reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

Witam,
Wczoraj odebrałam swoje wyniki które były rbione w 6 dc...
Niby wszystko jest w normie, ale jednak nie do końca czy ktoś mógłby mi pomóc zinterpretować te wyniki:

Prolaktyna: 178mu/L (norma: 40-530)
FSH : 11.2 u/L (norma: 2.8-11.3)
LH: 4.1 u/L (norma: 1.1-11.6)

To co mnie martwi to FSH , gdyż jego poziom wskazuje u mnie na ograniczoną rezerwę jajnikową no i jeszcze LH/FSH = 0,37 co jest duzo ponizej 1 co oznacza znowu niewydolność przysadki mózgowej???:szok: Czy ja mam w ogóle szanse na dzidziusia z takimi wynikami?
Czy fakt ze badania robiłam w 6dc coś zmienia....czytałam, że powinny być robione w 3dc. Proszę o radę i z góry dziekuję:tak:
 
reklama
jeli chodzi o terminy badań:

1-3 dzień cyklu
LH, FSH, Estradiol

ok 12-14 dzień cyklu (opcjonalnie)
LH, estradiol

21-23 dzień cyklu
Progesteron, Prolaktyna


testosteron i hormony tarczycy (TSH, T3, T4) bez znaczenia kiedy
 
Witam,
Wczoraj odebrałam swoje wyniki które były rbione w 6 dc...
Niby wszystko jest w normie, ale jednak nie do końca czy ktoś mógłby mi pomóc zinterpretować te wyniki:

Prolaktyna: 178mu/L (norma: 40-530)
FSH : 11.2 u/L (norma: 2.8-11.3)
LH: 4.1 u/L (norma: 1.1-11.6)

To co mnie martwi to FSH , gdyż jego poziom wskazuje u mnie na ograniczoną rezerwę jajnikową no i jeszcze LH/FSH = 0,37 co jest duzo ponizej 1 co oznacza znowu niewydolność przysadki mózgowej???:szok: Czy ja mam w ogóle szanse na dzidziusia z takimi wynikami?
Czy fakt ze badania robiłam w 6dc coś zmienia....czytałam, że powinny być robione w 3dc. Proszę o radę i z góry dziekuję:tak:
Ja mam podobny stosunek LH/FSH i nie mogę zajść w ciążę. Nie wiem, czy tylko to przez te wartości, czy też przez moje problemy z tarczycą. W grudniu 2004r. miałam wartości LH:3,18 i FSH: 4,94 i w ciążę zaszłam. Też chciałabym jakoś wyrównać LH i FSH, tylko jak to zrobić?
I tak jak już wcześniej napisano, LH i FSH bada się w 1-3 d.c.
 
Hej Starajace;-)!
chcialam zapytac o co chodzi z tym stosunkiem LH do FSH?? mi obydwa te hormony wyszły w normie a juz ich stosunek względem siebie 0,47... o co tu chodzi? czy taki niski stosunek moze miec wpływ na to ze pęcherzyk nie chce pęknąć choc dominujący jest ładny dojrzały i endometrium tez ok-wzrostowe
Moj gin mówi ze to dopiero 1 cykl z monitoringiem i nie chce mi podac zastrzyku na pęknięcie bo musi miec cały obraz cyklu i takie tam ze podleczymy sie jeszcze 1-2 cykle i ewentualnie pozniej a ja nie mam juz siły czekac!!!! narazie biore Bromergon na hiperprolaktynemie i obawiam sie czy oby to nie za mało
Aha-czy wynik estriadiolu 20 pg/ml w 4 d.c jest rzeczywiscie za mały?? mam na normach labolatoryjnych do 160 ok a moj gin mowi ze za mały-zwariować mozna..
pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy:-)
 
jeli chodzi o terminy badań:

1-3 dzień cyklu
LH, FSH, Estradiol

ok 12-14 dzień cyklu (opcjonalnie)
LH, estradiol

21-23 dzień cyklu
Progesteron, Prolaktyna


testosteron i hormony tarczycy (TSH, T3, T4) bez znaczenia kiedy
Witam serdecznie. W piątek będę badać progesteron, będzie to 20 dc ( cykle 28-29 dniowe). Chciałam też zbadać prolaktynę, ale jak zaczęłam czytać o tych badaniach to wyczytałam, że prolaktynę powinno sie badać przed owulacją, czyli na pewno nie razem z progesteronem! Jest to informacja ze strony na której można sprawdzić wyniki badań. Co o tym myślicie? Jak wam lekarz kazał zrobić te badania? Ja robię sama dlatego mam mętlik w głowie. Napiszcie proszę jak było u was!
 
generalnei prolaktynę można badać niezależnie od dnai cyklu. ja dostałam plan badąń hormonalnych z klinki leczenia niepłodnosci i tam było podane razem z progesteronem.
poziom PRL wzrasta po:
- jedzeniu i piciu
- niedospaniu
- stresie
- sexie
 
Witam, odebrałam wyniki badań i martwi mnie jedynie prolaktyna 37,10: poszłam niewyspana , zestresowana tym , że nie zdążę do pracy i zastanawia mnie czy muszę powtórzyć badanie na spokojnie czy iść do lekarza po receptę .
Czy mogę prosić o interpretację reszty:
3 dc:
FSH 7,10 mIU/ml
LH 4,63 mIU/ml
Estradiol 60,66 pg/ml
Testosteron: 42,79 ng/dl

21 dc:
TSH: 3,14 uIU/ml
ft3 : 4,02 pg/ml
ft4: 1,43 ng/dl
Prolaktyna 37,10 ng/ml
Progesteron; 12,46 ng/ml
Testosteron: 45,66 ng/dl
Dziękuję z góry. Pozdrawiam
 
reklama
Witam, odebrałam wyniki badań i martwi mnie jedynie prolaktyna 37,10: poszłam niewyspana , zestresowana tym , że nie zdążę do pracy i zastanawia mnie czy muszę powtórzyć badanie na spokojnie czy iść do lekarza po receptę .
Czy mogę prosić o interpretację reszty:
3 dc:
FSH 7,10 mIU/ml
LH 4,63 mIU/ml
Estradiol 60,66 pg/ml
Testosteron: 42,79 ng/dl

21 dc:
TSH: 3,14 uIU/ml
ft3 : 4,02 pg/ml
ft4: 1,43 ng/dl
Prolaktyna 37,10 ng/ml
Progesteron; 12,46 ng/ml
Testosteron: 45,66 ng/dl
Dziękuję z góry. Pozdrawiam

LH do FSH mogło by być troszkę ładniejsze - powinien by c stosunke bliski 1, u ciebie wychodzi coś ponad 0,6

co do prolaktyny - powtóz badanie. ja nei jestem zwolenniczką łykania table po 1 krotnym badaniu, kiedy wartość prolaktyny nie jest jakaś bardzo wysoka.
zrób badanie an spoknojnie. moze weź nawet urlop na ten dzień :-)
 
Do góry