reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

O wszystkim i o niczym, czyli jak dobrze być w ciąży :)

Hmm... ja moge powiedzieć ze moj maluszek juz raczej nie kopie:eek: przypomina to bardziej rozciaganie sie,wypycha nózki ku gorze no i jakos dziwnie sie cały obraca:confused: Czasami moge wyczuc jego nozke:happy: Ale ogolnie ruchow nie liczyłam.Musze dzis sprobowac;-)
 
reklama
Hmm... ja moge powiedzieć ze moj maluszek juz raczej nie kopie:eek: przypomina to bardziej rozciaganie sie,wypycha nózki ku gorze no i jakos dziwnie sie cały obraca:confused: Czasami moge wyczuc jego nozke:happy: Ale ogolnie ruchow nie liczyłam.Musze dzis sprobowac;-)
Uhm, dokładnie teraz to takie wypinanie i przeciąganie się jest :yes:
Jeśli mogę podpowiedzieć jak kazali nam liczyć w szpitalu te ruchy to ruchy, które występują w odstępie mniejszym niż 10 sekund zalicza się jako 1 ruch. Czasami tak jest, że dzidziuś kopnie nóżka i machnie rączką 2 sekundy później - to nie liczymy tego jako 2 ruchy, a tylko jako jeden. Czas mierzenia - pół godziny. :happy:
 
Ja chce jak najszybciej urodzic aby do lata dojśc do swojej wagi w koncu 20 kg na +:baffled: a tu nic cisza.Hmm...czyzby mała na złosc robi mamie:confused:
 
Ja tez nie liczę ruchów małej, czuje jednak ze jest wieksza i silniejsza :-) i te jej przeciąganie sie ...oj bolesne coraz bardziej.:-)
 
Czarodziejko niestety nie masz racji. Byłam 1,5 tygodnia temu w szpitalu i na tym etapie ciąży niezwykle ważne jest, aby była mniej więcej ta sama ilość ruchów. Ich spadek o około 50% może świadczyć, że coś się dzieje, że dzidziuś ma złe warunki i trzeba wówczas ciążę szybko kończyć. Dlatego należy kontrolować czy ruchy dzisiejsze są porównywalne z wczorajszymi, itd. Moja lekarka za każdym razem zwraca mi na to uwagę.

AGUTEK ALE JA NIE MÓWIĘ BYŚ NIE LICZYŁA...OWSZEM JEST TO WAŻNE...JA JEDNAK NIE MIAŁAM Z TYM PROBLEMÓW BO MOJE DZIECKO BYŁO NADWYRAZ RUCHLIWE
UWAŻAM JEDNAK ZE NA TAK ZAAWANSOWANYM ETAPIE CIĄŻY NA JAKIM WY JESTESCI DZIECI NIE RUSZAJĄ SIĘ JUŻ TAK INTENSYWNIE JAK NP W 28 TYGODNIU CIĄZY....NORMALNYM TEZ JEST ZE DZIDZIUŚ SPI....I MOŻE SIĘ NIE RUSZYC NAWET PRZEZ GODZINĘ I CO W ZWIĄZKU Z TYM MAM OD RAZU JECHAC DO SZPITALA?
ALE OCZYWISCIE JEST TO WAŻNE BY KONTROLOWAC CZY WSZYSTKO Z DZIDZIUSIEM JEST OK
 
Ja miałam tak kilka jakieś dwa miesiące temu że jak sie mała nie ruszała wtedy kiedy myślałam że powinna (bo np. kilka dni wcześniej codziennie o tej porze fikała sobie w najlepsze) to wpadałam w panike i dzwoniłam do lekarza...:szok:
Teraz nie. Zauważyłam że moja maleńka ma dwa dni ruchliwe a po tych dniach "szaleństw" są dwa dni spokojne, kiedy czuje ledwo jakieś tam muśnięcia...

Niepokój mój mógłby pojawić sie dopiero jeśli nie będę czuła żadnych ruchów w ciągu kilku godzin...(tak mi powiedział lekarz)

Nie zapominajmy że każde dziecko ma swój własny temperament - jedno jest cały czas bardzo ruchliwe (no chyba że śpi) inne rusza sie mniej i rzadziej....
Ufajmy naszej intuicji - ona w tych sprawach rzadko sie myli :tak:;-)
 
AGUTEK ALE JA NIE MÓWIĘ BYŚ NIE LICZYŁA...OWSZEM JEST TO WAŻNE...JA JEDNAK NIE MIAŁAM Z TYM PROBLEMÓW BO MOJE DZIECKO BYŁO NADWYRAZ RUCHLIWE

UWAŻAM JEDNAK ZE NA TAK ZAAWANSOWANYM ETAPIE CIĄŻY NA JAKIM WY JESTESCI DZIECI NIE RUSZAJĄ SIĘ JUŻ TAK INTENSYWNIE JAK NP W 28 TYGODNIU CIĄZY....NORMALNYM TEZ JEST ZE DZIDZIUŚ SPI....I MOŻE SIĘ NIE RUSZYC NAWET PRZEZ GODZINĘ I CO W ZWIĄZKU Z TYM MAM OD RAZU JECHAC DO SZPITALA?

ALE OCZYWISCIE JEST TO WAŻNE BY KONTROLOWAC CZY WSZYSTKO Z DZIDZIUSIEM JEST OK

Czarodziejko, ja też nie napisałam, że jak w ciągu godziny się nie ruszy to od razu jest źle. Chodzi tu o całodniową kontrolę ruchów i jeśli po całym dniu nagle spada ich ilość to należy się zaniepokoić :happy: W szpitalu każą kontrolować ruchy o 9, 17 i 19, i oczywiste jest, że nie każde dziecko ma o tej porze fazę aktywności dlatego niektóre mamy badały ruchy czasami wcześniej trochę, czasami później. Ogólnie chodzi aby każdego dnia ilość ruchów była zbliżona do siebie :tak:
 
AGUTEK- ALE TY W ZASADZIE JUŻ ZRAZ NIE BEDZIESZ MUSIAŁA KONTROLOWAC....WIDZĘ WEDŁUG SUWACZKA ŻE DZIDZI MOŻE WYSKOCZYĆ LADA MOMENT......ŻYCZĘ CI SZCZĘŚLIWEGO PORODU:-)
 
a mi sie dzieje ostatnio okropna rzecz - podczas snu dretwieja mi dlonie:baffled::confused:i to nie jest tak, ze leze na rece i wtedy dretwieje - jak leze na prawym boku to dretwieje mi lewa dlon, a jak na lewym to prawa:eek:
czy ktoras z was ma cos podobnego?
 
reklama
a mi sie dzieje ostatnio okropna rzecz - podczas snu dretwieja mi dlonie:baffled::confused:i to nie jest tak, ze leze na rece i wtedy dretwieje - jak leze na prawym boku to dretwieje mi lewa dlon, a jak na lewym to prawa:eek:
czy ktoras z was ma cos podobnego?
ja czegos takiego nie miałam także nie pomoge ci kochana:-(, zapytaj lekarza na nastepnej wizycie lub poprostu zadzon do niego co masz zrobic aby nie było takich efektow:-)....z tego co wiem dretwienie jest od ucisku na nerw lub braku doplywu krwi do tych miejsc....no ale nie jestem specjalistką w tej dziedzinie:-):no:
 
Do góry