reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

(Not So) Desperate Housewives - czyli rady i porady na temat domu i nie tylko...

Cytrus mysle ze i surfinie i lobelia rownie dobrze rosly by w cieniu:)generalnie co nie posadzisz to rosnac powinno byle pilnowac zeby dostawaly nawoz;;) mozesz ten posadzic geranium tez bedzie ladnie wygladac i napewno cien jej nie zaszkodzi:)a jak nie chcesz co rok sadzic to polecam cebule:) w aldim teraz jest wlasnie od dzis cala masa;) JA KUPOWALAM W ZESZLYM ROKU I JUZ WTEDY MI ZAKWITLY:)dzis wlasnie tez bylam:) mnostwo cebul( 60,40, 30 roznie ) w opakowaniu po 1,49 zdaje sie:) naprawde dobra cena:)ja dokupilam gladiole w zeszlym roku takie piekne mi wyszly ,ze dzis dolkupilam i jeszcze ze 5 czy 6 innych:)mniej roboty bo co roku ich wiecej:)
Ania ja zazwyczaj nie przesadzam kwiatow od razu:) daje im przyzwyczaic sie do mojego otoczenia:) dopiero po miesiacy nawet wiecej przesadzam i uzywam do tego najzwyklejszej ziemi ktora kupuje do ogrodka:) taka najtansza do warzyw:)W ALDIM TERAZ TEZ JEST ZA NIECALE 2 EURO ORGANICZNA DOBRA ZIEMIA I W LIDLU TEZ MOZNA BARDZO CZESTO dostac:)
polecam tez ziola:) ja kupuje zwykle w lidlu czy innym sklepie i wsadzam do skrzynek:) moje zeszloroczne przezyly tylko bazylia padla:)tymianek,oregano,rozmaryn i tym podobne:) tez fajnie wyg;ladaja a i korzysc jest:)


aaaa zapomnialam o turkach czyli aksamitkach:) ja je uwielbiam i w tym roku bede miala ze swoich nasion zebranych w zeszlym roku:)
fajnie tez wygladaja male cyprysiki( co roku wieksze sa) a dookola na przyklad bluszcz albo jakies takie wlasnie zwisajace kwiatki jak lobelia:)
mozna tez pokusic sie o lawende ( co roku bedzie ) albo wrzosy:) trwale i nawet w zimie ladne...trzeba tylko uwazac na koty jak obsikaja cyprysiki albo wrzosy to niestety padaja:(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aga dzieki i jeszcze jedno mam pytanko te lobelie to kupujesz w nasionach czy sadzonki qurde nie widzialam tych kwiatowch albo uwagi nie zwrocilam a widze ze ladnie sie prezentuja :-)
 
A kto mi pomoże odzyskać czysty dywanik?Wszędzie mam panele,tylko maleńki dywanik w salonie więc nie opyla mi się wypożyczać odkurzacza piorącego...Znacie może jakiś specyfik na odświeżenie.Dziś widziałam w polskiej tv reklamę proszku Vanish do dywanów,który czyści i podnosi :)sorry:)włókna dywanu.Jest tu coś podobnego,najlepiej żebym nie musiała szorować;-)Czyli na przykład posypać,poczekać,odkurzyć i gotowe:-pNajlepiej jakiś sprawdzony przez Was specyfik:-)

Tichonku ja tez mam jasny dywan w salonie i probowalam juz i vanishu i innych plynow lecz najlepiej sprawdza sie plyn do naczyn rozcienczony z ciepla woda :-) wszystkie plamy schodza super, ja piore wieczorem jak dzieci juz spia i rano jest czysty i suchy. :tak::tak: no ale w Twoim stanie ciezko ci bedzie wiec zawsze mozna obarczyc tym mezowskiego:-D:-D
 
Ania lobelie kupisz i w nasionach i w sadzonkach:) ja polecam sadzonki:) zawsze kupuje w homebasie i slicznie sie prezentuja:) no i gawracja jest ze wyrosna a z nasion niekoniecznie:)
 
ja dzisiaj tez pogrzebalam troche w moich pieknie kielkujacych cebulkach(rozdeptalam przy okazji kilka slimakow);-)i obsypalam je tymi niebieskimi granulkami,mam nadzieje ze sobie pojda!Az sie lepiej czuje po takich pracach ogrodowych:-DSlicznie mi sie tam zaczyna robic:happy:

Co do kwiatów u mnie nie moze zabraknac maciejki...Kocham!
 
maciejka..hmmm pięknie pachnie,zwłaszcza ciepłymi wieczorami :rofl2::rolleyes2:
Wy mi tutaj nazwami rzucacie,a ja nie wiem jak wyglądają te kwiaty.Muszę chyba google zatrudnic do tego.
Jutro się wybiorę po ziemię,bo 5 malutkich doniczek mam z żonkilami,krokusami.W lidlu były fajne podłużne metalowe donice,wieszaki sobie też kupiłam.Będę się brała do roboty tylko M musi ten schowek na rowery,kosiarkę inne zbudowac.Mam nadzieję,że na ten weekend mu się uda to wygospodaruję kawał na swój mini ogródeczek :tak:
 
anineczko-a Ty myślisz ze co jak nie google mi służyło jak czytałam agi posta;-):-DW życiu nie powiązałabym tych nazw z widzianymi zdjęciami.Sadziłam te lobelie a nie wiedziałam co sadze:-D
nio i ja mam wieszaki.Tez już czekam żeby zawisły;-)

dziewczyny tak się zastanawiałam...mam przed domem taka szklana werandę jak ja to nazywam.Myślicie ze tam się jakiekolwiek kwiaty utrzymają?Myślałam nawet o takich na zewnętrzna,wiszących bo jest na co zaczepić,ale w sumie nie wiem:eek:Dodam ze tam słońce cały czas i cieplusio
 
ha! też miałam lobelie w zeszłym roku :-D też musiałam zdjecie zobaczyc :rofl2:
ja widziałam tą werandę :-p i sądzę ,że są jakieś kwiaty które lubią ciepełko i słońce,tylko nie wiem jakie :-D moim zdaniem masz tam duże pole do popisu ;-):tak::tak: będzie piknie :-)
 
ja bym sprobowala kwiatow zewnetrznych i wewnetrznych:) tak jak na oknach mamy kwiaty w domach tak i na tej werandzie by ladnie rosly:) cytrusowe jakies krzaczki wygladaly by napewno fajnie:) fuksja mialaby pole do popisu:)
 
reklama
Do góry