reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

o badanich hormonalnych dla starających się...

hej dziewczyny!!!
napiszcie mi proszę od jakich badań hormonalnych mam zacząć?Jakieś rok temu miałam robione THC i sa w 100% w normie. po jakim czasie musze je powtórzyć??i co za badania musze zrobić jeszcze??
 
reklama
THC to składnik konopii indyjskich na ile mi wiadomo...
----------------------------------------------------------
cesia, z którego dnai cyklu są te badania? jak sie podejrzewa PCO, to robi się badanie FSH i LH najpóźniej w 3 dniu cyklu
 
Ostatnia edycja:
Elżbietko, staramy się o rodzeństwo dla Stasia. Przed pierwszą ciążka, jak i teraz mam plamienia przed miesiączką. Przed poczęciem synka przyjmowałam duphaston, jak i w ciązy. W ciazy podczas odstawiania duphastonu wyladowalam w szpitalu z obfitym krwawieniem (ale wszystko skonczylo sie dobrze).

Mam na 3-4 dni przed @ plamienia, owu wg temperatury właściwej 18 dnia cyklu, a zaczynam już plamić 23 dnia cyklu, cykle są 26-28 dniowe, czyli faza lutealna skrócona.
Jak dla mnie to niedobór progesteronu, ale moja ginka dała mi do myślenia mówiąc że niekoniecznie (ale nie widziała wykresu temperatury).

Myslisz że można tu szukać innego powodu plamien, skróconej fazy lutealnej i poronienia zagrazajacego w przeszlosci? Wybieram sie niebawem do ginki i chce z nia o tym porozmawiac.
 
Ostatnia edycja:
THC to składnik konopii indyjskich na ile mi wiadomo...
----------------------------------------------------------
cesia, z którego dnai cyklu są te badania? jak sie podejrzewa PCO, to robi się badanie FSH i LH najpóźniej w 3 dniu cyklu
ze mna jest taki problem ze od maja zadnego okresu=[ wiec lekarz po prostu kazal mi je zrobic....=[ jutro jade do przychodni na karowa...czy ktos mi powie moze jak tam jest?
 
ze mna jest taki problem ze od maja zadnego okresu=[ wiec lekarz po prostu kazal mi je zrobic....=[ jutro jade do przychodni na karowa...czy ktos mi powie moze jak tam jest?

długie kolejki :-). ja byłam tam raz, potraktowano mnie gorzej niż bezdomnego psa. może oni są specjalistami, ale podejscoa do cżłowieka nie mają żadnego.
 
no wczoraj... I wizyta w klinice i od razu przestraszyłam się na maksa... od początku - doktor miła, rzeczowa, profesjonalna wywiad szczegółowy i objaśniający.. potem badanie usg moje (wszystko OK), i badanie męża... no i po tym jego badaniu popędziła nas na badania -przede wszystkim usg jądra, plus długa lista badań hormonalnych, bo to co wybadała plus wynik analizy nasienia równa się podejrzenie o nowotwór.....i jak ja mam sobie teraz z tym poradzić? z tym strachem. W każdym razie udalo się ustawić nam usg na 5.listopada, a 8go na następną wizyta...ze wszystkimi wynikami... znowu nadzieja
 
długie kolejki :-). ja byłam tam raz, potraktowano mnie gorzej niż bezdomnego psa. może oni są specjalistami, ale podejscoa do cżłowieka nie mają żadnego.
bylam dzis na karowej...nie czekalam wogole..tzn moze z 5 minut. bezproblemowo wszystko...moze pani doktor nie za bardzo gadatliwa ale tez za bardzo nie miala o czym...dostalam zastrzyki z do wybrania i skierowanie do szpitala na badania w 4-6 i 22-24dniu cylku...i wszyscy wkolo bardzo mili...zobczymy jak bedzie dalej...
 
...od roku chodzę po lekarzach i wczoraj w końcu wprost powiedziano co mi jest. W wieku lat 22 mam objawy niewydolności jajników i poziom hormonów jak u kobiety w menopauzie :(nie jest to pco. pan doktor powiedział żebym zaczęła myśleć o staraniu się o dzidzię już bo w moim przypadku jest to jak gra w ruletkę. A szansę na trafienie mam 10-20% na dodatek hormony które biorę sa tylko po to żebym mogła normalnie funkcjonować (czyli nie mieć osłabień, napadów goraca itp.) bo tego raczej nie da się wyleczyć.Czy któraś z was też ma może taki problem? a może miała a teraz ma dzidzi? Jestem załamana.
 
reklama
Milva - zdarza się tak faktycznie, znam nieco starszą dziewczynę w podobnej sytuacji i udało jej się zajść w ciążę.

A ja zrobiłam sobie poziom progesteronu, w 25 dniu cyklu 15,8 czyli w zasadzie piękny.

Za to w morfologi mam sporo podwyższone eozynofile, dwukrotnie pow. normy. Reszta w normie.

Elżbietko - mam się martwić tymi eozynofilami i lecieć do internisty, czy spokojnie czekać na wizytę u gina, która mam wyznaczoną na za miesiąc?
 
Do góry