reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nocnikowe sprawy

reklama
Poprzez kłopoty (wyprzenie pieluszkowe) od jakiegoś czasu puszczam małą po domu z gołą pupą. Efekt-zasikana wykladzina i plamy po kupie nie do doczyszcznia, ale uparłam się, więc ją nauczę. A jak już się nauczy, to zamówię kogoś, kto mi doprowadzi wykładzinę do porządku:tak:
Kupę mała woła, gdy jest ktoś obok, a dzisiaj tatko poszedł się kąpać a ona została sama na piętrze no i 5 plam po kupie.
Wczoraj zrobiła kupkę na wykładziną, z szuflady w swoim pokoju wyjęła tetrową pieluszkę, bardzo ładnie chwyciła w nią kupę (tak zakładam, bo sladu na podłodze nie było), tylko kiedy próbowała to włożyć do kosza na pieluszki, który stoi pod przewijakiem, to pobrudziła cały kosz i wysmarowała dół biurka-przewijaka, ale i tak jestem dumna, że wie co robic w takiej sytuacji;-)
 
Można paść ze śmiechu :-D Ależ te dzieciaczki są sprytne :-D
Hanka ma w nosie sikanie do nocnika, w ogóle ma w nosie nocnik :baffled: Już było całkiem OK nawet na niego siadała na sekundę a teraz jak pytam gdzie się robi si to chowa nocnik gdzie popadnie i rozkłada łapki pokazując, że nie ma :baffled:
Ale niech ja się tylko przeprowadzę, trudno niech leje na panele ale w końcu musimy skończyć z tymi pieluchami.
 
ja na razie daje spokoj wczoraj moj synio nasikal na krzeslo od kompa i siedzial w tym jak pytam gdzie sie sika pokazuje zamiast nocnika pitola:-D
 
No i słusznie, Kuba też wie, że sika się siusiakiem:-)
A co do sukcesów to u nas też nędza. Już było nieźle a teraz znowu wali w gacie. Czasem tylko jak ma dobry humor to zrobi do nocnika.
jeśli lata góły to może się obsikać po same uszy i wcale mu to nie przeszkadza, ani mokre spodnie, ani buty. Załamka:-D
 
no tak, lepszy rydz niż nic!!! Lilka ani razu nie zrobila siku do nocnika, mimo to każdego wieczoru puszczam małą żeby polatala z golym tyłasem!!! niech się nacieszy wolnąścią:sorry2:
 
U nas na razie sukces taki, że jak zapytać Marynkę gdzie się robi siusiu i kupę, to nawet pokaże na kibelek :-). Uczymy ją, że ma wołać jak idzie "eee" i w piątek puściliśmy ją po domu w takich majtasach co się na tetrową pieluchę zakłada. Zsikała się i pokazała gdzie mokra podłoga, to ja ją do toalety i pytam gdzie następne siusiu zrobi, dała się posadzić na klozet. Wtedy ja do niej "a jak bedzie kupa, to co się robi?" więc ona tam dusi i dusi ;-), ale nic. Wypuściłam ją do pokoju z gołym tyłkiem, a za 10 minut Martynka przybiegła po miotłę i szufelkę i krzyczy "a a a" (tak mówi o sobie "a") i leci do pokoju, a my za nią. Patrzymy, a tam piękna kupa na podłodze :-D. Zdolne dziecko ;-)
 
Kasia to tak jakbym czytała o swojej Zuzi identycznie, a jeszcze jak nawali w pampka kupe to przylatuje do mnie wyciąga nocnik i nie wiem ale chyba do trzech lat w pampkach każe sie posadzić po fakcie:tak:cos mi sie wydaje ze do trzech lat w pampkach:baffled:
 
Bara spokojnie! Adrianek też miał ciężko zatrybic o co chodzi:sorry2: Koło 2 latek nauczył sie siusiac a le kupa wiecznie była w majtkach lub co gorsza na dywaniku w łazience:dry: W końcu jednak załapał:tak: Więc powoli przyzwyczajac do nocnika a załapie;-)
 
reklama
cześc ja bym się tym nie przejmowała mam synka który ma 3,5 latka i jak miał 2 lata karzdy mi mówił ze mam go sadzac na nocniczek robiłam tak ale nie skutkowało płakał rzucał nocnikiem uległam i nadal miał pieluche kuzynka doradziła mi ze nie mam go zmuszac suchac innych karzde dziecko jest inne sam się nauczy i tak było pewnego dnia wstał i powiedział ze chce siku to zdjełam pieluszke i zrobił siusiu ale juz mu nie zakładałam zaczoł siusiac mając 3 latka
 
Do góry