardzo szybko mija, jak jest slaba to dziala dmuchanie delikatnie w buzie

co do kupek? kiedy u dziecka moge okreslic, ze kupki sa sluzowate, do tej pory byla jajecznicza/musztarda teraz sa bardziej wodniste i takie troche jakby z glutem???? i nie wiem czy juz mam panikowac, czy to jest ten sluz czy tylko nadgorliwa matak co w kazda pieluche zaglada prawie, ze pod mikroskropem? help!!!
 
Nie martw się, na pewno poznasz kupę ze śluzem, jest ciągnąca, trochę kisielowata, wyraźnie widać że różni sie od normalnej i zazwyczaj kwaśno pachnie. Nam dzisiaj pediatra powiedziała że sam śluz to nic groźnego, może coś nie tak w diecie. Gorzej jakby kolor kupki się zmienił na zielony, albo pojawiła się krew.
 
reklama
Ja na czkawkę zawsze stosuje (jesli nie pomaga cyc:) : położyć dzidzie w łóżeczku i opatulić kocykiem żeby przykryte było i ucho (można też tak na rękach trzymać) - pod wpływem ciepła czkawka powinna przejść.U nas zawsze działa :)

jeśli chodzi o zabawki to my mamy leżaczek bujaczek z melodyjkami ale wydaje mi się że to za mało (i grzechotki) - byłam dzisiaj u neurologa to mi kazała stymulować na różne sposoby (ale my to mamy specyficzny przypadek:(. Zamierzam także kupić matę i jeszcze taką maskotkę grzechotkę przyczepianą do fotelika samochodowego.

Z tym snem to dziękuje wam dziewczyny, myślałam że to niepokojący objaw.

Dziewczyny proszę powiedzcie mi jeszcze czy wasze maleństwa jak słyszą grzechotkę to kierują w jej stronę główkę bądź starają się skierować główkę w stronę grzechotki?? Czy zatrzymują wzrok na was bądź na jakimś innym przedmiocie który im pokazujecie przynajmniej przez chwilę, czy wodzą wzrokiem przez chwilę przynajmniej za jakimś przedmiotem, waszym palcem itp.
I czy wasze dzieci już sobie zaczynają pomrukiwać??

Bardzo was proszę o odpowiedź bo myśmy dzisiaj byli u lekarza i okazało się że moja Zuzia tego nie robi. Jak słyszy dziwięk nawet przy samym uchu to nie odwróci się w jego stronę nawet nie spróbuje jakby nie wiedziała że z tamtąd ten dziwięk dochodzi, i nie umie zatrzymać wzroku nawet na chwile na jednym obiekcie??
 
Ostatnia edycja:
Do góry